Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazyn energii

Magazyn energii to zespół urządzeń umożliwiających przechowanie energii elektrycznej lub cieplnej, magazynowanie energii jest możliwe w różnych postaciach i w oparciu o szereg technologii, takich jak bateryjny magazyn energii (akumulator), elektrownia szczytowo-pompowa, czy CAES (magazyn energii na sprężone powietrze).

Podsumowanie wiadomości o pracy, mocy i energii

Zasada zachowania energii mechanicznej ma charakter empiryczny, to znaczy, że została sformułowana jako wniosek z bardzo wielu doświadczeń. Zasada zachowania energii mechanicznej głosi, że jeżeli siły zewnętrzne nie wykonują pracy nad układem ciał i na składniki układu nie działają siły tarcia lub oporu ośrodka, to energia mechaniczna układu pozostaje stała.

Co musisz wiedzieć o wymianie akumulatora? Jak wymienić …

Akumulator to źródło energii elektrycznej prądu stałego w naszym samochodzie. Prąd z akumulatora zasila urządzenia elektryczne auta w czasie, gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Sam nie wytwarza energii, lecz gromadzi ją i przechowuje. Zużyta energia akumulatora jest uzupełniana w czasie jazdy przez alternator. Kiedy i jak wymienić …

Akumulatory przepływowe. Zobacz raport

Akumulator przepływowy jest typem akumulatora, który zapewnia dużą elastyczność konstrukcji. Może być zaprojektowany dla zastosowań dużej mocy, jak również dla dużej pojemności magazynowania energii elektrycznej. Inne rodzaje magazynowania energii elektrycznej, jak konwencjonalne akumulatory i wirujące zasobniki energii z kołem zamachowym nie wykazują …

Schemat i zasada działania różnych lodówek

Główna zasada działania każdej lodówki opiera się na dwóch operacjach roboczych: Usuwanie energii cieplnej z urządzenia do otaczającej przestrzeni. Stężenie zimna w urządzeniu. Do wyboru ciepła stosuje się czynnik chłodniczy o nazwie freon. Jest to substancja gazowa na bazie etanu, fluoru i chloru. Freon ma unikalną zdolność ...

Magazynowanie energii elektrycznej – Wikipedia, wolna …

Magazynowanie energii jest opłacalne, jeśli koszt krańcowy energii ulega większym zmianom niż wynosi koszt przechowywania i odzyskiwania energii, powiększony o koszt energii, która jest tracona. Przykładowo, jeśli cena elektryczności w godzinach szczytu sięga 35$/MWh, a w nocy spada do 15$/MWh, to różnica 20$/MWh może być potencjalnym zyskiem magazynu energii. …

Magazyn energii. Jak go dobrać do naszej instalacji ...

Magazyn energii 10 kW; To bardzo powszechne i często wybierane przez inwestorów rozwiązanie, które okaże się świetną inwestycją w przypadku większego zapotrzebowania gospodarstwa domowego na energię elektryczną. W sytuacji, gdy wynosi ono 18 kWh, magazyn energii o pojemności 10 kWh zapewni urządzeniom kilkunastogodzinną pracę.

Co trzeba wiedzieć o akumulatorach litowo-jonowych?

Trwa intensywny proces dekarbonizacji, zarówno w dziedzinie produkcji energii elektrycznej, jak i transporcie. Dążymy do coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań: popularne stają się magazyny energii i samochody elektryczne, do których produkcji wykorzystywane są akumulatory litowo-jonowe. W dzisiejszym artykule przybliżymy, czym w ogóle są akumulatory …

Akumulator samochodowy – oznaczenia i parametry …

Zamontowanie w samochodzie akumulatora o zbyt dużej pojemności doprowadzi najprawdopodobniej do skrócenia jego żywotności, ponieważ będzie ciągle niedoładowany. Wynika to z faktu, że alternator …

Magazyny energii

Magazynowanie energii to wyzwanie nie tylko dla Kowalskiego. Firmy coraz chętniej inwestują w instalację fotowoltaiczną. Zasada działania opisana wyżej dla klientów indywidualnych jest taka sama dla firm. Im więcej wyprodukowanej energii zużyjemy sami tym lepiej. Różnica polegać może na trudności w doborze odpowiedniej mocy ...

