Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Rozproszone źródła i magazyny energii – klastry energii -
Celem studiów podyplomowych jest przekazanie słuchaczom wiedzy o nowych technologiach wytwarzania, rozdziału i magazynowania energii oraz o ich integracji w celu zaspakajania …
Kierunek odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami
Studia na kierunku odnawialne źródła energii na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach prowadzi… Na kierunku odnawialne źródła energii na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach uzyskasz wiedzę z zakresu projektowania, wykonawstwa i eksploatacji systemów i instalacji odnawialnych źródeł energii.
Inżynieria odnawialnych źródeł energii | FTiMS
W czasie studiów na specjalności Inżynieria odnawialnych źródeł energii poznasz zagadnienia z zakresu: konwersji i sposobów magazynowania energii, odnawialnych źródeł energii, podstaw fizyki jądrowej, podstaw energetyki wodorowej, wiatrowej i wodnej,
Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii
Studia drugiego stopnia na kierunku Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii są odpowiedzią na zapotrzebowanie wykwalifikowanych pracowników w sektorze energii odnawialnej, która obecnie rozwija się bardzo szybko. Rządy na całym świecie wykazują coraz większe wsparcie dla sektora energii odnawialnej, obiecując ciągły wzrost w perspektywie długoterminowej dla osób, które ...
Inżynieria i technologie nośników energii
Przemysł rafineryjno-petrochemiczny, gazownictwo, energetyka - to główne obszary kierunku Inżynieria i technologie nośników energii na Politechnice Gdańskiej. Zobacz wszystkie wyniki No results
Inżynieria odnawialnych źródeł energii
Warto podkreślić, że kształcenie na kierunku Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii rozpoczęło się w roku akademickim 2012/2013. W ostatnich latach na kierunku tytuł inżyniera otrzymało ponad 300 absolwentów! Kształcimy na wysokim poziomie! W ramach rozstrzygnięcia VI edycji Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów ...
Inżynieria środowiska 2024
6 · Gdzie studiować inżynierię środowisko? Po wybraniu kierunku studiów przychodzi czas na zdecydowanie, na której uczelni chcemy studiować. Przedstawiamy listę uczelni, na której możesz studiować inżynierię środowisko w 2024. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi danych uczelni oraz wybranego przez siebie kierunku studiów.
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
6 · Zarządzanie i inżynieria produkcji to nowoczesny, popularny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski, który opiera się na praktycznym kształceniu. Kierunek ten pozwala na zapoznanie się z zasadami i narzędziami wykorzystywanymi w projektowaniu inżynierskim. Student poznaje metody zarządzania przedsiębiorstwem oraz planowania i ...
Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i inne …
Program studiów podyplomowych na kierunku Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i inne narzędzia prowadzące do transformacji energetycznej. Liczba miesięcy nauki: 9. Liczba godzin: 130. Liczba zjazdów: 9. Liczba semestrów: 2. PROGRAM SZCZEGÓŁOWY (122 godz.) Transformacja energetyczna – skąd, dokąd i dlaczego? (10 godz.) • Kryzys klimatyczny …
Inżynieria odnawialnych źródeł energii
co studiować? studentnews. edubaza. dla ósmoklasisty. co studiować? kierunki studiów - praca i wynagrodzenie. studia i miasta. Kierunki studiów - praca i wynagrodzenie po studiach. wszystkie • I stopnia • II stopnia • jednolite. Inżynieria odnawialnych źródeł energii. I stopnia. Są to dane zbiorcze z różnych uczelni. Uwzględnione są kierunki, w których w danym roku było ...
Jaki kierunek studiów wybrać? Poradnik dla kandydatów na studia
Studia na kierunku administracja i polityka publiczna na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie to studia I i II… Administracja samorządowa, państwowa, fundusze europejskie, polityka publiczna, zarządzanie kapitałem ludzkim - w tych obszarach kierunku administracja i polityka publiczna możesz specjalizować się na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie.
Energetyka — co robić po studiach energetycznych?
