Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Nowy kształt wspólnego rynku energii przyszłość europejskiej energ
Nowy kształt wspólnego rynku energii – przyszłość europejskiej energetyki • Projekt nowego kształtu unijnego rynku energii (Electicity Market Design) ukazał się zgodnie z zapowiedziami w połowie marca br. • Prace nad dokumentem poprzedziły publiczne konsultacje, przeprowadzone na początku 2023 r. • Celem regulacji jest rozwój w kierunku lepiej zharmonizowanego, …
Rynek energii: Europa wkracza w kolejny etap integracji wspólnego …
Rynek energii: Europa wkracza w kolejny etap integracji wspólnego rynku - Aktualności - Ruszył mechanizm łączenia rynków dnia następnego Flow Based Market Coupling w regionie wyznaczania zdolności przesyłowych Core.
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM INFORMACJI W PRZEDSIĘBIORSTWIE
W PRZEDSIĘBIORSTWIE Andrzej DULBIŃSKI Streszczenie. W publikacji zostały przedstawione zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i ochrony informacji. Poruszone są kwestie prowadzenia odpowiedniej polityki bezpieczeństwa w organizacji, a także zaprezentowano nowoczesne środki techniczne wykorzystywane w ochronie danych komputerowych. Abstract.
Fotowoltaika w firmie – ewidencja energii elektrycznej
Możesz skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 czerwca 2021 r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 1178) zgodnie, z którym zwalnia się od akcyzy zużycie energii elektrycznej wyprodukowanej z generatorów o łącznej mocy nieprzekraczającej …
Fotowoltaika w firmie
Moc instalacji fotowoltaicznej powinna być dobrana do zużycia energii elektrycznej w przedsiębiorstwie. Jeśli przedsiębiorstwo ma w planach rozbudowę np. parku maszynowego o kolejne urządzenia zużywające większe ilości energii, warto to przewidzieć na etapie szacowania wielkości instalacji fotowoltaicznej. Wielkość instalacji ma bezpośredni …
Magazyn energii dla firmy – jaki wybrać?
System zarządzania energią w przedsiębiorstwie działa na podstawie specjalnie skonfigurowanego oprogramowania, które monitoruje i steruje przepływami energii w …
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
energii pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez przyłączoną i współpracującą z siecią jednostkę wytwórczą do innej postaci energii, przechowywanie jej, a następnie …
Jak działa magazyn energii?
Jak zatem działa magazyn energii w takim systemie? Nie jest to szczególnie skomplikowane, a cały cykl składa się z kilku etapów: 1. Energia elektryczna wyprodukowana przez mikroinstalacje fotowoltaiczną zasila …
Jak oszczędzać energię w firmie | Eco dla Biznesu
Są jednak inne sposoby na oszczędzanie energii w przedsiębiorstwie. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów, które z powodzeniem można zastosować tak w dużej firmie przemysłowej, jak i małym biurze. Pomysły na oszczędzanie prądu w codziennej pracy . Oszczędności w firmie produkcyjnej można osiągnąć staraniami własnymi podmiotu, jak i wdrożeniem ekologicznych praktyk w ...
w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii …
Państwa członkowskie mogą podjąć decyzję o niestosowaniu art. 6, 7 i 8 niniejszej dyrektywy w zakresie, w jakim ich stosowanie stanowiłoby prawną lub faktyczną przeszkodę w …
Jak dobrać magazyn energii?
Magazyn energii daje możliwość przechowywania energii elektrycznej w krótkim okresie czasu, ale pozwalającym na wykorzystanie zgromadzonych zasobów w czasie najwyższego …
Systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności
Nawet jeśli w dwóch przedsiębiorstwach wdrożono ten sam system zarządzania jakością nie oznacza to, że zarządzanie jakością wygląda w nich tak samo. W każdym przedsiębiorstwie obowiązywać będzie inny system, którego zasady będą dostosowane do specyfiki danego przedsiębiorstwa w tym zwłaszcza od wytwarzanych w danym ...
Przechowywanie dokumentów w firmie. Przepisy i zasady …
Średniej wielkości firma gromadzi olbrzymie ilości dokumentacji. W każdym przedsiębiorstwie są to dokumenty o charakterze ogólnym, ale też szereg dokumentów właściwych dla profilu działalności danej firmy. Niezależnie od ich ilości, dokumenty muszą być odpowiednio zarządzane, co wiąże się ze stworzeniem warunków do ich przechowywania, …
Korzystanie z magazynu energii elektrycznej | PwC
Magazynowanie energii elektrycznej to dynamicznie rozwijająca się technologia, dzięki której przedsiębiorcy mogą nie tylko obniżyć koszty prowadzenia działalności, ale również skutecznie ograniczyć wytwarzane emisje, a tym samym ślad węglowy organizacji. Jest to istotne w kontekście przepisów o tzw. raportowaniu niefinansowym ...