Akumulatory – jak prawidłowo je obsługiwać?

Wiedza, jak używać akumulatora i jak on działa, może okazać się bardzo przydatna. Co to jest akumulator? Jak prawidłowo go zamontować? Czy podłączenie i …

Akumulatory

Zalety: - Niewielki ciężar. - Długa żywotność. - Duża pojemność. - Łatwe ładowanie. - Duży prąd wyładowania. - Nie zanieczyszczanie środowiska. - Mała zależność od …

WYBRANE NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA AKUMULATORÓW …

Taki system pracy wymaga akumulatora o dużej niezawodności. W rozwiązaniu zaawansowanym konieczna jest również akumulacja energii hamowania w procesie rekuperacji oraz …

Jak działają baterie w autach elektryczncyh? | e-AutoMoto.pl

W samochodach elektrycznych akumulator pracuje pod bardzo wysokim napięciem rzędu 400-800V. W silnikach elektrycznych wykorzystuje się elektronikę siłową, …

Baterie litowo-jonowe

– sprawność – stosunek ilości energii, jaką można uzyskać z akumulatora do energii dostarczonej podczas ładowania, wyrażany w procentach, – żywotność – liczba cykli ładowania i rozładowania, po której pojemność …

Jak dobrać wielkość magazynu energii?

Zwiększając liczbę cykli z 220 do 300 rocznie, znacznie skraca się okres zwrotu baterii. Natomiast liczba cykli ma wpływ na pojemność baterii: im większa liczba cykli, tym mniejsza pojemność akumulatora. Wpływ liczby cykli, sprawności i degradacji na magazyn energii można znaleźć w artykule o opłacalności zakupu magazynu energii.

Superkondensatory

Osiągnięcia w laboratoriach. Ostatnie miesiące przynoszą sporo informacji o nowych prototypach superkondensatorów. Pod koniec 2016 r. dowiedzieliśmy się np., że zespół naukowców z Uniwersytetu Środkowej Florydy stworzył nowy proces budowania superkondensatorów, przechowujących więcej energii i wytrzymujących ponad 30 tys. cykli ładowania/rozładowywania.

Wszystko, co musisz wiedzieć o akumulatorach

Dzięki temu akumulator magazynuje prawie dziesięć razy więcej energii niż aktualne akumulatory litowo-jonowe z elektrodami grafitowymi i można go więcej razy ładować. …

Akumulatory litowo-jonowe (Li-ion) | elektro

W akumulatorze Li-ion podstawą magazynowania energii jest ruch dodatnich jonów litu między anodą i katodą w przewodzącym elektrolicie, co związane jest z przemianami chemicznymi. Podczas ładowania, które jest możliwe po przyłożeniu napięcia z zewnętrznego źródła do elektrod akumulatora, dodatnie jony litu przechodzą z katody do węglowej anody, …

Jak działa bateria akumulatorowa litowo-jonowa? Jak o nią dbać?

Dużą zaletą, jeśli chodzi o ogniwa baterii litowo-jonowych, jest też to, że w ich przypadku nie występuje tzw. efekt pamięci. Nie ma więc ryzyka, że w przypadku częstego zasilania akumulatora, w którym znajduje się jeszcze sporo energii, jego pojemność użytkowa spadnie. Jak działa bateria akumulatorowa litowo-jonowa?

Jaki akumulator samochodowy najlepiej wybrać? [PORADNIK]

Jak widać, obciążenie akumulatora żelowego (nawet o bardzo dużej pojemności) bardzo dużym prądem, zmniejsza jego pojemność aż o 3/4. Przy założeniu, że średniej mocy rozrusznik pobiera około 100 A, rzeczywista pojemność spadnie do około 650 procent, co oczywiście przedłoży się na krótszy czas eksploatacji.

