Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Nanorurki – Wikipedia, wolna encyklopedia
PrzeglądNanorurki węgloweNanorurki DNANanorurki nieorganiczneZobacz teżLinki zewnętrzne
Nanorurki – struktury nadcząsteczkowe, mające postać pustych w środku walców. Współcześnie najlepiej poznane są nanorurki węglowe. Istnieją jednak także niewęglowe nanorurki (m . utworzone z siarczku wolframu) oraz nanorurki utworzone z DNA .
Nanorurki węglowe, wielościenne – 3D-nano
Czystość węgla: min. 95% Ilość ścian: 3-15 Średnica zewnętrzna: 5-20 nm; Średnica wewnętrzna: 2-6 nm; Długość: 1-10 ?m Gęstość pozorna: 0,15-0,35 g/cm3
Nanorurki węglowe – Wikipedia, wolna encyklopedia
Nanorurki węglowe (CNTs, z ang. carbon nanotubes) – rodzaj nanorurek zbudowanych z węgla. Są one odmianą alotropową tego pierwiastka (obok grafitu, diamentu i fullerenów) [1]. …
Drżące nanorurki
Zrozumienie tego zagadnienia może pomóc w wytworzeniu materiałów przydatnych w sensorach i urządzeniach komunikacyjnych.Nanorurki węglowe (CNT) to struktury węglowe o bardzo małej średnicy (np. 100 tys. cieńsze niż ludzki włos). Są jak warstwa grafenu zwinięta w rurkę. Nanorurki węglowe są ciekawym materiałem do badań: mają wyjątkowe …
Nanorurki węglowe w immunoterapii
Ze względu na swoją wielkość, nanorurki węglowe zostały zbadane pod kątem zdolności do dostarczania immunoterapii. Kształt CNT pozwala na stosunkowo łatwe wejście do komórek, przy jednoczesnym zachowaniu dużego stosunku powierzchni do objętości. Umożliwia to modyfikację zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej powierzchni CNT za pomocą ligandów i leków …
Nanorurki węglowe jako biosensory w diagnostyce medycznej (Carbon …
Nanorurki węglowe jako biosensory w diagnostyce medycznej (Carbon as biosensors in medical diagnostics) January 2020 In book: Wyzwania współczesnej medycyny i nauk pokrewnych - analiza ...
Niezwykły świat nanomateriałów węglowych
Szczególne miejsce w tym obszarze zajmują nanomateriały węglowe, które dzięki bogatej chemii węgla pozwalają na budowanie struktur o najróżniejszym kształcie, a co za tym idzie, radykalnie różnych od siebie właściwościach. Jedną z najbardziej obiecujących form węgla są tzw. nanorurki węglowe, które można sobie wyobrazić jako zwiniętą w rulon warstwę …
Czerwone światło z węglowych nanorurek
Jak wyjaśniają przedstawiciele IChF PAN, nanorurki węglowe można sobie wyobrażać jako zwinięte w rulon płachty grafitu. Zazwyczaj wyglądają jak czarny proszek. Trudno je zmusić do emitowania światła, bo doskonale przewodzą prąd i wychwytują energię innych, zdolnych do świecenia cząsteczek chemicznych, umieszczanych w ich pobliżu. Powierzchnia …
Systematyczna i wydajna charakterystyka nanomateriałów …
Nanomateriały węglowe to bardzo duża rodzina alotropów węgla, czyli różnych form fizycznych charakteryzujących się zróżnicowanymi właściwościami fizycznymi, …
Nanorurki węglowe i nanorurki azotku boru – duet idealny
Podczas gdy nanorurki węglowe (CNTs - carbon nanotubes) przechodzą swój rozkwit w sferze badań pod kątem zastosowań komercyjnych, w wielu ośrodkach badawczych zyskał zainteresowanie kolejny nanorurkowy materiał. Mowa o nanorurkach z azotku boru (BNNTs - boron nitride nanotubes), siostrzanej formie heksagonalnego azotku boru. Azotek boru w …
Magazynowanie energii
nanorurki węglowe zwiększając zdolność do gromadzenia ładunku na elektrodach ogniwa (patrz: Lisowska -Oleksiak i in., 2010) elektroda z materiału LiFePO 4 w postaci nanocząstek ma lepsze parametry pracy (m . …
Zakręcone jak tornado, zostawiają akumulatory w tyle. Te ...