Zarządzanie jakością w organizacji. Szanse i ryzyka doskonalenia ...
W pracy przedstawiono wybrane obszary związane z możliwością doskonalenia systemu zarządzania jakością organizacji uwzględniając zmiany, jakie wprowadzono w wyniku pandemii.
Zasady przechowywania i rozmieszczania towarów w magazynie
Zasady przechowywania i rozmieszczania towarów w magazynie Rozmieszczanie towarów w magazynie dotyczy przede wszystkim ich ułożenia na specjalnych urządzeniach i zapewnienie ich przemieszczania w sposób zapewniający optymalne wykorzystanie posiadanej powierzchni składowej. Uzależnione jest one od rodzaju przechowywanych towarów. Główne zasady …
Ewidencja kosztów w jednostce usługowej
Chęć skorzystania przez małżonków ze wspólnego rozliczenia PIT nie pozbawia małżonka zaliczonego do umiarkowanego lub znacznego stopnia niepełnosprawności z możliwości skorzystania z ulgi w składce zdrowotnej uregulowanej w art. 82 ust. 10 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Jakie są warunki …
Nielegalny pobór energii elektrycznej
Przekładając te zasady na energię elektryczną dostarczaną do budynku należy stwierdzić, że co do zasady, w budynkach wielolokalowych każdy z lokali jest indywidualnie opomiarowany i każdy z właścicieli lokali ma zawartą …
Taryfowanie energii elektrycznej i rynek energii elektrycznej
Zasady, na podstawie których przedsiębiorstwa energetyczne kształtują taryfy dla energii elektrycznej określone zostały w ustawie – Prawo energetyczne oraz w sposób szczegółowy, w rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2019 r. …
Jak dobrać magazyn energii?
Magazyn energii daje możliwość przechowywania energii elektrycznej w krótkim okresie czasu, ale pozwalającym na wykorzystanie zgromadzonych zasobów w czasie najwyższego zapotrzebowania na energię. Naładowany magazyn można traktować jako zabezpieczenie energetyczne oraz element rozsądnej polityki energetycznej w firmie.
Rozporządzenie delegowane 2024/1364 w sprawie pierwszego …
Przedmiot i zakres stosowania. Niniejsze rozporządzenie określa informacje i kluczowe wskaźniki efektywności, które mają być przekazywane do unijnej bazy danych przez operatorów centrów przetwarzania danych o zapotrzebowaniu zainstalowanej infrastruktury informatycznej na energię elektryczną wynoszącym co najmniej 500 kW i które są niezbędne …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
L. mając na uwadze, że technologie przechowywania energii cieplnej mogą stworzyć znaczne możliwości dekarbonizacji sektora energetycznego, gdyż umożliwiają magazynowanie ciepła i …
Jak wdrożyć efektywne gospodarowanie odpadami w firmie?
zakup lub wynajem sprzętu do przechowywania; częstotliwość zbierania; metody utylizacji odpadów itp. Ceny różnią się w zależności od wymaganych usług. Firma będzie zatem musiała zarządzać swoim budżetem w stosunku do potrzebnych usług. 5 – Wdrożenie zasady segregacji odpadów i polityki zarządzania odpadami
Magazyn energii w przedsiębiorstwie
Magazyn energii w firmie odpowiedzią na problemy. W jaki sposób zastosowanie magazynów energii może walczyć ze wspomnianymi problemami? Przede wszystkim warto …
Poradnik organizatora gospodarki magazynowej w przedsiębiorstwie
4. Organizacja gospodarki opakowaniami w magazynach 4.1. Podstawowa rola opakowań w magazynach 4.2. Podstawy prawne funkcjonowania gospodarki opakowaniami 4.3. Obowiązki przedsiębiorców w zakresie opakowań i odpadów opakowaniowych 4.4. Organizacja gospodarki opakowaniami w przedsiębiorstwie 4.5. Organizacja gospodarki opakowaniami ...
Wspólny rynek energii elektrycznej w Europie
cjonowania tego rynku. A przecież to one wymuszają integrację wspólnego rynku energii UE. Na skutek zmian w unijnych regulacjach już w 2018 roku na rynku spot energii elektrycznej w Polsce funkcjonować będą nie jeden, a trzech NEMO – nominowanych operatorów rynku energii (z ang. Nominated Electricity Market Operators).
