Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Czym jest równoważenie obciążenia sieciowego (Load balancer)?
Równoważenie obciążenia (ang. load balancing) to metoda rozdzielania obciążenia pomiędzy różne jednostki, takie jak procesory, komputery, dyski, połączenia sieciowe lub inne zasoby. System load balancing może zapewniać ciągłość działania i wydajność …
Wszystko, co musisz wiedzieć o serwerach sieciowych
Wybór właściwego serwera sieciowego zależy od różnych czynników, w tym zamierzonego celu serwera, rozmiaru sieci i wymaganego poziomu bezpieczeństwa. Należy również wziąć pod uwagę charakter usług serwera sieciowego. Na przykład mała firma może potrzebować serwera plików i wydruku, podczas gdy duże przedsiębiorstwo może …
KOD ŹRÓDŁOWY A PRAWA AUTORSKIE
Czytając ustawę o prawie autorskim i prawach nie natkniemy się na żaden przepis, w którym znajdowałoby się jakiekolwiek odwołanie do terminu kod źródłowy.W szczególności ustawodawca nie upatruje w tym terminie odrębnego pola eksploatacji. Czy zatem podpisując umowę możemy przemilczeć kwestię związaną z wydaniem kodu źródłowego, a …
Omówienie Usług zasad sieciowych i dostępu sieciowego
Usługi zasad sieciowych i dostępu sieciowego zapewniają następujące rozwiązania z zakresu łączności sieciowej: Ochrona dostępu do sieci (NAP). Ochrona dostępu do sieci (NAP) to technologia, która umożliwia tworzenie i wymuszanie zasad kondycji klienta oraz rozwiązywanie problemów, zawarta w klienckim systemie operacyjnym Windows Vista® i w systemie …
Usługi równoważenia obciążenia i oprogramowanie w chmurze
Natychmiast skaluj aplikacje za pomocą usług równoważenia obciążenia platformy Azure w celu zachowania wysokiej dostępności i wydajności. Zacznij od szybkiej oceny potrzeb i zalecenia …
Podstawy migracji do chmury dla magazynu plików i folderów
W fazie odnajdywania decydujesz, które lokalizacje źródłowe są częścią projektu migracji. Usługa Azure Storage Mover obsługuje lokalizacje źródłowe w postaci udziałów plików. Te lokalizacje mogą znajdować się w magazynie dołączonym do sieci (NAS), serwerze, a nawet na stacji roboczej. Typowe protokoły udziałów plików to SMB (blok komunikatów serwera) i NFS …
Wysoka dostępność i równoważenie obciążenia na serwerze …
Jak działa dystrybucja ruchu z wdrożeniem serwera proxy aplikacji. Zawiera porady dotyczące optymalizowania wydajności łącznika i używania równoważenia obciążenia …
Świadczenie usług krajowych i sprzedaż towarów w procedurze odwrotnego ...
Sprzedaż jakich towarów i usług podlega procedurze odwrotnego obciążenia? Odwrotne obciążenie to procedura stosowana do rozliczenia podatku VAT od niektórych towarów lub usług wyszczególnionych w załącznikach nr 11 i 14 do ustawy o VAT. Przykładowo usługi objęte procedurą odwrotnego obciążenia to: roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków …
Warunki przechowywania i sprzedaży produktów rolnych
Metody umożliwiające długookresowe przechowywanie polegają na suszeniu i chłodzeniu ziarna. Najczęściej stosuje się suszenie niskotemperaturowe i suszenie wysokotemperaturowe. Metoda niskotemperaturowa może być stosowana w przypadku ziarna o wilgotności do 24% (szczególnie dotyczy to ziarna kukurydzy). Suszenie wysokotemperaturowe polega na tym, że cienkie i …
Dowody źródłowe
Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) …
Pojęcia i uwagi dotyczące równoważenia obciążenia sieciowego
Równoważenie obciążenia sieciowego automatycznie wykrywa i usuwa awarię węzła równoważenia obciążenia sieciowego, ale nie może ocenić, czy aplikacja jest uruchomiona, czy przestała działać. Należy to zrobić ręcznie, uruchamiając skrypt. Automatyczne równoważenie obciążenia po dodaniu lub usunięciu nowych hostów i jest to wykonywane w ciągu 10 sekund. …
Bibliografia i przypisy źródłowe – Blog
