Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Dlaczego akumulatorowe rozwiązania hybrydowe w zakresie magazynowania ...

Wbrew opiniom sceptyków połączenie akumulatorowych systemów magazynowania energii (ESS) z generatorami okazało się doskonałym rozwiązaniem — pomagającym w ekorozwoju i zapewniającym nie tylko szybszy zwrot z inwestycji, ale także niski całkowity koszt eksploatacji. Koszty początkowe inwestycji w hybrydowy system ESS zwracają się zazwyczaj w ciągu …

Magazyny energii w Europie i na świecie. Jak wypada …

Na jakim poziomie znajduje się natomiast obecnie zainetersowanie magazynami energii w naszym kraju? Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności (PIME) oszacowała, że z końcem …

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych …

Proces polega na wpompowaniu wody ze zbiornika dolnego do górnego w czasie, gdy produkcja prądu jest większa niż zapotrzebowanie (na przykład w nocy), a następnie, gdy pobór energii elektrycznej jest duży (w godzinach szczytu) zachodzi proces odwrotny. Elektrownie Szczytowo Pompowe stanowią potężny akumulator (magazyn energii) o ogromnej pojemności i …

OZE mogą pokryć 50 proc. zapotrzebowania Polski na energię w …

Polskie Sieci Elektroenergetycznego przedstawiły „Plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2023-2032". Wynika z niego, że OZE mogą zapewnić 100 TWh rocznie energii w perspektywie 2030 roku, co istotnie przekroczy 50 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce. „Plan rozwoju …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

wystąpienia do Prezesa URE z wnioskami o koncesję w dodatkowym zakresie. W Polsce funkcjonuje 6 takich elektrowni, z których 4 otrzymały koncesję na magazynowanie energii …

Innowacyjne metody magazynowania energii elektrycznej: …

Przechodząc do kolejnego przypadku, trafiamy na innowacyjne rozwiązania w zakresie magazynowania energii przy użyciu mechanicznych systemów gromadzenia. Wykorzystują one energię kinetyczną lub potencjalną do przechowywania i uwalniania energii, co sprawia, że są niezwykle efektywne i trwałe. Wspomniane systemy często mają długą …

Technologie magazynowania energii

Kiedy świat zaczyna w większym stopniu korzystać z zielonej energii, pilne stają się bilansowanie sieci elektroenergetycznych i rozwijanie technologii magazynowania energii. Opierając się na danych z raportu „Dostępne i przyszłe formy magazynowania energii" Fundacji WWF Polska, przedstawię obiecujące rozwiązania, które są ...

1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła …

1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe / 1.6.1 Źródła wysokosprawnej kogeneracji, Infrastruktura i Środowisko 13.08.2018. Zakończony 28.12.2018 . Informacja o wynikach naboru POIS.01.06.01-IW.03-00-004/18 dla Poddziałania 1.6.1 Źródła wysokosprawnej kogeneracji, …

Uwalniamy moc OZE

Uwalniamy moc OZE. 11.07.2024. Budujemy nowy miks energetyczny – oparty o odnawialne źródła energii i energię jądrową. Patrzymy na problem całościowo – przygotowujemy korzystne zmiany dla prosumentów, tworzymy ramy dla …

SolaX Power Przyspiesza Transformację Energetyczną Polski …

Warszawa, Polska - 10 Października- Wykonując przełomowy krok w kierunku zrównoważonej przyszłości energetycznej, polski rząd ogłosił bezprecedensową inicjatywę subsydiowania mającą na celu wzmocnienie systemów magazynowania energii w całym kraju. Dotacja ta z Funduszu Modernizacji o całkowitej wartości 10 mld zł (2,2 mld Euro) stanowi …

4 mld na wsparcie magazynów energii. Ruszyły konsultacje …

W tym 3,6 miliarda złotych NFOŚiGW przeznaczy na dotacje, a 400 milionów złotych na pożyczki. Wsparcie obejmie budowę magazynów energii elektrycznej o mocy nie …

4 mld na wsparcie magazynów energii. Ruszyły konsultacje …

Zakres finansowania i warunki uzyskania dotacji. Program otrzyma budżet do 4 miliardów złotych, który trafi do przedsiębiorstw. W tym 3,6 miliarda złotych NFOŚiGW przeznaczy na dotacje, a 400 milionów złotych na pożyczki. Wsparcie obejmie budowę magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW i pojemności nie mniejszej niż …

