Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Linie energetyczne | Rodzaje, typy przewodów i oznaczenia
Linią energetyczną jest system urządzeń, których głównym zadaniem jest dostarczanie energii elektrycznej. Stanowi także ważny element sieci energetycznych. Dobrze, aby zapewniała bezpieczeństwo i była wytrzymała na warunki atmosferyczne. Dlatego poznaj jej główne rodzaje. Jakie są typy przewodów? W jaki sposób linie energetyczne są oznaczane? Odkryj ich stan w …
Rodzaje kotłów energetycznych. Czym się charakteryzują?
Dzięki temu materiał jest co jakiś czas dosypywany z automatu, więc nie trzeba o nim stale myśleć. W przypadku ekogroszku mamy do czynienia z bardzo ekologicznym spalaniem, natomiast węgiel i drewno należą do materiałów szkodliwych dla środowiska. Kocioł na gaz. Tutaj mamy do wyboru dwa sposoby zasilania: gazem płynnym lub ziemnym ...
(PDF) WYBÓR MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH W …
PDF | Streszczenie: Wybór materiałów budowlanych w olbrzymim stopniu kształtuje wpływ budynku na środowisko naturalne. Nieomal wszystkie materiały... | Find, read and cite all the research ...
Szkolenia Kursy
Zastosowanie materiałów kompozytowych może nadać gotowym produktom wielofunkcyjności, lekkości i wytrzymałości, a także zapewnić szereg dodatkowych korzyści, takich jak lepsze właściwości mechaniczne, zdolność do nagrzewania, zdolność do zapobiegania oblodzeniu i odporność ogniowa. Samochody wyprodukowane z lżejszych materiałów będą bardziej …
jak działa system redukcji hałasu w samochodach?
To nie tylko zasługa stosowania grubszych szyb czy coraz skuteczniejszych materiałów wygłuszających, ale i nowoczesnej technologii. Znana jest ona jako aktywny system redukcji hałasu i pozwala na wytłumienie …
ENSEMBLE 3
Grupa Systemów Energii Nowej Generacji kierowana przez prof. dr Atsushi Nagai ma za cel syntezę i identyfikację właściwości nowych materiałów porowatych, głównie kowalencyjnych struktur organicznych (COF) i sprzężonych polimerów mikroporowatych (CMP) oraz ich zastosowanie do magazynowania gazu, akumulatorów i ogniw paliwowych, w których to …
Efektywność energetyczna systemu aktywnej izolacji termicznej …
Celem artykułu jest ocena możliwości poprawy efektywności energetycznej budynków przez zastosowanie systemu aktywnej izolacji termicznej (ATI) w polskich …
Dyrektywa EPBD – efektywność energetyczna budynków | Blog ML System
Efektywny wygląd, wykorzystanie materiałów wysokiej jakości, wyróżniająca się na rynku sprawność ogniw, a co za tym idzie także duża generacja energii – to wszystko sprawia, że rozwiązanie ML System stanie się w przyszłości standardowym elementem wyposażenia obiektów zeroemisyjnych.
Rodzaje słupów energetycznych
Słupy wysokiego napięcia są zazwyczaj bardzo wysokie i wykonane z mocnych materiałów, takich jak stal czy beton. Mają one również odpowiednie izolatory, aby zapobiec przeciekowi prądu elektrycznego. Słupy niskiego napięcia . Kolejnym istotnym rodzajem są słupy niskiego napięcia. Te słupy są niższe niż słupy wysokiego napięcia i służą do dystrybucji …
Projekty zrealizowane
Celem projektu jest wprowadzenie na rynek integralnego systemu aktywnych fotowoltaicznie pokryć dachowych, odpowiadającemu wymaganiom rynkowym, zarówno w kontekście …
OCENA CECH ENERGETYCZNYCH BUDYNKÓW
Od cech energetycznych zależy komfort i koszty użytkowania budynku, a zatem mają one istotne znaczenie dla właścicieli i użytkowników budynków. Ocena cech energetycznych dokonywana jest w projektach budowlanych, w audytach energetycznych przygotowujących termomodernizację, audytach remontowych, audytach
Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków
Spełnienie obowiązku określonego w ustawie o charakterystyce energetycznej budynków, w tym zapewnienie spójnego systemu oceny efektywności energetycznej budynków w Polsce oraz …
Białe Certyfikaty – system finansowania inwestycji w służących …
System białych certyfikatów, jako narzędzie służące do wspierania inwestycji poprawiających efektywność energetyczną polskiej gospodarki, został stworzony w celu wsparcia i zachęty podmiotów działających na rynku, między innymi dostawców energii, do świadczenia usług energetycznych, a pozostałych uczestników rynku do korzystania z tych usług …
Aktywne systemy izolacji termicznej
W odróżnieniu od tradycyjnych, pasywnych materiałów izolacyjnych, systemy aktywne wykorzystują energię elektryczną lub inne środki, aby dynamicznie wpływać na przepływ ciepła. Dzięki temu są w stanie …
Czy piorunochron aktywny faktycznie działa?