Opisy bibliograficzne i przypisy źródłowe podawaj w jednolitej formie. Stosuj ją konsekwentnie w całej pracy. Wybierz jeden zapis z tych, które polecamy: system harwardzki: autor + data + strona, tradycyjny, numeryczny: Modern Language Association… Pięć wydawnictw - jedno zamówienie i jeden koszt wysyłki - Zapraszamy do korzystania z połączonych koszyków! …
Load balancing – czym jest równoważenie …
Load balancing, czyli równoważenie obciążenia, to proces wykorzystywany w technologii informacyjnej do rozdziału ruchu sieciowego i zadań między wieloma serwerami w klastrze. Jego głównym celem jest …
Konfigurowanie infrastruktury sieciowej w celu obsługi trybu …
Równoważenie obciążenia sieciowego może działać w dowolnym z trzech trybów: emisji pojedynczej, multiemisji i multiemisji korzystającej z protokołu członkostwa w …
Równoważenie obciążenia sieciowego
Równoważenie obciążenia sieciowego pozwala klientom na dostęp do klastra za pomocą jednej logicznej nazwy internetowej i wirtualnego adresu IP nazywanego adresem IP klastra (zachowuje on poszczególne nazwy wszystkich komputerów). Równoważenie obciążenia sieciowego umożliwia stosowanie wielu wirtualnych adresów IP dla serwerów wieloadresowych. Uwaga : …
Obowiązek dostarczenia kodu źródłowego przez wykonawcę …
Celem zawartej umowy było wykonanie oprogramowania sprzedaży pozwalającego na sprzedaż e-książek oraz jego instalacja, cel ten został zrealizowany, oprogramowanie zostało przez zamawiającego odebrane — zatem zgodnie z zasadą, iż wątpliwości powinny być interpretowane na korzyść twórcy (por. wyrok SN z 3 grudnia 2008 r., …
Model TCP/IP. Podstawowe, najważniejsze informacje i zasada …
W świecie cyfrowej komunikacji, model TCP/IP stanowi fundament działania globalnej sieci. Ten artykuł to klucz do zrozumienia jego zasad działania, od warstwowej architektury po mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo. Poznaj historię, strukturę oraz niezastąpioną rolę modelu TCP/IP w komunikacji sieciowej, która jest nieodłącznym elementem nowoczesnego Internetu. …
Protokoły NTP i SNTP: różnice i sposób ich działania | ITIGIC
Opona NTP (Sieć Protokół czasu) i SNTP (prosty protokół czasu sieciowego) to dwa podstawowe protokoły prawidłowego funkcjonowania Internetu. Oba protokoły umożliwiają wszystkim urządzeniom w sieci, takim jak komputery, serwery, przełączniki, routery, telewizory Smart TV lub dowolne inne urządzenia podłączone do Internetu, mieć prawidłowy czas w …
Dyski sieciowe NAS i kopie zapasowe, czyli na czym i
Wiele osób naturalnym zastosowaniem dysku sieciowego NAS jest przechowywanie kopii zapasowych. Niestety, nie wszystkie serwery NAS przeznaczone dla użytkowników domowych obsługują mechanizmy tworzenia kopii zapasowych. Wówczas sami musimy zadbać o wykonywanie backupów kluczowych plików. Możemy w tym celu …
Hurtownia danych
Hurtownia danych jest to scentralizowana, nietransakcyjna baza danych, przeznaczona do przechowywania informacji globalnie w skali instytucji w długim horyzoncie czasowym, w wielowymiarowych układach analitycznych i ukierunkowana na wyszukiwanie informacji bezpośrednio przez jej użytkowników. Podstawowymi cechami hurtowni danych jest: …
Pojęcia i uwagi dotyczące równoważenia obciążenia sieciowego
Usługa równoważenia obciążenia sieciowego (NLB) zwiększa dostępność i skalowalność aplikacji serwerów internetowych, w tym aplikacji sieci Web, serwerów FTP, zapór, serwerów proxy, …
Najważniejsze protokoły sieciowe
IMAP pozwala na przechowywanie wiadomości na serwerze i synchronizację między wieloma urządzeniami. Dzięki IMAP możemy mieć dostęp do naszej poczty z różnych miejsc i urządzeń, a nasze wiadomości pozostają na serwerze. SMTP . SMTP (Simple Mial Transfer Protocol) to protokół służący do wysyłania wiadomośći e-mail. Gdy chcemy wysłać e …
Zarządzanie obciążeniem
Proces redystrybucji obciążenia łącza sieciowego (operacji zapisu i odczytu) pomiędzy alternatywnymi ścieżkami przy przenoszeniu danych między serwerami i systemami pamięci …
Co to jest port źródłowy?
