Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Silnik Stirlinga
Silnik potrafiący zamienić energię cieplną na mechaniczną. I już słyszę te głosy, no tak, energia cieplna, czyli jednak paliwo! Różnica między silnikami spalinowymi stosowanymi we współczesnych samochodach a ponad 200 letnim silnikiem Stirlinga jest taka, że obecnie silniki pracują na zasadzie spalania dokładnie dobranej mieszanki paliwowej a …
Turbiny gazowe – działanie, rodzaje, zastosowanie
Turbina gazowa – zasada działania. Jeżeli zastanawiasz się, jak działa turbina gazowa, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – zasada funkcjonowania tego rodzaju silnika nie jest skomplikowana. Podstawowym …
Falownik – zasada działania, rodzaje, zastosowanie i budowa
Falownik zasada działania. C ech ą wyróżniającą falowniki jest forma i jakość sygnału wyjściowego, tj. przebieg czasowy napię cia pr ądu przemiennego. Zwykle odpowiada on funkcji sinusoidalnej – podobnie jak krzywa napięcia generowana przez generator synchroniczny. Typowo mechaniczne induktory kontaktowe wytwarzają jedynie napięcie fali kwadratowej, co w …
Wpływ technologii hybrydowej na bolidy F1
Zasada działania. Od sezonu 2014 wprowadzono w Formule 1 jednostki hybrydowe łączące silnik spalinowy z systemem odzysku energii (ERS). Składa się on z turbogeneratora MGU-H, magazynującego energię w akumulatorach oraz silnika elektrycznego MGU-K napędzającego koła. MGU-H wykorzystuje energię z gazów wylotowych do ładowania ...
Samochody hybrydowe – zasada działania, rodzaje | OTOMOTO …
Podobnie jak hybrydy MHEV, również i HEV-y odzyskują energię z hamowania. Jest ona następnie magazynowana w baterii. Często pełne hybrydy ruszają z miejsca wyłącznie z wykorzystaniem silnika elektrycznego, a czasem nawet cofają jedynie za jego pomocą. PHEV (hybryda plug-in, ładowana z gniazdka)
Silnik inwerterowy
Budowa silnika inwerterowego. Silnik inwerterowy składa się z kilku głównych komponentów: stojana z uzwojeniami, wirnika (z klatką lub magnesami trwałymi), falownika, czujników oraz obudowy i systemu chłodzenia. Wszystkie te elementy współpracują, aby zapewnić precyzyjną kontrolę prędkości i momentu obrotowego, co jest kluczowe dla wielu aplikacji przemysłowych i …
Zasady działania oraz budowa napędów hybrydowych w …
Odpowiedz na pytania lub uzupełnij tekst. 1. Element systemu napędowego, który gromadzi i dostarcza energię elektryczną potrzebną do zasilania silnika elektrycznego pojazdu., 2.
Silnik parowy: zasada działania, budowa, schemat
Zasada działania silnika parowego. Budowa silnika parowego. Schemat działania silnika parowego . Rysunek maszyny parowej. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednemu z najważniejszych wynalazków w historii przemysłu – silnikowi parowemu. Ten potężny mechanizm, oparty na wykorzystaniu pary wodnej jako źródła energii, odegrał kluczową rolę w rewolucji …
Hamowanie silników
Hamowanie regeneracyjne różni się od dynamicznego tym, że zamiast rozpraszać energię powstałą w wyniku hamowania, przechowuje ją w sieci zasilającej silnik i podłączonych do niej elementach magazynujących …
Koła obracają silnikiem, czyli nowy sposób odzyskiwania energii
Odzyskiwanie energii przy hamowaniu to powszechny sposób na zwiększanie praktycznego zasięgu pojazdów elektrycznych. Dotychczas główną rolę grał tu hydrauliczny …
Serwo hamulcowe, hamulca
Podobno każdy kierowca wie, iż w jego aucie znajduje się serwo hamulcowe, jednak nie każdy ma świadomość tego, czemu ta część służy. Dzieje się tak zapewne dlatego, iż serwo hamulca niezbyt często się psuje i nie wymaga żadnych specjalnych przeglądów. Kiedy jednak się już zepsuje, kierowca poczuje to natychmiast. Dlaczego? Jaką rolę w układzie …
Hamowanie rekuperacyjne – Wikipedia, wolna encyklopedia
Hamowanie rekuperacyjne (hamowanie odzyskowe, hamowanie elektrodynamiczne z odzyskiem energii, KERS – z ang. kinetic energy recovery system) – mechanizm służący do odzyskiwania …
Rodzaje napędów hybrydowych i zasady działania ich …
W silniku mild hybrid jest dodatkowym źródłem napędu. Silnik elektryczny służy jako wsparcie dla silnika spalinowego, zwłaszcza podczas ruszania samochodu i przyspieszania. Podczas hamowania lub zatrzymywania silnik elektryczny przekształca energię kinetyczną samochodu w energię elektryczną, która jest magazynowana w akumulatorze.