Czego można się dowiedzieć z materiałów reklamowych o piorunochronach aktywnych? Zebranie i uporządkowanie informacji technicznych o zwodach aktywnych, występujących w dostępnych materiałach reklamowych, nie należy do zadań łatwych. Sama nazwa podawana jest bardzo różnie. Spotykamy takie jak: "piorunochron aktywny", "odgromnik …
SYSTEMY ENERGETYCZNE Podstawy energetyki
System energetyczny w Polsce Struktura systemu energetycznego . 10.09.2013 Systemy energetyki odnawialnej 1) Hermann Recknagel, Eberhard Sprenger, Ernst Schramek : „Kompendium wiedzy. Ogrzewnictwo, klimatyzacja, ciepła woda, 2) Ryszard Tytko: „Urządzenia i systemy energetyki odnawialnej", 3) Albers Joachim „Systemy centralnego ogrzewania i …
AKTYWNE SYSTEMY WYKORZYSTANIA ENERGII …
W zależności od temperatury czynników oraz roli, jaką odgrywają w transferze energii systemy aktywne dzielą się na: niskotemperaturowe – kolektory i stawy słoneczne; …
Dobór materiałów dodatkowych do metod ręcznego spawania stali
System oznaczania materiałów dodatkowych do spawania W naszym zestawieniu staraliśmy się umieścić najbardziej istotne informacje pozwalające rozszyfrowywać oznaczenia EN i ISO materiałów spawalniczych. Jest to przydatne przy poszukiwaniu zamienników lub szybkim porównywaniu własności materiałów różnych producentów. Na następnych stronach …
Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o.
Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. Adres: Wystawowa 1 51-618 ... - system automatyki MASTER, a w tym: moduły systemu i oprogramowanie narzędziowe systemu, - stacje operatorskie systemu MASTER - SCADA ProSter, - elektrohydrauliczny regulator turbiny UNIMAT, - system monitoringu maszyn wirujących UNIKONT wraz z urządzeniami i …
Maszty odgromowe Elko-Bis
Srebrny medal targów Energetab 2020 dla masztów odgromowych Elko-Bis. Najwyższa jakość zastosowanych materiałów, proklienckie podejście podczas projektowania oraz uniwersalność …
Przewodnik po systemach ogrzewania i chłodzenia zasilanych …
Aktywne systemy słoneczne: Prawdopodobnie słyszałeś o aktywnych systemach ogrzewania słonecznego, które wykorzystują energię słoneczną do podgrzewania płynu, a …
Teksty przyjęte
zwraca uwagę na korzyści wynikające z systemu wielokierunkowego, w którym konsumenci odgrywają aktywną rolę w dostawach energii; przypomina, że państwa …
Systemy kontrolowanego dostarczania leków
Badania w zakresie DDS są prowadzone pod kątem: mechanizmów uwalniania substancji czynnej (np. na drodze dyfuzji, wymiany jonowej czy osmozy), kinetyki uwalniania, materiałów wykorzystywanych jako nośniki, dróg dostarczania oraz samych leków, które mogą być stosowane w takiej terapii.
System do pewnej identyfikacji kabli energetycznych CI LCI P-P
System CI składa się z generatora impulsów prądu stałego CI TX oraz z odbiornika CI RX. Odbiornik jest na stałe połączony z cęgami elastycznymi o średnicy 230 mm (lub 120 mm – opcja) i służy do pobierania sygnałów identyfikujących. Generator impulsowy CI TX wytwarza impulsy piłoząbkowe o wartości szczytowej dochodzącej d
Jaki jest system identyfikacji materiałów niebezpiecznych?