Co to jest port źródłowy? Port źródłowy jest terminem często używanym w dziedzinie informatyki i sieci komputerowych. Jest to pojęcie, które odnosi się do specyficznego numeru portu, który jest przypisany do aplikacji …
NAT i prywatna adresacja IP
NAT jest rozwiązaniem stosowanym na styku sieci lokalnej z Internetem, rozwiązującym problem ograniczonej puli publicznych adresów IP. Często wąskim gardłem przy podłączaniu komputerów do Internetu jest ograniczona pula publicznych adresów IP. Problem ten można obejść, stosując NAT. Funkcje translacji adresów internetowych umożliwiają dostęp do …
Load balancing – czym jest równoważenie obciążenia? Dobre …
Równoważenie obciążenia na poziomie transportowym, znane również jako równoważenie na poziomie 4 warstwy modelu OSI (TCP/UDP), polega na rozdzielaniu ruchu …
Marketing sieciowy – wady i zalety modeli MLM
Marketing sieciowy, zwany również MLM (Multi-Level Marketing), to strategia, która zdobywa coraz większą popularność wśród przedsiębiorców. Choć nie brakuje jej zwolenników, to jednak nie można zapominać o potencjalnych ryzykach i wadach, które mogą wynikać z jej zastosowania. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zarówno korzyściom, jak i …
Protokół UDP
Wireshark to jedno z najpopularniejszych narzędzi do analizy pakietów. Pozwala na przechwytywanie i analizę ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym. Dzięki Wiresharkowi można monitorować i analizować pakiety UDP, sprawdzając ich zawartość, adresy źródłowe i docelowe oraz inne ważne informacje. Narzędzie to jest niezwykle przydatne ...
CCNA 2 Routing & Switching Essentials v6.0 Practice …
Oprócz polecenia trybu konfiguracji protokołu routingu sieciowego użyto polecenia trybu konfiguracji interfejsu adresu IP. [alert-ogłosić] Domyślna trasa jest prezentowana w EIGRP z gwiazdką (*) i wpisem 0.0.0.0/0. Trasa została poznana przez EIGRP i interfejs Serial0 / 0/1 na routerze. [/ Alert-announce] 11. Aby włączyć routing RIP dla określonej …
Zasady odbioru i kryteria jakości dla kodów źródłowych
Kody źródłowe są przekazane w postaci repozytorium źródeł zapewniającego kontrolę wersji. Bez odstępstw. 2 Dostarczono opis środowiska oraz procedurę kompilacji i konsolidacji kodów oraz procedurę tworzenia wersji instalacyjnej. Bez odstępstw. 3 Kompilacja i konsolidacja dostarczonych kodów źródłowych wykonuje się w określonym środowisku i zgodnie z …
Produkcja i przechowywanie produktów rolnych
Produkcja i przechowywanie produktów rolnych. WIZUALIZACJA 2D. 1. R12zpq4eie0Sf 1. Źródło: Contentplus.pl sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0. Wizualizacja 2D dotycząca produkcji i przechowywania produktów rolnych. Produkty roślinne. Ziemniaki. Plansza podzielona jest na siedem segmentów. Każdy z nich zawiera fotografię wraz z opisem oraz tożsamym z jego …
Omówienie sieciowych grup zabezpieczeń na platformie Azure
W kolumnach Źródło i Obiekt docelowy elementy VirtualNetwork, AzureLoadBalancer i Internet są tagami usługi, a nie adresami IP.W kolumnie protokołu wszystkie obejmują protokoły TCP, UDP i ICMP. Podczas tworzenia reguły można określić protokół TCP, UDP, ICMP lub dowolny. Wartość 0.0.0.0/0 w kolumnach Źródło i Obiekt docelowy …
Load balancig (równoważenie obciążenia)
Równoważenie obciążenia sieciowego, czyli Load Balancing polega nie tylko na rozłożeniu ruchu na określonej stronie internetowej, ale również zabezpieczeniu serwerów …
Zapora sieciowa | SRM
Zapora sieciowa jest popularną funkcją z zakresu bezpieczeństwa sieciowego. Jest ona formą wirtualnej bariery, która analizuje i obsługuje ruch sieciowy pochodzący ze źródeł zewnętrznych (np. z Internetu) według zdefiniowanego zbioru reguł. W zależności od konfiguracji reguły zapora sieciowa zezwala na dostęp lub odmawia dostępu. Poprzez kontrolowanie uprawnień do …
Protokół Sieciowy Co To Jest I Jak Działa?
Podsumowując, wybór odpowiedniego typu protokołu sieciowego może mieć duży wpływ na funkcjonowanie i wydajność. Jakie są alternatywy dla protokołu sie. Alternatywą dla tradycyjnego protokołu …
Równoważenie obciążenia – Wikipedia, wolna encyklopedia
Równoważenie obciążenia (ang. load balancing) – technika rozpraszania obciążenia pomiędzy wiele procesorów, komputerów, dysków, połączeń sieciowych lub innych zasobów. …