Wielkoskalowe systemy magazynowania energii Axpo w Polsce

Na arenie międzynarodowej Axpo kontynuuje rozwój działalności w zakresie systemów magazynowania energii. Do 2030 roku Grupa zamierza rozwinąć znaczną pojemność magazynową w Europie. W marcu tego roku ogłosiła, że wybuduje dwa magazyny o pojemności do 25 MW w Szwecji. Jeden z nich – zlokalizowany w Landskronie na południu kraju – …

REPowerEU – bezpieczna energia dla Europy

Strategia łączy bezpieczeństwo energetyczne z globalnym przejściem na czystą energię za pomocą zewnętrznej polityki energetycznej i dyplomacji, w odpowiedzi na kryzys …

Działania UE w odpowiedzi na kryzys energetyczny

Aby zapewnić bezpieczeństwo dostaw na nadchodzące sezony grzewcze, wprowadziliśmy nowe minimalne wymogi w zakresie magazynowania gazu oraz docelowe zmniejszenie …

Magazyny energii zyskują na znaczeniu. Europa i …

Polska na drodze do transformacji energetycznej. W Polsce również zauważalny jest trend wzrostowy w zakresie magazynowania energii, napędzany m . przez programy dofinansowań takie jak „Mój Prąd". …

Polityka energetyczna Polski do 2040 r.

„Polityka energetyczna Polski do 2040 r." to 1 z 9 strategii zintegrowanych wynikających ze „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". PEP2040 jest kompasem dla …

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Magazyny energii – opinie użytkowników – czy warto?

W lutym 2022 roku Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii sporządziła raport zatytułowany "Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój …

Polityka energetyczna Polski do 2040 r.

„Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r." – 2 lutego 2021 r. to nowa ważna data dla polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Po 12 latach od ustanowienia poprzedniej polityki, przyjęto nowy dokument strategiczny, wyznaczający kierunki rozwoju tego sektora" – poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce

sektora OZE prze kłada się na 23. pozycję Polski w ra- porcie Global T rends in Renewa bl e Energy I nvestment . 2020 [51]. Tabela 1. Inwestycje w sektorze OZE w 2019 roku (pierwsza ...

Efekty wyższych cen energii firmy odczują w tym roku

Rachunki za prąd wzrosły o ponad 50% w prawie 60% średnich i dużych firm, w tym dla 34% skok cen był ponad dwukrotny, a 27% badanych firm deklaruje, że podwyżki cen gazu zamknęły się w przedziale 21-50% – wynika z badania EY Firmy wobec rosnących cen energii.Przedsiębiorstwa chronią swoje marże - 7 na 10 ankietowanych nie planuje ich obniżki, …

Polityka energetyczna Polski 2040. Analiza kierunków …

„Polityka energetyczna Polski do 2040 roku" została opracowana przez Ministra Energii i stanowi odpowiedź na najważniejsze wyzwania stojące przed polską energetyką w perspektywie najbliższych dwóch nowych dziesięcioleci, z uwzględnieniem zadań koniecznych do pilnej realizacji w okresie najbliższych lat. Mija właśnie termin na zgłaszanie uwag do projektu …

W Polsce rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną

W Europie, w tym samym czasie, spadło o 0,5 proc. Średnie zapotrzebowanie na prąd w Polsce w trzydziestym dziewiątym tygodniu zmniejszyło się w porównaniu do analogicznego tygodnia 2019 r. o 0,2 proc. W Europie spadło w opisywanym okresie o 1,0 proc. W pierwszych 39 tygodniach 2021 r. zapotrzebowanie na energię elektryczną . wzrosło o:

Jak optymalizować zużycie energii w przedsiębiorstwie?

Zatem coraz ważniejsze staje się optymalizowanie zużycia energii ze względu na ogromne koszty ponoszone w przedsiębiorstwach. W Polsce ok. 80% energii elektrycznej produkowane jest w elektrowniach konwencjonalnych wykorzystujących węgiel kamienny oraz brunatny. Ten sposób produkcji charakteryzuje się niską sprawnością (do ok. 35% ...

Dofinansowanie dla magazynów energii o pojemności ponad 5 GWh

Komisja Europejska uznała, że polski program jest zgodny z warunkami określonymi w TCTF, co oznacza przede wszystkim, że przewidziana pomoc przyznawana będzie przez państwo członkowskie na podstawie danych o kosztach inwestycyjnych każdego projektu. Środki wsparcia mogą być dystrybuowane do 31 grudnia 2025 r.

