Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Pomorska Dolina Wodorowa
Klaster Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych wystąpił z inicjatywą budowy Pomorskiej Doliny Wodorowej, umożliwiającej wykorzystanie potencjału w zakresie produkcji paliw wodorowych oraz zapewnienia ich wykorzystania w szczególności w zastosowaniach transportowych.
Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki
To daje większą niezależność od paliw kopalnych i umożliwia elastyczność systemu. Wykorzystanie magazynów wodorowych pomaga też zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Produkcja energii wodorowej nie emituje szkodliwych substancji. Wykorzystanie wodoru jako źródła energii zmniejsza emisję dwutlenku węgla i innych gazów. To ...
W Egipcie powstaje Polski Park Przemysłowy
Strefa Ekonomiczna Kanału Sueskiego podpisała umowę ramową ze swoim polskim odpowiednikiem, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. W ten sposób Ain Sokhna powstanie polska strefa przemysłowa.
Magazyny energii w Polsce
Dzięki temu programowi o wartości 1,2 mld euro Polska może zwiększyć zdolności magazynowania energii elektrycznej. Program ułatwi integrację odnawialnych źródeł energii z systemem elektroenergetycznym, przez co polski koszyk energetyczny stanie się bardziej ekologiczny. Zgodnie z unijnymi celami w dziedzinie klimatu i energii ...
Będzie nowy operator dla wodoru
Są również definicje np.: sieci przesyłowej wodorowej, sieci dystrybucyjnej wodorowej, sieci wodorowej ograniczonej geograficznie, czy magazynowania wodoru. - Wprowadzane zmiany zapewnią stabilność prawa dla podmiotów z sektora publicznego i prywatnego, które działają w obszarze wodoru oraz przyczynią się do pełnego wykorzystania …
Solfinity i NRG Projekt uruchamiają przemysłowy magazyn energii
Opublikowany w 2022 roku raport, sporządzony przez AGH i Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii, zakłada, że nawet przy scenariuszu bazowym, opierającym się na obecnych uwarunkowaniach prawnych i rynkowych, należy spodziewać się wzrostu pojemności przemysłowych oraz wielkoskalowych układów bateryjnych do 34 GWh w …
Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …
Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …
Rynek wodoromobilności w Polsce
Kompleksowy program wodorowy „Wodór – Czyste Paliwo dla Przyszłości" zakłada produkcję „zielonego wodoru", a także jego magazynowanie i dystrybucję. PGNiG pracuje także nad …
O nas – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w pracach legislacyjnych i w kształtowaniu działań pozalegislacyjnych oraz prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną. Promuje standardy bezpieczeństwa użytkowania magazynów energii ...
Kotłownia wodorowa dla budownictwa mieszkalnego
SES Hydrogen Energy we współpracy z Con-Project w ramach inwestycji śremskiego TBS wykona projekt pierwszej w Polsce kotłowni wodorowej dla budynków mieszkalnych.. Kotłownia wodorowa stanie się integralną częścią zdywersyfikowanego systemu grzewczego, dostarczającego ciepło do 195 planowanych mieszkań. Projekt obejmuje …
Członkowie – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Opracowała wiele nowatorskich konstrukcji dla magazynowania energii, konwersji energii, ładowania, nadzoru i zarządzania bateriami akumulatorów oraz poprawy jakości energii. Jej najnowszym produktem jest przemysłowy magazyn energii. Produkowane w Pruszczu Gdańskim magazyny są stworzone w oparciu o własną technologię zarządzania energią elektryczną. …
Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz …
W ubiegłym roku PKP Energetyka uruchomiła największy w Europie trakcyjny magazyn energii, zlokalizowany przy podstacji trakcyjnej w Garbcach (woj. dolnośląskie). Docelowo spółka planuje stworzenie 300 magazynów w swojej sieci.
Syntetyczny gaz ziemny – obiecujący sposób na magazynowanie energii ...
ElectroGas to także lepsza i bardziej niezawodna metoda magazynowania energii niż akumulatory wykorzystywane nieprzyłączonych do sieci – akumulatory nie dają bowiem możliwości magazynowania energii na potrzeby pokrycia okresowych zmian wydajności jej wytwarzania w przystępnej cenie. Co więcej, w porównaniu z energią generowaną przez …
KE zatwierdziła polski program wsparcia magazynów energii o …
Komisja Europejska (KE) zatwierdziła polski program o wartości 1,2 mld euro na wsparcie inwestycji w obiekty magazynowania energii elektrycznej w celu przyspieszenia przejścia na gospodarkę o zerowym bilansie emisji netto, podała Komisja.