Na kierunku energetyka program studiów w znacznej mierze opiera się na podstawach elektroniki i elektrotechniki, matematyce oraz na wiedzy z wykorzystania technologii i maszyn energetycznych. Oprócz tego w trakcie studiów zdobędziesz także wiedzę z przedmiotów takich jak: Ochrona środowiska w energetyce; elektrotechnika; elektroenergetyka
Opłacalne kierunki studiów 2024, czyli co warto …
Wybór kierunku studiów jest indywidualną decyzją i powinien być dostosowany do pasji, umiejętności oraz potencjalnego popytu na rynku pracy. Jeżeli nadal nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać, przygotowaliśmy …
Ekspert: magazynowanie energii na dużą skalę
Od początków energetyki, przypadających na koniec XIX w., jednym z ważniejszych problemów był sposób magazynowania wyprodukowanej elektryczności - przypomniał w rozmowie z PAP prof. Konrad Świrski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W jego ocenie aż do obecnych czasów nie było efektywnych metod jej magazynowania.
Co studiować po liceum a co po technikum?
Wybór kierunku studiów po ukończeniu szkoły średniej, czy to po liceum czy technikum, może być trudnym zadaniem dla wielu uczniów. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, takich jak zainteresowania, talenty, perspektywy zawodowe, możliwości finansowe i wiele innych. W tym artykule omówimy kilka wskazówek i sugestii, które pomogą …
Studia na kierunku Inżynieria pojazdów elektrycznych …
W trakcie studiów: Zagadnienia z tych dziedzin wiedzy dominują w programie studiów na Inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Dodatkowym atutem będzie zapewne doskonała obsługa komputera, a zwłaszcza programów …
Inżynieria chemiczna i procesowa
Politechnika Krakowska jest jedyną uczelnią w Małopolsce kształcąca studentów na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa. Studenci kierunku inżynieria chemiczna i procesowa zdobywają uniwersalne wykształcenie techniczne pozwalające na podejmowanie pracy w szerokim zakresie działalności produkcyjnej, projektowej i naukowej.
Odnawialne źródła energii
Specjalność „Przemysłowe instalacje OZE" na kierunku „Odnawialne Źródła Energii" na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym to oferta dla osób zainteresowanych projektowaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii w dużej skali. Program studiów skupia się na przekazaniu wiedzy i ...
Energetyka
Program kierunku Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii podchodzi kompleksowo do projektowania, budowy, zarządzania i eksploatacji instalacji odnawialnych źródeł energii. A …
Odnawialne źródła energii
Opis kierunku. Kształcenie na studiach drugiego stopnia przygotowuje do projektowania, optymalizacji i wdrażania nowych technologii energetycznych w zakresie systemów i instalacji opartych o odnawialne źródła energii, także przy …
Studia na kierunku ekologiczne źródła energii
Studia na kierunku Ekologiczne źródła energii obejmują przedmioty charakterystyczne dla kierunku fizyka techniczna, m .: kwantowe metody fizyki ciała stałego, optyka ciała stałego, fizyka molekularna, nanoskopowe metody charakteryzacji materiałów oraz współczesne problemy fizyki. Jednak kierunek ten obejmuje również przedmioty, które kształcą przyszłych …
Inżynieria chemiczna i procesowa – Politechnika Warszawska …
Progi punktowe na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa - Politechnika Warszawska . Kandydaci na Politechnika Warszawska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa musieli uzyskać co najmniej 105 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Energetyka
Specjalność „Energetyka rozproszona" na kierunku Energetyka na Wydziale Mechaniczno- Energetycznym Politechniki Wrocławskiej skupia się ona na projektowaniu, budowie i utrzymaniu ruchu rozproszonych układów wytwarzania, dystrybucji i magazynowania energii. Studenci na tej specjalności zdobywają wiedzę z dziedzin takich jak mechanika płynów, termodynamika, …
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić
Wpływają na to wzrastające koszty energii elektrycznej, ale też pogarszająca się kondycja środowiska naturalnego. W artykule tłumaczymy, co oznacza powyższe rozwiązanie, jakie są metody magazynowania energii, co …
Magazyn energii z fotowoltaiką. Jak działa i czy warto?