Magazyny Energii w Polsce

Nowoczesne technologie magazynowania energii. W ostatnich latach obserwujemy znaczny rozwój nowoczesnych technologii magazynowania energii. Te innowacyjne rozwiązania przyczyniają się do efektywnego wykorzystania energii odnawialnej, co ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego systemu energetycznego. Systemy bateryjne, takie jak akumulatory …

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów energii?

W odpowiedzi na pytanie RMF FM Ministerstwo odpowiada, że w III kwartale 2023 r. został złożony wniosek do NCBR o uczestnictwo w projekcie zamawianym …

Nowa pochodna grafenu poprawia możliwości superkondensatorów w zakresie ...

Jak czytamy na stronie ScienceDirect, superkondensatory to „elektrochemiczne urządzenia do magazynowania energii, które przechowują i uwalniają energię poprzez odwracalną absorpcję i desorpcję jonów w interfejsach pomiędzy materiałami elektrodowymi a elektrolitami". Tym, co wyróżnia superkondensatory na tle innych rozwiązań do …

Polska największym rynkiem umów PPA w Europie Wschodniej

Polska jest coraz ciekawszym rynkiem długoterminowych zakupów energii odnawialnej. Spada natomiast atrakcyjność Polski jako kraju, w którym inwestorzy chcieliby finansować OZE – wynika z najnowszej edycji indeksu EY RECAI. Raport analizuje, jak zmieniający się rynek energii wymaga przebudowy systemów dystrybucji oraz nowych …

Przyszłość oparta na energii odnawialnej

Dzięki inwestycji w produkcję lub magazynowanie energii prosumenci mogą zaoszczędzić własne koszty energii, przyspieszyć transformację energetyczną Europy i …

NCBR przeznaczy 400 mln zł na program Nowe Technologie w Zakresie Energii

400 mln zł przeznaczy NCBR na wsparcie projektów w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych "Nowe technologie w zakresie energii". O środki mogą ubiegać się konsorcja planujące projekty o dużym potencjale innowacyjnym i wysokim stopniu zaawansowania technologii. Nabór wniosków ruszy 16 września.

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Battery Forum Poland już …

Pierwsza poświęcona będzie polityce Polski w zakresie magazynowania energii w branży bateryjnej, druga magazynowaniu energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym, trzecia produkcji baterii i recyklingowi, a także finansowaniu sektora bateryjnego, a czwarta bateriom: pozyskiwaniu, skalowaniu i produkcji. Trzeciego dnia Battery Forum Poland obecni rozmawiać …

Finansowanie OZE z Funduszy Europejskich

Budowa i rozbudowa instalacji do produkcji energii z OZE, jej przesył i magazynowanie to najważniejsze inwestycje, które mogą otrzymać wsparcie z programu …

Webinarium: Horyzont Europa. Innowacje w zakresie magazynowania energii ...

HPK Polska Centralna, wraz z ekspertami reprezentującymi Krajowy Punkt Kontaktowy, Politechniką Warszawską oraz Orlen S.A., w ramach Kampanii „Regiony na Horyzoncie", zapraszają na wydarzenie on-line „Horyzont Europa. Innowacje w …

Zapotrzebowanie na prąd w Polsce

Dowodem na rosnące okresowe zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce, są chociażby regularnie notowane rekordy dotyczące tej kwestii. Ostatni z nich padł 18 stycznia 2021 roku. Polskie Sieci Energetyczne zanotowały wtedy zapotrzebowanie na prąd wynoszące 27 380 MW. Zaledwie kilka dni wcześniej, bo 10 grudnia 2020 roku ...

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek magazynowania ...

Polityka UE w zakresie energii i klimatu postrzega magazyny energii jako kluczową technologię wspomagającą gospodarkę niskoemisyjną, przeznaczając znaczące środki na projekty badawcze, rozwojowe i pokazowe. W zakresie technologii magazynowania, nie tylko bateryjnych, wciąż trwają badania i rozwijane są nowe technologie. Stanowi to ...

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Battery Forum Poland już …

Pierwsza poświęcona będzie polityce Polski w zakresie magazynowania energii w branży bateryjnej, druga magazynowaniu energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym, …

Nowe technologie w zakresie energii (III konkurs)

Nowe technologie w zakresie energii (III konkurs) 11.0: 31.10.2024 15:14 Maciej Buźniak Nowe technologie w zakresie energii (III konkurs) 10.0: 04.10.2024 13:42 Maciej Buźniak Nowe technologie w zakresie energii (III konkurs) 9.0: 04.10.2024 13:16 Maciej Buźniak Nowe technologie w zakresie energii (III konkurs) 8.0: 04.10.2024 13:10 Maciej ...