Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Polskie plany wodorowe

Zapisy strategii wodorowej umożliwią ekologiczne wytwarzanie wodoru na skalę przemysłową oraz stopniową budowę w Polsce zeroemisyjnej gospodarki poprzez …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …

RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W …

RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W POLSE Emisyjność CO 2 (kg CO 2 /kg H 2) TRL Koszt produkcji (EUR/1kg –LCOH) Elektroliza zasilana z OZE (fotowoltaika) 7-9 0-0,2 5-7 Dane dotyczą Polski i odnoszą się do uśrednionych cen z przełomu 2022/2023 r. (po częściowej stabilizacji cen energii elektrycznej i gazu ziemnego na ...

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 3 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 4 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 4 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 5 2. Wodór dziś 7 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 7 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 8 3. Cele ...

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z …

Wyznacza sześć konkretnych celów i 40 zadań, które pozwolą Polsce stać się społeczeństwem korzystającym z technologii wodorowych. Polska planuje do 2030 roku osiągnięcie 2 GW mocy instalacyjnej do produkcji wodoru oraz …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie. Cel 3: Wsparcie dekarbonizacji przemysłu. Cel 4: produkcja wodoru w nowych …

Produkcja zielonego wodoru w Polsce – perspektywy rozwoju

„Polska strategia wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 roku", przyjęta przez rząd na początku listopada 2021 roku, jest dokumentem strategicznym, który określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Wśród nich jest m . wdrożenie technologii wodorowych w energetyce, ciepłownictwie, transporcie, sprawny i bezpieczny przesył, …

EkoEnergia Polska i Świętokrzyska Dolina Wodorowa …

Przemysł – wodór jest używany jako źródło energii w procesach przemysłowych, takich jak produkcja stali, rafinacja ropy naftowej i produkcja amoniaku. Jego wykorzystanie pomaga znacząco zredukować emisje dwutlenku węgla (CO2) …

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

Produkcja wodoru przy wykorzystaniu instalacji OZE, magazynowanie go i wykorzystywanie w mikrosystemach hybrydowych (produkcja prądu, ciepła) staje się coraz popularniejsze, szczególnie w Europie północnej i zachodniej. Coraz częściej same magazyny są tworami hybrydowymi, w których wykorzystywane są np. ogniwa nienadające się już w …

Polska strategia wodorowa opublikowana – co dalej?

Na początku listopada opinia publiczna została poinformowana o przyjęciu przez Radę Ministrów uchwały dotyczącej „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." przedłożonej przez ministra klimatu i środowiska.Na opublikowanie kompletnego tekstu dokumentu musieliśmy poczekać jeszcze ponad miesiąc, gdyż dopiero 7 …

Magazyn energii

Magazyn energii to zespół urządzeń umożliwiających przechowanie energii elektrycznej lub cieplnej, magazynowanie energii jest możliwe w różnych postaciach i w oparciu o szereg technologii, takich jak bateryjny magazyn energii (akumulator), elektrownia szczytowo-pompowa, czy CAES (magazyn energii na sprężone powietrze).

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 2 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 3 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 3 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 4 2. Wodór dziś 5 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 6 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 6 3. Cele ...

Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej …

Intencja zawarcia Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej została wyrażona w Liście intencyjnym o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego z 7 lipca 2020 roku.. W ramach realizacji postanowień Listu intencyjnego Minister Klimatu i Środowiska powołał 7 grup …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w …

Czy Polska ma potencjał wodorowy?

Zgodnie z wypowiedzią wiceministra Robert Tomanka Polska Strategia Wodorowa, która powstaje w rządzie, ma nadać impet technologii wodorowej i wykorzystaniu wodoru dla obniżenia energochłonności. Polska …

Instalacje wodorowe: Znaczenie, zastosowanie i przyszłość

Ponadto, instalacje wodorowe są wykorzystywane w sektorze energetycznym. Wodór może być wykorzystywany jako nośnik energii do produkcji elektryczności w ogniwach paliwowych. Daje to możliwość przechowywania energii wodorowej i wykorzystania jej w momencie, gdy jest najbardziej potrzebna.

Polska przygotuje ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej

Polska przygotuje ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej . Patrycja Rapacka 5 lipca, 2024 5 lipca, 2024 0 5 mins. fot. Ministerstwo klimatu i środowisko. Udostępnij. Ministerstwo klimatu i środowiska (MKiŚ) zapowiedziało uregulowanie rozwoju gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności polskiego przemysłu. Wodór …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.