Kolejnym ważnym graczem na polskim rynku jest firma BYD, znana głównie z produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych, ale także oferująca rozwiązania dedykowane do magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. Innym popularnym wyborem jest Huawei i jego Luna, znany z wysokiej jakości baterii litowo-żelazowo-fosforanowy stosowanych w …
Konwersja i magazynowanie energii
Trwa rejestracja członków zespołów na maraton pracy nad praktycznymi rozwiązaniami i demonstratorami w obszarach inżynierii biomedycznej, technologii …
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara Adamska: – Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony ...
Źródła odnawialne i magazynowanie energii studia
Studia źródła odnawialne i magazynowanie energii. Dowiedz się gdzie studiować i na jakim kierunku prowadzone są studia.
Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i inne …
Program studiów podyplomowych na kierunku Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i inne narzędzia prowadzące do transformacji energetycznej. Liczba miesięcy nauki: 9 …
INŻYNIERIA I TECHNOLOGIE NOŚNIKÓW ENERGII
Studia II stopnia - 2024/2025 na kierunku inżynieria i technologie nośników energii. Tu dowiesz się gdzie studiować, jakie zdawać przedmioty na maturze, jaką wybrać uczelnię oraz jaka praca po studiach.
Inżynieria i technologie nośników energii
Studenci kierunku Inżynieria i technologie nośników energii poznają zagadnienia z zakresu technologii chemicznej i inżynierii chemicznej wykorzystywane w przemyśle chemicznym, w tym technologii rafineryjno-petrochemicznej. Uzyskują wiedzę na temat wytwarzania, magazynowania oraz przesyłu mediów i energii. Uczą się projektować instalacje …
Co zyskujesz, studiując logistykę w WSB Merito?
Studiując logistykę na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa, otrzymasz kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania logistycznego w różnych obszarach przedsiębiorstw. Zdobędziesz umiejętności w zakresie tworzenia procesów logistycznych, zarządzania łańcuchem dostaw oraz budowania relacji z partnerami biznesowymi.
Energetyka / Wydział Mechaniczno-Energetyczny
W ramach przedmiotów specjalnościowych Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu różnych technologii wytwarzania, konwersji i magazynowania energii (w tym mikroelektrownie …
ENERGETYKA
Studia I i II stopnia - 2024/2025 na kierunku energetyka. Tu dowiesz się gdzie studiować, jakie zdawać przedmioty na maturze, jaką wybrać uczelnię oraz jaka praca po studiach.
Inżynieria pojazdów i napędów niskoemisyjnych
Opis kierunku. Kierunek studiów związany z dyscypliną inżynieria mechaniczna, przybliżający zagadnienia całkowitej ich emisyjności rozpatrywanej w cyklu życia (LCA), badanej przez pryzmat emisji substancji szkodliwych, gazów cieplarnianych (oraz śladu węglowego), emisji hałasu, wibracji, energii elektromagnetycznej, jak również odpadów.
Jakie studia wybrać w 2024: najlepsze i przyszłościowe kierunki
Co studiować? Jakie kierunku studiów są najlepsze i najbardziej przyszłościowe w 2024? Zobacz ranking i dowiedz się, co warto studiować, żeby dobrze zarabiać.
Kierunek technologie energii odnawialnej w pytaniach …
Studia na kierunku odnawialne źródła energii na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach prowadzi… Na kierunku odnawialne źródła energii na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach uzyskasz wiedzę z zakresu projektowania, …
Studia inżynierskie w Polsce – co trzeba wiedzieć?
Inżynieria ogólna to kierunek, który daje solidne podstawy wiedzy technicznej i umiejętności praktycznych, niezależnie od specjalizacji. Studia na kierunku inżynieria ogólna pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii oraz nauk inżynierskich, co czyni je uniwersalnym wyborem dla przyszłych inżynierów.