Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

w sprawie baterii i akumulatorów oraz zużytych baterii i …

Po ich usunięciu z zebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego baterie i akumulatory podlegają wymogom niniejszej dyrektywy, w szczególności bierze się je pod uwagę przy osiąganiu celów zbierania oraz podlegają wymogom dotyczącym recyklingu. (19) Podstawowe zasady finansowania gospodarowania zużytymi bateriami i akumulatorami …

Nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w …

Przepisy w większości będą stosowane od 18 lutego 2024 r., przy czym rozdział VIII dot. gospodarowania zużytymi bateriami stosuje się od dnia 18 sierpnia 2025 r. …

w sprawie baterii i akumulatorów oraz zużytych baterii i …

Po ich usunięciu z zebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego baterie i akumulatory podlegają wymogom niniejszej dyrektywy, w szczególności bierze się je pod uwagę przy osiąganiu celów zbierania oraz podlegają wymogom dotyczącym recyklingu.

Czy korzystniej będzie tworzyć magazyny energii? Jakie ułatwienia niosą ...

Tak, zmiany w ustawie z 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 716; ost.zm. Dz.U. z 2021 r. poz. 1093; dalej: p.e.), które weszły w ...

Pierwszeństwo przepisów unijnych przed krajowymi

Pierwszeństwo przepisów unijnych przed krajowymi a organy i sądy. Wiadomo więc, że unijne traktaty oraz orzecznictwo unijnego trybunału przewiduje obowiązek stosowania zasady pierwszeństwa przepisów unijnych w stosunku do przepisów krajowych, a Konstytucja dopuszcza taką możliwość. Powstaje jednak pytanie, jak w takim wypadku powinny się …

Stosowanie prawa UE

Komisja sprawdza, czy te krajowe środki transpozycji są kompletne i czy spełniają cele określone w dyrektywie. W przeciwnym przypadku Komisja wszczyna postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego z powodu braku zawiadomienia o środkach transpozycji. Komisja może również wszcząć postępowanie sprawie ...

Przewóz baterii litowych w transporcie drogowym.

Jak widać jest wiele możliwości i poprawność zastosowanych przepisów zależy od tego, czy prawidłowo określimy baterie, które nadajemy. Informacje na temat poszczególnych pozycji wraz ze szczegółowymi …

Jak państwa członkowskie UE podchodzą do implementacji ...

Państwa członkowskie podejmują aktywne działania w celu wdrożenia przepisów CSRD do krajowych porządków prawnych. Terminowe wdrożenie jest kluczowe, aby zapewnić podmiotom zobowiązanym odpowiedni czas na prawidłowe przygotowanie obszernych raportów zgodnych z wymaganiami nowej dyrektywy.

Ogólnodostępna stacja ładowania samochodów elektrycznych – definicja ...

W drodze bowiem tzw. proeuropejskiej wykładni przepisów prawa krajowego należy dążyć do jak najbardziej zbliżonej interpretacji przepisów krajowych z przepisami europejskimi i celami, które wyznacza takie ustawodawstwo oczywiście w granicach, które nie wymagają interpretacji całkowicie sprzecznej z lokalnym ustawodawstwem.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej? Jakie kryteria decydują o konieczności uzyskania takiego pozwolenia? Odpowiedzi na te pytania są kluczowe dla inwestorów, którzy pragną zrealizować projekty magazynowania energii zgodnie z obowiązującymi przepisami i z poszanowaniem środowiska naturalnego. Kiedy magazyny energii nie wymagają decyzji …

Magazyn energii

W jaki sposób łączyć akumulatory ? Czy montaż balansera do akumulatorów ma sens ? Czy uda się uzyskać więcej energii z mojego magazynu po zastosowaniu balans...

Kompleksowy przewodnik: Jak przechowywać akumulatory …

Podczas przechowywania akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych akumulatory LFP podlegają reakcjom chemicznym, które wpływają na ich wydajność i skracają ich żywotność. Niewłaściwe przechowywanie spowoduje uszkodzenie akumulatora, a nawet spowoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa. 3 wskazówki dotyczące przechowywania …

Ukraińcy w Polsce – duża zmiana przepisów od 1 lipca 2024 r ...

