Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

System Zarządzania Mikrosiecią

XXIV KONFERENCJA SPIE ENERGOTEST - REFERAT NR 10 10.3 Pilotażowa mikrosieć składa się z następujących źródeł energii elektrycznej: • farma fotowoltaiczna - 2 x 94,5 kW (2 przyłącza nn), • turbiny wiatrowe - 5 x 9,8 kW (2 przyłącza nn), • magazyn energii – 200 kW, 250 kWh (1 przyłącz nn), • generator gazowy – 36 kW ( 1przyłącz nn).

Generacja rozproszona źródłem strat w sieci SN

Generacja rozproszona źródłem strat w sieci SN Autor: Marcin Wilczek - Tauron Dystrybucja SA ("Energia Elektryczna" - 9/2016) Rozproszone źródła energii elektrycznej przyłączane do sieci dystrybucyjnych z jednym kierunkiem przepływu mocy zmieniają: rozpływy prądów, wartości napięć w otoczeniu źródła oraz ilość strat w sieci.

Procedury i warunki przyłączenia do sieci instalacji OZE

Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją energii elektrycznej ma obowiązek wydania warunków przyłączenia w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku o określenie warunków przyłączenia przez wnioskodawcę przyłączanego do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV, a w przypadku przyłączania źródła – od dnia wniesienia …

UKŁADY I SYSTEMY ZAPEWNIENIA CIĄGŁOŚCI ZASILANIA …

• Trwałe zwarcia i uszkodzenia w urządzeniach sieci SN i nn o czasie trwania od pojedynczych minut do godzin, a nawet dni. Czas trwania przerw w zasilaniu niskiego napięcia (EMC EN 61000) Podstawowe funkcje automatycznych urządzeń przełączających Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny …

INSTYTUT FRAUNHOFERA DS. INŻYNIERII PRODUKCJI I …

2.3.1 Wpływ obciążenia statycznego na układ mięśniowo-szkieletowy Międzynarodowy termin «powtarzające się obrażenia wywołane przeciążeniem» (RSI) opisuje zaburzenia, które powstają w wyniku bardzo częstych bodźców o niskiej intensywności. O ile pojedynczy bodziec nie stanowi dużego obciążenia ze względu na słabe nasilenie, RSI rozwijają się wskutek częstego ...

Projektowanie sieci wodociągowych i przeciwpożarowych

1. Wiadomości wstępne Warunki techniczne wykonania i odbioru sieci wodociągowych według COBRTI Instal. 1.1 Normy i rozporządzenia 1.2 Nazewnictwo 1.3 Wymagania podstawowe dla sieci wodociągowych 1.4 Warunki techniczne wykonania sieci ppoż. 1.5 Odbiór i próby szczelności. 1.1 Wybrane normy i rozporządzenia 1. Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo …

Wyłączniki różnicowoprądowe – charakterystyka i dobór

Istnieją jednak instalacje i obwody, w których wyłączniki różnicowoprądowe nie powinny być stosowane, a wręcz zabrania się ich użycia. Przykładem może być, np. układ sieci TN-C, gdzie przewody PE i N nie są rozdzielone. Innym przypadkiem są instalacje bezpieczeństwa, których bezawaryjne działanie ma decydujące znaczenia dla ...

Układ sieci TT: Bezpieczeństwo i Funkcjonalność

Czy wiedziałeś, że układ sieci TT odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i efektywności systemów teleinformatycznych?. Technologie telekomunikacyjne oraz sieci teleinformatyczne oparte na układzie TT są coraz bardziej popularne w różnych branżach. Oferują one nie tylko wydajne przesyłanie danych, ale także minimalizują ryzyko …

Rodzaje i elementy sieci gazowych

Układ sieci rozgałęzionej należy do układów otwartych. Oznacza to, że gaz dostarczany jest do poszczególnych odbiorców z jednej strony. Odcięcie dopływu gazu następuje w nim poprzez odłączenie wybranego elementu. E-materiały do kształcenia zawodowego Rodzaje i elementy sieci gazowych BUD.28. Organizacja i wykonywanie robót związanych z budową i eksploatacją …

Elektrotechnika

1. Idealne źródła napięcia to takie, które generują określoną wartość napięcia lub prądu niezależnie od przyłączonego obwodu zewnętrznego. Idealne źródła napięcia jednak nie istnieją. W przypadku rzeczywistych źródeł energii, wartość napięcia lub prądu na zaciskach zależy od wartości prądu lub napięcia wynikającego z podłączonego obwodu.