System identyfikacji materiałów niebezpiecznych (HMIS) jest wizualną i numeryczną metodą, dzięki której informacje o bezpieczeństwie materiału można szybko i skutecznie przekazać.System ten wykorzystuje cztery sekcje, z których każda może mieć do nich zastosowaną liczbę, przy czym wyższe wartości wskazują na większe ryzyko w tej …
Efektywność energetyczna systemu aktywnej izolacji termicznej …
Jest to zintegrowany system technologiczny obejmujący pozyskiwanie ciepła z pro-mieniowania słonecznego, magazyno-wanie go (sezonowo) w akumulatorze gruntowym …
Systemy kondensacji spalin
Struktura i budowa wymiennika zawsze dopasowana jest do lokalnych uwarunkowań technologicznych, dzięki czemu możliwe jest zoptymalizowanie pracy nowych i istniejących urządzeń energetycznych. Wszystkie wybudowane przez nas układy charakteryzuje najwyższa jakość i niezawodność zastosowanych materiałów i rozwiązań. Wymienniki ...
Systemy ppoż i systemy oddymiające
Polega ono na spowolnieniu lub zatrzymaniu rozprzestrzeniania się ognia poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów i urządzeń spójnych z konstrukcją obiektów oraz zastosowaniu procedur przeciwpożarowych. Podstawowymi elementami biernego zabezpieczenia pożarowego są Systemy Sygnalizacji Pożaru (SSP), na które składają się System Alarmowania …
SYSTEMY ENERGETYCZNE Podstawy energetyki
energia jądrowa. Na co dzień mamy do czynienia z każdą z wymienionych form energii. Kiedy stoimy, działa na nas siła przyciągania ziemskiego i mamy energię potencjalną, kiedy się …
Najlepszy CAD jest od ArCADiasoft
ArCADia BIM to jednocześnie pierwszy polski system projektowania dedykowany dla branży budowlanej pozwalający projektantom pracować zgodnie z założeniami technologii BIM. ArCADia BIM jest więc zdecydowanie czymś więcej niż tylko kolejnym klonem programu IntelliCAD, jakich jest wiele na rynku. Wybierając program ArCADia BIM, nawet jeśli dziś …
Gazy osłonowe i mieszaniny do spawania materiałów specjalnyc
W ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie spawaniem materiałów o szczególnych własnościach. Do takich należą konstrukcje wykorzystywane w energetyce, takie jak rury wymienników i ściany szczelne kotłów energetycznych. O wytrzymałości decyduje tu materiał konstrukcyjny, a o odporności chemicznej – materiał napawany. Materiałem ...
Materiały uwzględniające wyzwania środowiskowe i energetyczne
Inteligentne materiały i systemy / struktury materiałowe do zbierania, wytwarzania i magazynowania energii, zmniejszające w ten sposób zużycie energii. Wyzwania obejmują …
PGE – bezwykopowe kablowanie sieci …
Wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Inżynieria Sp. z o.o., ul. Samuela Lindego 14, 30-148 Kraków na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 …
KURS: Audyty Energetyczne
Dla kogo jest to szkolenie? Nie masz doświadczenia i chcesz nauczyć się od podstaw jak wykonywać audyty energetyczne?; Brakuje Ci wiedzy i umiejętności w zakresie sporządzania audytów energetycznych?; Chcesz zwiększyć swoje zyski poprzez świadczenie usługi sporządzania audytów, ale nie wiesz, jak to zrobić i w jaki sposób pozyskiwać klientów?
Dobór materiałów dodatkowych do metod ręcznego spawania stali
System oznaczania materiałów dodatkowych do spawania W naszym zestawieniu staraliśmy się umieścić najbardziej istotne informacje pozwalające rozszyfrowywać oznaczenia EN i ISO materiałów spawalniczych. Jest to przydatne przy poszukiwaniu zamienników lub szybkim porównywaniu własności materiałów różnych producentów. Na następnych stronach omówimy …