Większość przepisów tej nowelizacji wejdzie w życie 1 lipca 2024 r. W dniu 7 czerwca 2024 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 15 maja 2024 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw. A 11 czerwca ustawa ta została opublikowana w …

Rada przyjmuje nowe rozporządzenie o bateriach i zużytych

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady będzie miało zastosowanie do wszystkich baterii, w tym zużytych baterii przenośnych, baterii przemysłowych, …

Rada przyjmuje nowe rozporządzenie o bateriach i zużytych

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady będzie miało zastosowanie do wszystkich baterii, w tym zużytych baterii przenośnych, baterii przemysłowych, akumulatorów (do pojazdów elektrycznych oraz samochodów i maszyn) oraz baterii stosowanych w lekkich środkach transportu (np. elektrycznych rowerach, motorowerach i hulajnogach).

Transport baterii i akumulatorów | Logius sp. z o.o.

Z przepisów: IATA (International Air Transport Association), ICAO (International Civil Aviation Organization), ADR (franc.: L'' Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route) i podobnych, dotyczących przewozu towarów niebezpiecznych w transporcie lotniczym, drogowym i morskim wynika, że transport baterii litowych samych, jak i …

Budżetowy off-grid

Czy zastosowanie akumulatorów jako magazyn energii ma sens ?Ile uda się uzyskać energii z takiego magazynu oraz ile kosztuje uzupełnienie takiego magazynu - ...

Czy magazyny energii są bezpieczne? Co z tymi …

Jednym z warunków niezbędnych na drodze do zwiększenia niezależności energetycznej, podniesienia poziomu autokonsumpcji energii pochodzącej z OZE oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, jest …

Rozumienie rozporządzenia w sprawie baterii

Rozporządzenie to weszło w życie w dniu 17 sierpnia 2023 r. i uchyla ono dyrektywę w sprawie baterii (dyrektywa 2006/66/WE). W rozporządzeniu nadal przewiduje się …

Jak zbudować magazyn energii z akumulatorów …

Magazyn energii z akumulatorów samochodowych to rozwiązanie, w którym zużyte już akumulatory z samochodów są wykorzystywane do przechowywania energii elektrycznej. W ten sposób można przedłużyć ich żywotność i jednocześnie wykorzystać ich potencjał jako magazynu energii. Budowa takiego magazynu jest korzystna ze względu na koszty – zużyte akumulatory …

Special report 15/2023: The EU s industrial policy on batteries

Baterie są niezbędne do wypracowania mobilności elektrycznej i transformacji energetycznej Sektor baterii w UE pozostaje w tyle względem światowej konkurencji Rola, jaką odgrywają …

Czy płatności wynikające z ugody podlegają VAT?

W razie sporu co do rozliczeń związanych z realizacją inwestycji, strony umowy o roboty budowlane często zawierają ugody sądowe i mediacyjne. Choć rozwiązanie to jest relatywnie szybkie i skuteczne, to w praktyce często bywa źródłem kolejnych nieporozumień pomiędzy inwestorem a wykonawcą. Dotyczą one ewentualnych skutków VAT płatności …

Nowe przepisy UE dla bardziej ekologicznych i etycznych baterii

Nowe przepisy przewidują, że baterie będą łatwiejsze do wyjęcia i wymiany oraz zapewnią konsumentom lepsze informacje. Przenośne baterie w urządzeniach powinny być …

Czy akumulatory litowo-jonowe są bezpieczne?

Spopularyzowane akumulatory litowo-jonowe zapewniają wysoką gęstość energii na małej przestrzeni. Dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku stacjonarnych systemów magazynowania energii. Jednak te …

Zmiany ADR 2023 – 2025: część 1 – Akumulatory Litowe.