SYSTEM ZARZĄDZANIA SIECIĄ NN W ŚWIETLE WYMAGAŃ …

zaprezentowano układ sterowników programowalnych spełniający zadania systemu zarządzania. SŁOWA KLUCZOWE: PN-EN 50438, mikroinstalacje fotowoltaiczne, sterowanie na- pięciem w sieci nn. 1. WSTĘP Zwrot ku technologiom pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych wpły-nął na kierunek postępu współczesnej elektroenergetyki. Według danych z mar-ca 2017 roku [1], w …

Zintegrowane układy dystrybucji zasilania, czyli dlaczego scalony ...

Bezpieczniki eFuse mają za zadanie zabezpieczyć układ zasilający i zasilany na wypadek uszkodzenia lub nienormalnej pracy obciążenia, którym może być również system elektroniczny lub jego część. Zastępują tradycyjne bezpieczniki, gdzie wymagana jest fizyczna interwencja oraz bezpieczniki termiczne, które w wielu zastosowaniach są zbyt wolne.

Zintegrowane systemy energetyczne oparte na OZE: przyszłość …

W gospodarstwach domowych, zintegrowane systemy energetyczne pozwalają na samodzielne wytwarzanie energii, magazynowanie nadwyżek oraz zarządzanie zużyciem, …

Pasywne układy LLC i LCCL dopasowania impedancji obciążenia …

Analizowany układ dopasowania 3-go rzędu typu LLC dla przyjętych wartości charakteryzuje się właściwościami, ... możliwości dobrego dopasowania źródła i obciążenia. Powoduje ono, że względne zmiany rezystancji postrzeganej przez źródło są większe niż zmiany rzeczywiście występujące. Na tle tego porównania widać zaletę układu LCCL, szczególnie z tak dobranymi ...

WAECO SinePower MSI 1812T inwerter z czystym napięciem …

WAECO SinePower MSI 1812T inwerter z czystym napięciem sinusoidalnym zintegrowany układ priorytetu sieci 1800 W 12 V: Napięcie wejściowe: 12 V DC (10,5 - 16 V) Napięcie wyjściowe/krzywa: 230 V AC / czysta sinusoida ~ Częstotliwość wyjściowa: 50/60 Hz: Prąd wejściowy bez obciążenia: 0,2 A: Moc ciągła: 1800 W: Moc szczytowa: 3900 Watt: Sprawność: …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Ustawa Prawo energetyczne natomiast opisuje magazyny energii jako instalacje służące do przechowywania energii, przyłączone do sieci, mające zdolność do dostawy energii elektrycznej do sieci. Z kolei ustawa o OZE wskazuje na wyodrębnione urządzenie lub zespół urządzeń służących do przechowywania energii w dowolnej postaci (w sposób pozwalający co najmniej …

Moduł 1 Budowa, zasada działania i diagnozowanie układu …

do sieci zasilającej; 3 pamiętać, że nie wolno przyłączać przewodów zasilających układ do zacisków znajdujących się pod napięciem; utrzymywać stanowiska w czystości. 3. Układ ładowania Współczesne pojazdy samochodowe są wyposażone w dwa źródła energii elek-trycznej. Są to: alternator – prądnica prądu zmiennego, akumulator. Parametry elektryczne …

WYDZIAŁ PPT D-1 ABORATORIUM Z E 5. ektroniczne), pomiary …

Źródła napięciowe, prądowe (chemiczne, elektroniczne), pomiary parametrów. Strona 1 z 8 D-1 Cel ćwiczenia: Celem ćwiczenia jest zapoznanie studentów wykonujących ćwiczenie ze źródłami sygnałów stałoprądowych stosowanych w elektronice, jak również z podstawowymi właściwościami tych źródeł i sposobami pomiaru ich parametrów. Wprowadzenie w tematykę …

Obciążenia pokryć i konstrukcji dachowych | Izolacje .pl

Obciążenia nieodłącznie towarzyszą nie tylko dachom czy stropodachom (RYS. 1 i RYS. 2), lecz całym obiektom budowlanym, i to przez cały okres ich użytkowania [1-2].Obciążeniem dachu będzie wszelkie oddziaływanie fizyczne, które może wywoływać w jego elementach konstrukcyjnych, uzupełniających oraz pokryciowych naprężenia, odkształcenia, …

Pomiary rezystancji – teoria i zastosowania (część 2.)

