Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej
Prowadząc przedsięwzięcia w trybie PCP, wykorzystujemy model tzw. innowacji ciągnionych (ang. Pull innovations), w którym to instytucja publiczna określa najważniejsze obszary …
Eksperci w projekcie – Łukasiewicz – ITECH
Od kilkunastu lat zajmuje się problemami korozji materiałów ceramicznych a od kilku lat korozją wodorową. Poprzez systematyczne prowadzenie badań i modelowanie …
Centrum Materiałów Ogniotrwałych
Wyzwania Łukasiewicza. Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań", dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego.
Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ
Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jest jedyną w Polsce jednostką naukowo-badawczą i wdrożeniową pokrywającą swoim obszarem działania wszystkie …
Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie
Wygłoszono 32 referaty z czego 9 obcojęzycznych w blokach tematycznych dotyczących: aktualnej sytuacji w przemyśle europejskim i światowym, współpracy międzynarodowej w obszarze badań, zastosowań przemysłowych, nowych metod badań, ochrony środowiska, problematyki związanej z procesami korozji, hydratacji i kształtowania własności materiałów …
Michał Struzik – CEZAMAT
W 2017 roku pracował na MIT w Cambridge, kontynuując badania nad nowymi technologiami magazynowania i konwersji energii. Od 2018 roku pracuje na Politechnice Warszawskiej jako …
Instytut Energii – energetyka i gospodarka odpadami
Automatyka przemysłowa, instalacje elektryczne, modernizacja maszyn i urządzeń. Odwadnianie osadów, suszarnie osadów ściekowych, kompaktowa stacja higienizacji osadów. Stabilizacja odpadów komunalnych, biostabilizacja oraz biosuszenia w reaktorach żelbetowych. Projektowanie sterowników mikroprocesorowych, wizualizacja przebiegu procesów przemysłowych. …
Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej
Obserwując wskazane powyżej potrzeby Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchamia konsultacje rynkowe w celu weryfikacji możliwości realizacji projektów magazynowania energii elektrycznej wykorzystujących wszystkie możliwości, bazujące zarówno na metodach elektrochemicznych (m . ogniwach galwanicznych), jak również procesach fizycznych. …
Największe systemy magazynowania energii elektrycznej
Technologie dogodne do magazynowania energii w systemach elektroenergetycznych. Na rynku są dzisiaj dostępne dwie dojrzałe technologie: starsza, oparta o akumulatory kwasowo-ołowiowe, młodsza, oparta o akumulatory litowo-jonowe. Obserwujemy stałą poprawę parametrów jakościowych zarówno w obszarze parametrów technicznych …
ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …
magazynowania energii jest przechowywanie ciepła słonecznego zgromadzonego w okresie lata do ogrzewania w okresie zimy. Koncepcja takiego wykorzystania energii słonecznej nie jest nowa, bo była już rozwijana i doskonalo-na przez wieki, gdzie odgrywała ważną rolę w oszczędności energii i znacząco przyczynia- ła się do poprawy efektywności energetycznej oraz redukcji …
Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie
XX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie". zorganizowana przez Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Współorganizatorami byli Stowarzyszenie Producentów Materiałów Ogniotrwałych oraz Polskie Towarzystwo Ceramiczne.
Przechłodzenie sposobem na lepsze magazynowanie ciepła
Mają one polegać na zastąpieniu pieców akumulacyjnych, magazynujących ciepło w materiałach ceramicznych ogrzewanych niedrogą energią w porach nocnych, oraz …
Folder
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach Oddział Materiałów Ogniotrwałych jest jedyną w Polsce jednostką badawczą wyspecjalizowaną w zakresie wytwarzania, stosowania i metodyki ...