"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o wodorowych ...
Rozwój technologii magazynowania energii to nieodłączny element przyszłości zrównoważonej energetyki. Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, coraz większe zainteresowanie budzą magazyny energii wodorowej. Szczególnie na uwagę zasługuje tu model o mocy 200kW ...
Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność
Produkcja wodoru przy wykorzystaniu instalacji OZE, magazynowanie go i wykorzystywanie w mikrosystemach hybrydowych (produkcja prądu, ciepła) staje się coraz popularniejsze, …
Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh
Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia inwestycji w systemy magazynowania energii elektrycznej. REKLAMA ... programu dotyczącego magazynów energii jest zmniejszenie zależności polskiego systemu elektroenergetycznego od paliw kopalnych i ułatwienie integracji OZE w krajowym systemie elektroenergetycznym. Pomóc mają w tym …
Magazyny energii w Polsce
Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …
Polskie plany wodorowe
Wodór stał się bardzo istotny w kontekście osiągania neutralności klimatycznej – Komisja Europejska podkreśla, że wraz z odchodzeniem od paliw kopalnych jego znaczenie …
Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla Polski
Eksperci uznają, że nieczynne wyrobiska solne oraz specjalnie zaprojektowane kawerny solne w złożach soli kamiennej są niezwykle korzystnymi lokalizacjami do przechowywania paliw, takich jak gaz, ropa, benzyna czy oleje. Dzięki temu, że sól nie reaguje chemicznie z przechowywanym w kawernach paliwem, jego właściwości fizyczne i chemiczne …
PIME Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii
PIME Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii | 664 followers on LinkedIn. Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii jest organizacją pozarządową, która działa od 2016 roku.
Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn Przemysłowy
Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …
Magazyny energii Huawei LUNA2000
Ich zdolność do magazynowania energii w okresach nadprodukcji i dostarczania jej w czasie jej deficytu pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów energetycznych i zmniejszenie zależności od paliw kopalnych. Budynek Centrum Badawczego KEZO Polskiej Akademii Nauk. Wnioski dla przemysłu i środowiska . Magazyny energii, takie …
Na Śląsku powstanie fabryka zielonego wodoru
Wykorzystuje się go m . jako nośnik energii w ogniwach paliwowych w transporcie kołowym i kolejowym. Ponadto zielony wodór może znaleźć zastosowanie w energetyce i ciepłownictwie w procesie dekarbonizacji tych sektorów, a także w przemyśle rafineryjnym (produkcja paliw) i chemicznym.
PESA Smart Energy Forum 2024 – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania ...
Już 07-08 lutego 2024 r. podczas kolejnej edycji targów ENEX w Kielcach zapraszamy na nieodpłatne wydarzenie dedykowane praktykom branży energetycznej zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (eng.PESA) – wiodące stowarzyszenie branżowe, które zrzesza czołowe firmy działające na rynku: producentów, inwestorów, …
Pierwsza w Polsce instalacja będzie wytwarzać wodór z OZE
W myśl koncepcji sector coupling wytwarzanie paliw syntetycznych z wykorzystaniem nadmiarowej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych pozwala na …
Wodorowa gorączka
Europejski Zielony Ład w istotnej mierze będzie się opierał na rozwoju technologii wodorowych. Świadczy o tym nie tylko opublikowana przez Komisję Europejską w 2020 roku „Strategia wodorowa dla neutralnej klimatycznie Europy", ale także plany, jakie przedstawiają poszczególne państwa członkowskie Unii Europejskiej.
Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?