ADR reguluje sposób zapakowania akumulatorów litowych, oznakowania opakowania, warunków, po spełnieniu których akumulatory nie podlegają pod przepisy ADR. W następnej edycji ADR – 2023-2025 zmiany dotyczące akumulatorów litowych wprowadzone są zarówno w załączniku A jak i w załączniku B. Zmiany te wejdą w życie w styczniu 2023 roku, należy jednak pamiętać, …

Dlaczego przewoźnik stosuje przepisy konwencji CMR w

Dlaczego tak jest, który poziom regulacji prawnych jest ważniejszy i czy zawsze stosowanie prawa międzynarodowego w kontekście przejazdów krajowych jest poprawne – tego dowiesz się z niniejszego artykułu. Czym jest konwencja CMR? Na wstępie warto przypomnieć sobie, czym jest wspomniana już konwencja CMR.

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Z chwilą wprowadzenia w 2021 r. zmiany przepisów, jednostki te, w zakresie pracy w cyklu szczytowo-pompowym, wpisały się w definicję magazynu energii elektrycznej i dla zachowania możliwości prowadzenia działalności nie tylko jako jednostki wytwórcze, ale i jako magazyny energii elektrycznej, zobowiązane zostały przez ustawodawcę do

Bezpieczeństwo dostaw gazu: spawa przeciw Polsce

Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Polsce w związku z nakładaniem restrykcyjnych wymogów na przedsiębiorstwa prowadzące transgraniczny handel gazem ziemnym na mocy krajowych przepisów dotyczących magazynowania gazu.. Polska ustawa o …

W centrum uwagi: baterie – główny czynnik umożliwiający …

W obliczu wysokich cen prądu, energia elektryczna zmagazynowana w akumulatorach zaparkowanych samochodów może być wykorzystywana na potrzeby użytku …

Marek Mozgawa

Czego Konsument może się domagać od profesjonalisty gospodarczego, czyli wystawcy faktury VAT, czy podlega to prawu umownemu wykreowanemu mocą przepisów prawa cywilnego (art. 78 i inne k.c.) oraz w sposób zwyczajowy, przyjęty we wcześniejszej praktyce stosowania faktur i orzecznictwie, czy i w jakiej formie może kwestionować rzetelność i prawdziwość takiej …

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę? | Kon-Tec

Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad nowelizacją przepisów, które mają na celu dostosowanie prawa do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości technologicznej. Projekt nowelizacji przewiduje, że montaż magazynu energii elektrycznej o pojemności nominalnej do 20 kWh będzie możliwy bez dodatkowych formalności, pod warunkiem, że magazyn ten będzie …

Akumulatory AGM: Zalety, Działanie i Czy Warto Je Kupować?

Akumulatory AGM to nowoczesne i wydajne źródła energii. Oferują wiele korzyści w porównaniu do tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Ich konstrukcja oparta na matach z włókna szklanego zapewnia długą żywotność i wysoką wydajność.AGM oznacza "Absorbent Glass Mat" - technologię, która rewolucjonizuje rynek akumulatorów.

Rozporządzenie GPSR – ogólne bezpieczeństwo produktów

zapewnienie lepszego egzekwowania przepisów oraz wydajniejszego i równomiernego nadzoru rynku, poprawę skuteczności systemu wycofywania niebezpiecznych produktów z rąk konsumentów. Rozporządzenie GPSR nakłada szereg obowiązków i wymagań na podmioty gospodarcze (m . producent, autoryzowany przedstawiciel, importer, …

Dyrektywa

Po ich usunięciu z zebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego baterie i akumulatory podlegają wymogom niniejszej dyrektywy, w szczególności bierze się je pod uwagę przy osiąganiu celów zbierania oraz podlegają wymogom dotyczącym recyklingu. (19) Podstawowe zasady finansowania gospodarowania zużytymi bateriami i akumulatorami …

Instrukcja obsługi ciepłomierza Q heat 5

przypadku przestrzegać przepisów obowiązujących w kraju i za granicą. • Baterie litowe podlegają zawsze wymogom przepisów o transporcie materiałów niebezpiecznych! • Baterie spełniają podstawowe wymogi dotyczące transportu. Informacja dotycząca utylizacji alt. Naprzemienne lub powtarzające się wskazania wyświetlacza. Symbole ...