6.Rozruch i hamowanie silników
Celem ćwiczenia jest poznanie najczęściej stosowanych metod rozruchu i hamowania silników asynchronicznych (indukcyjnych) klatkowych i pierścieniowych. 9.1. Wiadomości ogólne. 9.1.1. …
Silnik dwusuwowy – zasada działania, budowa, historia
Zasada działania silnika dwusuwowego. Podstawową zasadą działania silnika dwusuwowego jest to, że cały cykl pracy odbywa się w dwóch skokach tłoka – skoku w dół i skoku w górę. Jest to odróżnienie od silnika czterosuwowego, który wykonuje cztery skoki tłoka: ssanie, sprężanie, wydech i wydech. Dzięki temu, silnik dwusuwowy jest bardziej efektywny i generuje …
Jak działa auto hybrydowe i czy jego zakup się opłaca?
Zasada działania napędu hybrydowego sprowadza się właściwie do trzech procesów: silnik elektryczny odzyskuje energię hamowania, nadwyżka przekazywana jest do akumulatora hybrydowego (w momencie poruszania się auta ze stałą prędkością), odzyskana energia wykorzystywana jest ponownie przez użytkowany pojazd. Co to oznacza w praktyce? …
Jak działa silnik elektryczny: podstawowe zasady i …
Silnik elektryczny jest urządzeniem, które przekształca energię elektryczną na energię mechaniczną. Działa na podstawie zjawiska elektromagnetyzmu, które polega na powstawaniu sił elektromagnetycznych w …
Odzyskiwanie energii hamowania
Zasada działania systemu odzyskiwania energii hamowania przy napędzie elektrycznym jest stosunkowo prosta. Maszyna elektryczna, jaką jest silnik napędzający …
Jak działa silnik elektryczny
Podstawowym mechanizmem działania silnika elektrycznego jest zjawisko elektromagnetycznego indukcji. Gdy na silnik zostanie podłączony prąd elektryczny, elektromagnesy w stojanie wytwarzają pole magnetyczne, które wpływa na magnesy na wirniku. W rezultacie magnesy na wirniku zostają przyciągnięte lub odrzucone przez magnesy na …
Dowiedz się, jak działa pełna hybryda | Toyota
Podczas hamowania lub stopniowego wytracania prędkości pełna hybryda odłącza silnik benzynowy, a silnik elektryczny odzyskuje energię, ładując akumulator. Kiedy stoisz na czerwonym świetle lub w korku, oba silniki nie pracują, a emisja spalin jest zerowa.
Silniki Hydrauliczne: Schematy Działania i Zastosowanie w Praktyce
Zasada działania silnika hydraulicznego, schemat przepływu. Silnik hydrauliczny to urządzenie, które zamienia energię płynu hydraulicznego na ruch obrotowy lub liniowy. W sercu każdego silnika hydraulicznego leży schemat przepływu płynu, który jest kluczem do zrozumienia jego zasady działania. Płyn hydrauliczny, najczęściej olej, jest dostarczany pod wysokim …
Samochód hybrydowy. Zasada działania, rodzaje hybryd
Rzecz jasna podczas hamowania silnik elektryczny może odzyskiwać energię, choć z drugiej strony jest pewne ograniczenie – na postoju silnik elektryczny nie może pełnić roli rozrusznika i alternatora. W związku z tym konieczne jest zastosowanie oddzielnego elementu pełniącego rolę rozrusznika silnika spalinowego. Kolejną pozytywną cechą powyższego …
Jak działa hamulec Elektrodynamiczny?