Wydaje się on dobrym nośnikiem energii, ponieważ przy spalaniu 1 kg wodoru otrzymuje się około trzy razy więcej energii (39,42 kWh/kg) niż w przypadku innych paliw, jak: benzyna (12,97 kWh/kg), metan (15,42 kWh/kg) czy propan (13,58 kWh/kg). Wartości podane w nawiasach to ciepło spalania. Przykład 1 – zapas wodoru dla domu:
Odnawialne i długoterminowe magazynowanie energii dzięki
W przypadku dostaw energii na skalę kontynentalną magazynowanie chemiczne w formie paliw ciekłych i gazowych to jedyna technologia, która gwarantuje stabilne składowanie energii przez wiele miesięcy. Magazynowanie energii w postaci gazu. Zespół finansowanego przez Unię Europejską projektu STOREandGO dopracował stosowną metodę magazynowania …
Kim jesteśmy i co robimy oraz dlaczego?
Koncentrujemy się na technologiach wodorowych, które idą w parze z aktualnymi potrzebami i celami klimatycznymi w Polsce i na świecie. Idea eksplorowania potencjału wodoru jako alternatywy dla paliw konwencjonalnych i jego wykorzystania w sektorach transportu, przemysłu i energetyki narodziła się w Grupie Sescom ponad 10 lat temu, a dziś kontynuujemy ją w …
POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …
2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej. 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie. Cel 3: Wsparcie dekarbonizacji przemysłu. Cel 4: produkcja wodoru w nowych instalacjach.
Transformacja po polsku – OZE, magazyny, gaz i atom
Gdy nie wieje wiatr i nie świeci słońce, w systemie będzie brakować energii. – Niedobory godzinowe jesteśmy w stanie zniwelować przez systemy magazynowania, ale nie zniwelujemy dwu–trzytygodniowej suszy klimatycznej, gdy nie ma wiatru ani słońca. Tego nie da się zrekompensować bateriami – podkreślał Grzegorz Onichimowski ...
Przemysłowy magazyn energii w praktyce czyli jak zredukować …
Finalnie, realna cena energii elektrycznej jest niższa niż cena taryfowa w godzinach od 7:00 do 23:00. Przebieg wysokości kosztu zakupu energii pokazuje poniższy wykres. Jak widać zwiększony koszt zakupu energii z sieci ma miejsce w godzinach nocnych, kiedy ta jest najtańsza. W tym czasie magazyn ładuje się. Z kolei w godzinach ...
Przegląd funkcjonowania dolin wodorowych w Polsce i UE
Produkcji, magazynowania i dystrybucji wodoru Przemysłu – zastosowania wodoru w przemyśle jako zeroemisyjnego nośnika energii substytucyjnego dla paliw kopalnych Bezpieczeństwo technologii wodorowych Doliny i wysp wodorowych 3 Projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw - Kancelaria Prezesa Rady …
Domowe wodorowe magazyny energii już działają
Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną energię latem i zużywać ją zimą, zmniejszając swoją zależność od rynku energetycznego. Ogniwa wodorowe mają też dłuższą żywotność niż …
Energetyka wodorowa. Wielka szansa dla Polski, czy ponowne …
– Korzyścią wdrażania technologii wodorowych w transporcie zarówno lądowym jak i morskim, w magazynowaniu energii, w różnych gałęziach przemysłu i wielu innych sektorach jest ich niska emisyjność, czy nawet bezemisyjność. Działania opisane w Polskiej Strategii Wodorowej mają na celu dążenie do produkcji tzw. wodoru zielonego, czyli z odnawialnych …
Komisja Europejska wprowadza mechanizm pilotażowy dla rynku …
Komisja wspiera również powstawanie i wdrażanie łańcuchów wartości integrujących projekty związane z wodorem za pośrednictwem swojej misji innowacyjnej w dolinach wodorowych, przy czym około 100 dolin na całym świecie jest już częścią platformy dolin wodorowych, w tym ponad 50 w Europie. Liczba ta podwoiła się od czasu przyjęcia planu …
Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku
Art. 3 pkt 13a pr. ener. – „odbiorca końcowy" to odbiorca dokonujący zakupu paliw lub energii na własny użytek; do własnego użytku nie zalicza się energii elektrycznej zakupionej w celu jej magazynowania lub zużycia na potrzeby wytwarzania, przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej oraz paliw gazowych zakupionych w celu ich zużycia na …
Polenergia rozpoczyna wodorowy projekt
Celem badawczo-rozwojowego projektu „H2 HUB Nowa Sarzyna: Magazynowanie Zielonego Wodoru" jest wykorzystanie zielonego wodoru, wyprodukowanego w procesie elektrolizy wody …