Magazynowanie energii
Porównując 5 wybranych metod magazynowania energii, można stwierdzić, że najtańszą obecnie technologią jest stosowanie reformingu parowego metanu na dużą skalę. Tabela 3. Parametry wybranych technologii magazynowania energii, rok 2013. Rys.14 Wykres nakładów inwestycyjnych i kosztów eksploatacyjnych wybranych magazynów energii,
Tematyka badawcza Pracowni Teorii Procesów Metalurgicznych :: Instytut ...
Tematyka badawcza Pracowni Teorii Procesów Metalurgicznych. Pracownia Teorii Procesów Metalurgicznych DN-1 istnieje od chwili powołania do działalności naukowej najpierw laboratorium, w strukturze Instytutu Podstawowych Problemów Techniki w Warszawie a następnie Zakładu Podstaw Metalurgii, Instytutu Podstaw Metalurgii i Instytutu Podstaw Metalurgii i …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Przykładem zastosowania materiałów PCM do magazynowania energii w domach jednorodzinnych mogą być pilotażowe rozwiązania w Austrii, na Cyprze i w Hiszpanii, w których zainstalowano, opracowany przy współudziale SGGW, system typu TESSe2b [9]. Rys. 5. Temperatury przemian fazowych wybranych substancji stosowanych komercyjnie do …
NOWOCZESNE METODY MAGAZYNOWANIA ENERGII
Do racjonalnego wykorzystania O ŹE niezb ędne jest wi ęc magazynowanie uzy-skiwanej energii. 2. Rodzaje metod magazynowania energii 2.1 Metody chemiczne Nadmiar energii mo żemy wykorzysta ć do produkcji paliw takich jak meta-nol, metan czy wodór, a nast ępnie odzyska ć zawart ą w nich energi ę, najcz ęściej na drodze spalania ...
KIS 4. WYSOKOSPRAWNE, NISKOEMISYJNE I …
Magazynowanie energii z zastosowaniem materiałów zmiennofazowych. Innowacyjne technologie magazynowania energii z wykorzystaniem związków chemicznych, w tym akumulatory ciepła . Nowe rozwiązania w zakresie …
Synteza oraz charakterystyka strukturalna i elektrochemiczna ...
Synteza oraz charakterystyka strukturalna i elektrochemiczna wieloskładnikowych nanokompozytów jako materiałów elektrodowych w urządzeniach do magazynowania energii Abstract W trakcie studiów doktoranckich prowadziłam badania strukturalne i elektrochemiczne materiałów elektrodowych zarówno do zastosowania w kondensatorach elektrochemicznych, …
Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla …
Rozwiązania takie jak pompowane hydroelektrownie czy magazyny energii w sprężonym powietrzu wykorzystują fizyczne właściwości materiałów do przechowywania i uwolnienia energii w odpowiednim czasie. Te technologie, dzięki swojej prostocie i sprawdzonym metodom, stanowią ważny filar systemów magazynowania na świecie.
Polskie Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii
Magazynowania Energii Potencjał naukowy dla rozwoju strategicznego obszaru gospodarki w zakresie magazynowania energii . ZĘŚĆ I 1. Wprowadzenie 2. Rodzaje chemicznych źródeł prądu stosowanych w napędach samochodów elektrycznych: stan wiedzy, ograniczenia, kierunki rozwoju badań: • baterie • kondensatory elektrochemiczne i hybrydowe • ogniwa paliwowe 3. …
Innowacyjne metody magazynowania ciepła
szeroką skalę badań nad możliwościami magazynowania nadmiaru wyprodukowanej energii i wykorzystania jej w okresach zwiększonego zapotrzebowania (Graus i in. 2011). Rys. 1. Struktura zużycia energii końcowej w Unii Europejskiej (Danielak 2014) Fig. 1. Structure of final energy consumption in the European Union . 227 Skale problemu obrazuje między innymi zużycie …
Akumulatorowe systemy magazynowania energii: wydajność i …
Termin: Definicja: Jednostka: System magazynowania energii elektrycznej . System EES EESS: Instalacja zintegrowana z siecią energetyczną ze zdefiniowanym zakresem, zawierająca co najmniej jeden system EES, którego zadaniem jest pobór energii elektrycznej z systemu zasilania, magazynowanie tej energii wewnętrznie, a następnie dostarczanie jej do systemu zasilania, …
Instytut Technologii i Inżynierii Chemicznej, Wydział Technologii ...