Struktury w postaci skręconych nanorurek węglowych mogą służyć do wydajnego magazynowania energii. O kulisach przeprowadzonych działań ich autorzy piszą na łamach …
Baterie żegnają lit i nabierają mocy. Rewolucyjne pomysly na …
Skręcone nanorurki węglowe mogą przechowywać trzy razy więcej energii niż akumulatory litowo-jonowe. To jedna z wielu innowacji, które odmienią zasilanie aut cz . Serwisy. C yfrowa e-Wydanie e-Wydanie. Zaloguj. Reklama Cyfrowa Technologie Baterie żegnają lit i nabierają mocy. Rewolucyjne pomysly na zasilanie urządzeń Skręcone nanorurki węglowe …
Drżące nanorurki | Nauka w Polsce
Zrozumienie tego zagadnienia może pomóc w wytworzeniu materiałów przydatnych w sensorach i urządzeniach komunikacyjnych.Nanorurki węglowe (CNT) to struktury węglowe o bardzo małej średnicy (np. 100 tys. cieńsze niż ludzki włos). Są jak warstwa grafenu zwinięta w rurkę. Nanorurki węglowe są ciekawym materiałem do badań: mają wyjątkowe …
Co to są nanorurki węglowe?
Naukowcy nie wiedzą wszystkiego o nanorurkach węglowych lub w skrócie CNT, ale wiedzą, że są to bardzo cienkie, lekkie, puste rurki zbudowane z atomów węgla. Nanorurka węglowa jest jak arkusz grafitu zwinięty w cylinder z charakterystyczną sześciokątną siatką tworzącą arkusz.Nanorurki węglowe są niezwykle małe; średnica jednej nanorurki węglowej to …
Magazynowanie energii
Superkondensatory magazynują energię w polu elektrycznym powstającym pomiędzy dwiema elektrodami węglowymi, nanorurki węglowe pozwalają na uzyskanie dużej powierzchni …
Ten rewolucyjny materiał jest trudny w produkcji.
Te cechy stawiają nanorurki węglowe na pierwszym miejscu wśród innych alternatywnych materiałów. Wykorzystuje je wiele gałęzi przemysłu, takich jak optyka, elektronika i nauki biologiczne, czy nawet systemy …
Nanorurki węglowe. Otrzymywanie, charakterystyka, …
Request PDF | On Jan 1, 2014, Andrzej Huczko and others published Nanorurki węglowe. Otrzymywanie, charakterystyka, zastosowania | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate
Baterie żegnają lit i nabierają mocy. Rewolucyjne pomysly na …
Skręcenie nanorurek węglowych znacznie poprawiło efektywność magazynowania energii. Badacz zainspirował się mechanizmem sprężyny śrubowej, która …
Nanorurki węglowe w medycynie (cz. II)
Nanorurki węglowe, tak jak każda nowa technologia, niosą ze sobą bardzo wiele możliwości, ale również wzbudzają pewne obawy. Dopiero badania kliniczne, wraz z długoterminową obserwacją skutków wprowadzenia nanorurek do organizmu, pozwolą ocenić ryzyko związane z ich stosowaniem i jednoznacznie odpowiedzą na pytania dotyczące bezpieczeństwa. 1; 2; Źródła …
NANORURKI WĘGLOWE. Nanometrowe rurki zbudowane z …
Nanorurki węglowe to zwinięte w rulon płaszczyzny utworzone z atomów węgla. Te niezwykle cienkie i lekkie włókna o wymiarach nanometrów są jednak bardzo drogie. Jeden ich gram kosztuje ok. 150 dolarów, dlatego na badania nad tym tworzywem mogą sobie pozwolić tylko najbardziej zasobne jednostki naukowe. Jedną z takich grup na Uniwersytecie w …
Nanorurki węglowe – czy to będzie szczyt ...
Bo nanorurki węglowe już funkcjonują, coś się z nimi dzieje, ale właśnie ciągle opowiadamy o tym, co one zrobią w przyszłości, że to i tamto. Ja też się na tym łapię, że co chwilę albo czytam o tym, że kolejny materiał coś zrewolucjonizuje, albo sama zadaję takie pytania, czy to będzie wielka rewolucja. Niedawno opublikowałam w Radiu Naukowym odcinek o grafenie z ...
Nanorurki węglowe
jednościenne nanorurki węglowe Nanorurki jednościenne (JNRW) zbudowane są z pojedynczych, zwiniętych w tuby płaszczyzn grafenowych, których średnice wynoszą 0,4 - 2 nm. Nanorurki jednościenne osiągaj wysoki poziom doskonałości strukturalnej, przypominając fulereny, których połówki uważa się za zakończenia nanorurek. Zamknięcie płaszczyzny rurki …
Przeczytaj
Nanorurki węglowe to szczególny przykład izomerów izomerów fullerenów, mający doskonałe właściwości mechaniczne i elektryczne. Są to bardzo sprężyste i elastyczne materiały (moduł Younga moduł Younga 1012 Pa), mają dobrą wytrzymałość przy rozciąganiu oraz zginaniu ciekawe mają 100 –krotnie większą wytrzymałość na rozciąganie od stali i 1000 razy większą ...
Nanotechnologie węglowe w służbie energetyki
Nanotechnologie węglowe w służbie energetyki. Stworzenie niezawodnych, a jednocześnie zrównoważonych i tanich źródeł energii należy do najważniejszych wyzwań XXI …
Badanie właściwości różnych odmian alotropowych węgla
Fullereny i nanorurki węglowe to jedyny przykład czystej węglowej odmiany alotropowej węgla, ponieważ wiązania brzegowe w diamencie i graficie są „wysycone" innymi pierwiastkami. Nanorurki Nanorurki węglowe to szczególny przykład izomerów fullerenów, mający doskonałe właściwości mechaniczne i elektryczne. Są to bardzo sprężyste i elastyczne materiały (moduł …
Nanorurki węglowe
Nanorurki węglowe jako jedna z odmian alotropowych węgla są materiałami, które swoją budową przypominają walec. Możemy je zaliczyć do nanonapełniaczy wykazują-cych strukturę 2D. Średnica nanorurek osiąga wartości od 2 do 20 nm, natomiast sama ich długość może sięgać 2 cm. Nanorurki węglowe zostają utworzone poprzez ...
Zastosowania nanorurek węglowych
330 Nanorurki węglowe Rozdział VII Zastosowania nanorurek węglowych Nanorurki węglowe to nie tylko piękne, jednowymiarowe nanostruktury o fa-scynująco zróżnicowanej morfologii i tajemniczym pochodzeniu – w aspekcie mechanizmu ich powstawania. Jak przedstawiono wyżej – charakteryzują się one szeregiem niezwykle ciekawych właściwości fizykochemicznych, …
Urządzenia do konwersji i magazynowania energii
grafen (Ervin i in. 2014), iii) nanorurki węglowe (Zhong i in. 2013), iv) nanocebule węglowe (Zeiger i in. 2015) i inne. Zasada magazynowania energii elektrycznej w kondensatorach pseudopojemnościowych opiera się na procesach pochodzenia faradajowskiego, ale różniących się od tych zachodzących w ogniwach galwanicznych. W procesie tym ...
Nanorurki węglowe w medycynie (cz. I)
Nanorurki węglowe zawierające w swoich strukturach leki, białka, przeciwciała czy cząsteczki DNA mogą służyć jako doskonały środek transportujący lek bezpośrednio do chorych tkanek. Pierwsze prowadzone w tym kierunku badania dotyczyły przede wszystkim możliwości wykorzystania tych materiałów w terapii nowotworów i do leczenia infekcji wirusowych. …