Zasady rozliczania kosztów w przedsiębiorstwie
W rozdziale II opisane zostało rozliczanie kosztów w przedsiębiorstwie produkcyjnym, zasady ich gromadzenia na potrzeby produkcji, zasady ich rozliczania oraz kalkulacja jednostkowego kosztu wytworzenia. W rozdziale III na początku została przedstawiona prezentacja przedsiębiorstwa X by następnie można było zaprezentować zasady grupowania i rozliczania kosztów w tym ...
Czas na oszczędzanie energii
Wykorzystanie energii jest podstawą funkcjonowania we współczesnym świecie. Jest również istotnym warunkiem zapewnienia komfortu w gospodarstwach domowych a także w miejscu pracy. Paliwa kopalne takie jak węgiel, gaz ziemny czy ropa naftowa występują na świecie w ograniczonej ilości. Jeżeli zmniejszymy ich użycie – wystarczą na dłużej. Ponadto produkcja i …
Zasady ewidencji i rozliczania kosztów
Zasady ewidencji i rozliczania kosztów. 1. GRUPOWANIE KOSZTÓW WEDŁUG RODZAJU . Wszystkie koszty ponoszone w danym przedsiębiorstwie w poszczególnych sferach jego działalności mogą być rozłożone na składniki, które w zasadzie nie mogą już ulec dalszemu podziałowi. Są to pierwotne jednorodne składniki kosztów własnych, które z punktu widzenia …
Gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie: podstawowe zasady
Uregulowana gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie jest priorytetem ochrony środowiska w biznesie.Mając na myśli jej prawidłową organizację należy przede wszystkim zapobiegać powstawaniu odpadów.Następnie pozostaje nam selektywna zbiórka, odpowiednie magazynowanie - uzależnione od ich rodzaju i właściwości fizykochemicznych, aż w końcu …
Najlepsze praktyki i rekomendacje
Najlepsze praktyki i rekomendacje - 50 propozycji. Fotokasty. W ramach projektu zebrano 50 dobrych praktyk, opisują one działania których przeprowadzenie zwiększa efektywność …
Zasady archiwizacji dokumentów w przedsiębiorstwie
Dokumenty rozliczeniowe i płatnicze. Dokumenty rozliczeniowe należy przechowywać przez okres 10 lat, ponieważ każdy właściciel firmy, który musi być zarejestrowany w ZUS jako płatnik, ma obowiązek przekazywania tej instytucji wszelkich wymaganych rodzajów deklaracji rozliczeniowych i miesięcznych raportów imiennych.W związku z tym przez okres 10 …
Rynek wewnętrzny energii elektrycznej (od 2021 r.)
Niniejsza dyrektywa ustanawia zasady dotyczące wytwarzania, przesyłu, dystrybucji, dostaw i magazynowania energii elektrycznej wraz z aspektami dotyczącymi ochrony konsumentów, w celu stworzenia zintegrowanych, konkurencyjnych, ukierunkowanych na potrzeby konsumenta, elastycznych, uczciwych i przejrzystych rynków energii elektrycznej w UE.
Polityka energetyczna: zasady ogólne
Title: Polityka energetyczna: zasady ogólne Author: Dagmara Stoerring Subject: Europa zmuszona jest sprostać wielu wyzwaniom w dziedzinie energetyki związanym na przykład ze zwiększającym się uzależnieniem od przywozu, niedostateczną dywersyfikacją, wysokimi i niestabilnymi cenami energii, rosnącym ogólnoświatowym popytem na energię, zagrożeniem …
Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie
Jeśli zdecydujemy się na zakup magazynu wykorzystującego procesy elektrochemiczne należy dokładnie rozważyć, jakie mamy potrzeby w zakresie …
Zasady współpracy międzynarodowej w zakresie odnawialnych …
Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się wytwarzaniem energii elektrycznej w instalacjach odnawialnego źródła energii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub na obszarze wyłącznej strefy ekonomicznej, w terminie do dnia 31 grudnia 2016 r., może przystąpić na warunkach określonych w umowie zawieranej z innymi podmiotami z państw członkowskich Unii …
Zasady archiwizacji dokumentów w przedsiębiorstwie
Zasady archiwizacji dokumentów w przedsiębiorstwie. Archiwizacja jest złożonym procesem, na który składa się segregowanie, kwalifikacja i porządkowanie dokumentów. Dokumentacja musi być też właściwie oznaczona. Archiwizacja dokumentów w firmie wiąże się także z okresowym brakowaniem akt. Podczas tego procesu segreguje się ...