Do badań użyto czterech materiałów: kaolinów KOC i KSP oraz dwóch glin. Wilgotność początkowa zależała od rodzaju materiału i wynosiła: 0,30–0,36 dla kaolinów i 0,20–0,24 dla ...
Priorytetowe Kierunki Badań w IMIM PAN :: Instytut Metalurgii i ...
Cel badań: Celem badań będzie optymalizacja mikrostruktury i tekstury materiału służącego do wytwarzania implantów lub ich części oraz opracowanie podstaw teoretycznych prawidłowej analizy mikrostruktur i tekstur materiałów o silnie rozdrobnionym ziarnie (wyciskanych w kanale kątowym ECAP, wyciskanych hydrostatycznie HE oraz wyciskanych osiowosymetryczne przy …
INSTYTUT TECHNOLOGII MATERIAŁÓW …
INSTYTUT TECHNOLOGII MATERIAŁÓW ELEKTRONICZNYCH (ITME) - WCZORAJ I DZIŚ Krótka historia i kalendarium Andrzej Jeleński1, Tadeusz Żero1 Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych, ul. Wólczyńska 133, 01-919 Warszawa e-mail: andrzej.jelenski@itme .pl Lata 2009 i 2010 to okrągłe rocznice ważnych dla historii ITME …
Grupa Badawcza Ceramika
Prace badawcze obejmują też zastosowanie materiałów ceramicznych w nowoczesnych technologiach, takich jak magazyny energii i budownictwo modułowe. W ramach Grupy …
Centrum Badań Materiałów
Centrum Badań Materiałów świadczy nowoczesne, innowacyjne rozwiązania dla przemysłu energetycznego, lotniczego, kosmicznego oraz metalurgicznego. Centrum, jako jedno z …
Wykorzystanie zużytych mas odlewniczych do produkcji ceramicznych ...
Referat zawiera wyniki badań tworzyw ceramicznych otrzymanych z mas plastycznych, w których składnikiem przeznaczonym do schudzania surowca ilastego były zużyte masy odlewnicze.
Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?
Typowe rodzaje baterii stosowanych do magazynowania energii z fotowoltaiki to baterie litowo-jonowe, które są wydajne, mają długą żywotność i są łatwe w zarządzaniu. • Systemy hybrydowe – magazynowanie energii z paneli fotowoltaicznych może obejmować zastosowanie systemów hybrydowych. Łączą one panele fotowoltaiczne z innymi źródłami …
MOŻLIWOŚCI I PROBLEMY MAGAZYNOWANIA ENERGII …
Instytut Technik Cieplnei j Politechniki Warszawskiej Jerzy R. Moszyński University of Delaware, Newark, USA MOŻLIWOŚCI I PROBLEMY MAGAZYNOWANI A ENERGII CIEPLNEJ W praoy omówion możliwośco i magazynowania energii cieplne j przy wykorzystaniu ciepła właściwego, ciepła przemian fazo-wych, odwracalnych reakcj chemicznyci h i produkcji paliw. …
Badania wodorowe w Polsce: Instytut Ceramiki i Materiałów …
Budowa Centrum Badań Wodorowych w Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych to ogromny krok w kierunku wprowadzenia innowacyjnych technologii w Polsce i …
Sieć Badawcza Łukasiewicz
Łukasiewicz - Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych ma w swojej strukturze zakłady naukowo-badawcze, samodzielne pracownie i laboratoria. Prowadzą one wielokierunkowe prace nad opracowaniem nowych materiałów,badaniem ich właściwości i możliwości wykorzystania w podzespołach do zastosowań w elektronice, optoelektronice, mikromechanice, metrologii oraz …