Jak działa hamulec Elektrodynamiczny? Hamulec elektrodynamiczny to innowacyjne rozwiązanie stosowane w różnych dziedzinach przemysłu, które umożliwia skuteczne i bezpieczne zatrzymywanie ruchomych maszyn i urządzeń. Działa on na zasadzie przekształcania energii kinetycznej w energię elektryczną, co pozwala na kontrolowane …
Samochód elektryczny – jak działa? Jaka jest jego budowa?
Zasada działania silnika elektrycznego. Silnik elektryczny w samochodzie elektrycznym działa na zasadzie przekształcania energii elektrycznej na energię mechaniczną, która napędza koła pojazdu. W przeciwieństwie do silnika spalinowego, który wymaga spalania paliwa, silnik elektryczny korzysta z energii elektrycznej dostarczanej przez akumulator. Prąd …
Regulator siły hamowania – urządzenie i zasada działania
Samochód albo dużo straci na skuteczności hamowania, w zasadzie działa tylko przednia oś, albo odwrotnie, podczas gwałtownego hamowania stale wyrzuca tył z powodu rozpoczynającego się poślizgu. To może pozostać bezkarne tylko do pierwszego hamowania awaryjnego przy dużej prędkości. Potem kierowca nie będzie miał nawet czasu na zrozumienie …
Hamulec silnika elektrycznego – co to jest i do czego służy?
Zasada działania tego hamowania polega na odłączeniu obwodu dowolnej fazy zasilającej silnik elektryczny, a następnie zwarcie odłączonego obwodu fazy zasilania z …
Zasada działania i budowa silnika Stirlinga
Silnik Stirlinga to rodzaj silnika cieplnego, który wykorzystuje obieg Stirlinga do zamiany energii cieplnej na energię mechaniczną. Jest to maszyna, która działa na gazie roboczym i opracowana została przez szkockiego inżyniera Roberta Stirlinga w 1816 roku. Jego zasada działania opiera się na utrzymywaniu odmiennych temperatur między dwoma …
Na czym polega hamowanie silnikiem i jak to robić? Wskazówki
Zasada hamowania silnikiem jest niezwykle prosta. Kierowca, widząc np. czerwone światło na sygnalizatorze, zamiast naciskać pedał hamulca, może zacząć …
Samochody hybrydowe opis konstrukcji, zasada działania
Napęd hybrydowy pozyskuje energię, która w normalnych warunkach byłaby tracona. System hydrauliczny zapewnia szybkie doładowanie akumulatora hydraulicznego podczas hamowania. Energia kinetyczna pojazdu, która zmniejsza się w czasie hamowania, jest przekształcana w energię hydrauliczną gromadzoną w akumulatorze ciśnieniowym. W ...
Hamulec elektryczny – Wikipedia, wolna encyklopedia
Hamulec elektryczny to sposób połączenia uzwojeń silnika elektrycznego tak, by generował moment obrotowy hamujący. Zasadniczo są dwie metody: • hamowanie dynamiczne• hamowanie przeciwprądem
Zasady działania maszyn elektrycznych stosowanych w …
Zasada działania silnika elektrycznego 7 Zasada działania silnika elektrycznego. Powiązane ćwiczenia 8 Powiązane ćwiczenia. 1. Dokumentacja techniczno‑ruchowa alternatora, rozrusznika i prądnicy: ROcitXAUOCAuK. Przycisk do pobrania pliku PDF z materiałami. Pobierz załącznik. Plik PDF o rozmiarze 1.29 MB w języku polskim. Zasada działania prądnic prądu stałego …
Rezystory hamowania
Zasada działania jest dość prosta. Podczas hamowania silnika pole magnetyczne obraca się w przeciwnym kierunku niż wirnik, powoduje to indukowanie się napięcia na zaciskach silnika i wymusza przepływ prądu, który odbierany jest przez rezystor hamowania, a ten rozprasza energię w postaci ciepła. Proces ten sprawia, że nadmiarowa ...
Silnik szczotkowy prądu stałego DC
Zasada działania silnika prądu stałego DC. Po dołączeniu zasilania do zacisków silnika prądu stałego, aktywuje się złożony mechanizm, który sprawia, że prąd płynie przez szczotki, styki komutatora i uzwojenia nawinięte na wirniku. 1. Dołączanie zasilania
Jak działa hamulec Elektrodynamiczny?
Hamulec elektrodynamiczny to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia precyzyjne i skuteczne hamowanie i zatrzymywanie ruchomych maszyn i urządzeń. Działa on …