Stworzenie odpowiednich warunków prawnych i ekonomicznych związanych z wykorzystaniem wodoru w nowych obszarach, takich jak produkcja i magazynowanie energii bądź transport wymaga odpowiedzi na wiele pytań oraz właściwego określenia kierunków rozwoju. W systemie elektroenergetycznym Polski pojawia się i będzie się pojawiać coraz ...

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030

Cel 1 - wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie; Cel 2 - wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie; Cel 3 - wsparcie dekarbonizacji przemysłu; …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W ostatnich latach magazynowanie energii stało się jednym z kluczowych obszarów transformacji energetycznej, wzbudzając zainteresowanie naukowców, inżynierów i przedsiębiorstw na całym świecie. W 2023 roku sektor ten doświadczył zmian, zarówno pod względem technologicznym, rynkowym, jak i legislacyjnym. Przeszliśmy od eksperymentalnych …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 3 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 4 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 4 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 5 2. Wodór dziś 7 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 8 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 8 3. Cele ...

Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój …

Wsparcie dla rozwoju gospodarki wodorowej. 1) W Kosakowie może powstać pierwszy wielkoskalowy magazyn wodoru na potrzeby polskiego przemysłu. To właśnie na Pomorzu, będziemy mieli duże nadwyżki energii, a …

U progu transformacji wodorowej – rok 2022 w polskiej energetyce

Głównymi celami wyznaczonymi przez strategię jest wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie; wykorzystanie wodoru, jako paliwa alternatywnego w transporcie; wsparcie dekarbonizacji przemysłu; produkcja wodoru w nowych instalacjach; sprawny i bezpieczny przesył, dystrybucja i magazynowanie wodoru oraz utworzenie …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 3 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 4 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 4 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 5 2. Wodór dziś 7 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 7 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 8 3. Cele ...

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.

W projekcie „Polskiej Strategii Wodorowej" wskazano 6 koniecznych do osiągnięcia celów: Cel 1 – wdrożenie technologii wodorowych w energetyce; Cel 2 – wykorzystanie wodoru jako paliwa …

Doliny wodorowe

W Polsce działa dzisiaj osiem projektów dolin wodorowych. Swoim zasięgiem pokrywają niemal cały obszar Polski. ARP S.A. zainicjowała powstanie czterech projektów dolin wodorowych oraz współorganizowała dwa …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną energię latem i zużywać ją zimą, zmniejszając swoją zależność od rynku energetycznego. Ogniwa wodorowe mają też dłuższą żywotność niż …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Magazynowanie energii elektrycznej w firmie . Magazynowanie energii fotowoltaicznej jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zoptymalizować budżet swojej firmy. Są to …

Produkcja papieru, a w tle magazynowanie energii – plany dla …

Magazynowanie energii i produkcja papieru Papiernia Grycksbo już od pięciu lat świadczy usługi systemowe dla operatora systemu przesyłowego. Duzi przemysłowi odbiorcy energii mogą oferować takie usługi, elastycznie dostosowując swoje zapotrzebowanie na moc w odpowiedzi na sygnały rynkowe, a technologia BESS pozwala im również przesyłać energię do …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną produkcją energii przez źródła odnawialne (wpływ warunków atmosferycznych). Technologie te poprawiają efektywność gospodarki energetycznej zarówno dla gospodarstw domowych, …

Elektroliza wody – obiecujące rozwiązanie problemu ...

W przypadku korzystania z energii słonecznej produkcja wodoru jest całkowicie czysta. Nadmiar energii jest wykorzystywany do przeprowadzania elektrolizy, czyli procesu rozdzielania wody na jej pierwiastki składowe: wodór i tlen. Magazynowanie energii wodorowej: najlepsza alternatywa dla systemów pozasieciowych. Zespoły prądnicowe z silnikiem …

Rozwój gospodarki wodorowej jako szansa i wyzwanie – kierunki …

Transformacja wodorowa w ocenie Amargo. Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 r. (PSW) – strategiczny dokument określający główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce i kierunki działań niezbędnych do ich osiągnięcia wskazuje: „Rozwój gospodarki wodorowej jest zarówno szansą, jak i wyzwaniem.. Stworzenie …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Rozwój gospodarki wodorowej jest zarówno szansą, jak i wyzwaniem. Stworzenie odpowiednich warunków prawnych i ekonomicznych związanych z wykorzystaniem wodoru w nowych obszarach, takich jak produkcja i magazynowanie energii bądź transport wymaga odpowiedzi na wiele pytań oraz właściwego określenia kierunków rozwoju. W systemie