Wszystko, co musisz wiedzieć o akumulatorach

Akumulatory są dziś tyleż powszechnym, co nie do końca docenianym wyposażeniem szerokiej gamy sprzętu, zarówno elektroniki użytkowej, jak i komputerów, laptopów, aż po samochody ...

Ładowanie akumulatora – poznaj zasady od A do Z

Przygotowanie do ładowania akumulatora. Pamiętaj o prostych, ale bardzo ważnych zasadach wyjmowania akumulatora z samochodu: Wyłącz silnik i poczekaj kilka minut. Wyłącz wszystkie elementy, które mogą korzystać z energii w trakcie spoczynku silnika: światła zewnętrzne, światła wewnętrzne, radio, alarm.

Jak działa bateria?

Akumulator magazynuje energię elektryczną, by z niej skorzystać w przyszłości. Napięcie wytwarza się w wyniku reakcji chemicznej, która zachodzi, gdy dwa przeciwne materiały, to …

Jak działa akumulator? Przewodnik i zasady

Akumulator to urządzenie magazynujące energię elektryczną w postaci energii chemicznej, która może być później przekształcona z powrotem w energię elektryczną. Działa …

Symulacja pracy akumulatorów kwasowo-ołowiowych

elektrochemicznych źródeł energii, jakimi są akumulatory kwasowo-o ... Model matematyczny akumulatora kwasowo-o łowiowego pracującego w stanach dynamicznych Analiza stanów dynamicznych w zasobnikach energii takich jak akumulatory kwasowo-ołowiowe jest skomplikowanym zagadnieniem ze względu na konieczność jednoczesnego uwzględnienia …

Magazynowanie energii

Zasada działania polega na wykorzystaniu różnicy wysokości terenu. W czasie nadmiaru energii elektrycznej w sieci, kiedy energia jest tania (w nocy), woda z dolnego zbiornika przepompowywana jest do górnego, a w szczycie zapotrzebowania (w dzień) woda wypuszczana jest z górnego zbiornika. Woda podczas spadku porusza turbinę podłączoną do generatora, …

BALANSER ŁADOWANIA AKUMULATORÓW BL-10 24VDC

Zasada działania polega na niezależnym pomiarze napięć dwóch akumulatorów 12V połączonych w bank 24V, wyznaczeniu punktu środkowego takiego szeregu akumulatorów oraz transferze energii z akumulatora o wyższym napięciu do akumulatora o niższym napięciu. Dzięki dużej wydajności prądowej balanserów z serii BL nadają się one zarówno do stosowania z …

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych – rodzaje i wymagania

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych to z kolei urządzenia budowlane obejmujące punkt ładowania o normalnej lub dużej mocy, związane z obiektem budowlanym, bądź wolnostojące obiekty budowlane z zainstalowanym co najmniej jednym punktem ładowania o normalnej albo dużej mocy. Wyposażone w oprogramowanie umożliwiające świadczenie usług ładowania, …

Diagnostyka i zasady ładowania akumulatorów samochodowych

Zasada działania akumulatora oparta jest na zamianie dostarczonej do niego energii elektrycznej na energię chemiczną, zmagazynowaniu jej i oddawaniu ponownie w postaci prądu elektrycznego. Akumulator jest ogniwem elektrycznym, czyli urządzeniem, w którym zachodzą reakcje chemiczne polegające na przepływie prądu elektrycznego na skutek ruchu …

Podstawy

Gdy do akumulatora podłączymy odbiornik energii elektrycznej (np: światła, rozrusznik), to przez elektrolit w akumulatorze i obwód zewnętrzny popłynie prąd. Spowoduje to rozładowanie …

Jak prawidłowo użytkować akumulator LiFePO4? Ładowanie i

Zasada działania balansera polega na pomiarze napięć dwóch akumulatorów połączonych w magazyn energii, wyznaczeniu punktu środkowego szeregu akumulatorów oraz transferze energii z akumulatora o wyższym napięciu do akumulatora o niższym napięciu. Po co balansować? Idealnie byłoby, gdyby akumulatory fabrycznie nowe, miały to samo napięcie, pojemność itp. W …