Schemat blokowy miernika do pomiaru rezystancji metodą przetwarzania rezystancji na czas przedstawiono na rysunku 3. Po zwarciu klucza K następuje ładowanie kondensatora wzorcowego C w ze źródła U 0 przez rezystor badany R x.Równocześnie przerzutnik otwiera bramkę, która transmituje impulsy z generatora impulsów wzorcowych do …

Zintegrowany system kontroli i przełączania awaryjnego sieci IT (układ ...

Zintegrowany system kontroli sieci IT (układ ze szczegółową lokalizacją doziemienia) SKP-IT-3L: Zintegrowany system kontroli i przełączania sieci IT SKP-IT-N: Szafa sterowniczo-kontrolna: Moduł WRP: Zintegrowany system kontroli sieci IT SKP-IT-3: Sygnalizator SG-4U. Sygnalizator SG-3U. Konwerter komunikacyjny KR-2. Wskaźnik stanu ...

Zintegrowane przetwornice i układy zasilania

Jedną z cech, która łączy wszystkie urządzenia elektroniczne jest fakt, że każde z nich potrzebuje źródła zasilania. Akumulatory, napięcie sieciowe czy też ogniwa …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

Regulator wydał pięć decyzji uznających magazyny energii elektrycznej za w pełni zintegrowane z siecią. Technologie magazynowania energii stanowią istotny element …

Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany …

Budowa platformy ogólnokrajowej sieci bibliotecznej będzie odbywać się przez włączanie kolejnych bibliotek do wspólnej platformy informatycznej – systemu Alma i wyszukiwarki Primo, których zaawansowane możliwości technologiczne umożliwiają realizację zadań, zdefiniowanych ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach, w tym przede wszystkim gromadzenia, …

Układy sieci niskiego napięcia

W układach sieci TN, punkt neutralny źródła zasilania jest bezpośrednio uziemiony.Dodatkowo każdy obiekt budowlany powinien mieć połączenia wyrównawcze główne. TN-S. Jest to układ 5-przewodowy (L1, L2, L3, N, PE), w którym ochrona przeciwporażeniowa jest realizowana poprzez połączenie wszystkich części przewodzących dostępnych instalacji, które …

Kryteria przyłączania oraz wymagania techniczne dla …

− jeśli ΣSAmax ≤ 40 kW to powinien być zastosowany układ zabezpieczeń centralny lub indywidualny dla każdego źródła (np. zintegrowany z inwerterem), − jeśli ΣSAmax > 40 kW to powinien być zastosowany układ zabezpieczeń centralny, wspólny dla wszystkich źródeł przyłączonych do tego samego punktu w sieci. 3. Wymagania ...

UKŁADY SIECIOWE

możliwie blisko źródła zasilania (zwykle to ma miejsce w stacji transformatorowej). W sieciach ... Jeżeli układ IT zasilany jest z sieci wysokiego napięcia, to wymaga się uziemienia punktu neutralnego przez ogranicznik przepięć, dla ograniczenia skutków zwarcia między uzwojeniami WN i NN transformatora. Układ IT cechuje się najmniejszym prądem zwarcia doziemnego (I d) …

KIS 4. WYSOKOSPRAWNE, NISKOEMISYJNE I …

Zintegrowane układy do wytwarzania różnych nośników energii: energii elektrycznej, ciepła, chłodu. Wysokosprawne systemy konwersji i użytkowania energii w małej skali, usytuowane w …

UKŁADY SIECIOWE

Rozpowszechnione układy (systemy) zasilania i rozdziału energii elektrycznej w zależności od liczby przewodów czynnych (L), neutralnych (N) i ochronnych (PE) W nowych …

Systemy sterowania – falowniki i serwonapędy

Serwonapęd to zintegrowany układ napędowy, traktowany jako jedna całość, składający się z silnika, sterownika, falownika oraz zestawu czujników monitorujących jego pracę, będącego de facto modułem sprzężeń zwrotnych. Najczęściej mamy do czynienia z enkoderem, resolverem lub tachometrem, pracującym w układzie zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego.