Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

NFOŚiGW planuje zwiększyć finansowanie magazynów energii

Magazyn energii elektrycznej – dla kogo? dla gospodarstw domowych; Dodanie do instalacji fotowoltaicznych funkcji magazynowania pozwala na wykorzystanie energii okresie, gdy panele PV jej nie produkują. Dzięki takiej możliwości gospodarstwo może osiągnąć nawet 90% samowystarczalności energetycznej. dla gospodarstw rolnych

Stanowisko Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej w ...

Ogłoszone 17 grudnia 2022 r. przez Prezesa Urzędu Regulacji Energii Elektrycznej taryfy G na sprzedaż energii elektrycznej na 2023 r. nie będą miały wpływu na wysokość rachunków większości gospodarstw domowych. Wprowadzone przez rząd zamrożenie cen prądu w ramach limitów zużycia dla odbiorców indywidualnych zapewnia utrzymanie cen energii elektrycznej …

Cena energii elektrycznej w kontraktach dwustronnych w III …

Rys. 1 Średnia kwartalna cena energii elektrycznej w kontraktach dwustronnych zawieranych w trzecich kwartałach lat 2017-2022 oraz od trzeciego kwartału 2021 r. do trzeciego kwartału 2022 r. [zł/MWh] Źródło: opracowanie URE na podstawie Tabeli. Istotny wpływ na poziom tej ceny mają kontrakty zawierane z dużym (rocznym, dwuletnim) …

Duże magazyny energii czekają na nowe wsparcie

Wtedy pojawia się konieczność wyłączenia części OZE, których energię można byłoby przecież magazynować w elektrowniach szczytowo-pompowych – mówi Pawlak. Najbardziej zaawansowany projekt takich instalacji ma PGE. Chodzi o budowę elektrowni szczytowo-pompowej Młoty w gminie Bystrzyca Kłodzka.

Aukcje OZE 2021: Prezes URE podsumowuje wyniki …

Parametry aukcji na 2021 roku określone zostały w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2021 r. Uzupełnieniem tych regulacji jest rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie ceny referencyjnej energii …

Nowy kształt wspólnego rynku energii – przyszłość europejskiej ...

Bieżącą strukturę rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej reguluje rozporządzenie w sprawie rynku wewnętrznego energii elektrycznej (UE) 2019/943 oraz dyrektywa w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej (UE) 2019/944, przyjęte w maju 2019 r. w ramach pakietu „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków". …

Weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne

Magazynowanie energii elektrycznej – przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie ponowne jej przetworzenie na energię elektryczną .

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy ...

Art. 2 ustawy z dnia 7.10.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 2127) oraz art. 2 ustawy z dn. 27.10.2022 o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz …

Wsparcie produkcji energii elektrycznej i ciepła w ...

Sprawność źródła wytwarzającego energię w skojarzeniu może przekraczać nawet 80 proc. podczas gdy w procesie wytwarzania energii elektrycznej w elektrowni kondensacyjnej bardzo trudnym jest osiągnięcie 50% sprawności. Oznacza to, że efektywność energetyczna systemu skojarzonego może być nawet o ponad 30% wyższa niż w procesie …

Wykorzystanie paliw z odpadów, biomasy oraz osadów ...

Oprócz tego zmiana statusu odpadu następuje w momencie, gdy może znaleźć on konkretne zastosowanie, występuje na niego rynek zbytu, wykazuje określone parametry oraz spełnia wymagania techniczne do ponownego zastosowania do konkretnych celów, jego wykorzystanie nie prowadzi do zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz nie wpływa niekorzystnie …

Ciepło odpadowe niewykorzystanym źródłem energii ...

Ciepło odpadowe może również zastąpić znaczne ilości energii elektrycznej lub gazu, co może znacznie pomóc w ustabilizowaniu sieci elektrycznych i usprawnić proces zielonej transformacji. Obecnie już mamy dostępne rozwiązania do wykorzystania ciepła odpadowego. Ciepło odpadowe można wykorzystać przy pomocy istniejących już i dobrze sprawdzonych …

Aukcje OZE: Prezes URE podsumowuje wyniki aukcji …

Parametry aukcji na 2021 roku określone zostały w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w …

Magazynowanie energii elektrycznej

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju funkcjonuje 12 magazynów energii o mocy co najmniej 50 kW. Regulator wydał pięć decyzji …

OZE: 1 stycznia 2024 r. będą obowiązywały ...

Świadectwo pochodzenia dla energii elektrycznej przysługuje przez okres kolejnych 15 lat, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2035 r. Okres ten liczy się od dnia wytworzenia energii po raz pierwszy, potwierdzonego wydanym świadectwem pochodzenia. Art. 45 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.

Rynek terminowy energii elektrycznej, czyli jak ustala się cenę …

Sprzedawca energii, który kupuje ją od producenta, nie wie, jaka będzie wtedy cena energii na rynku spotowym. Może być wyraźnie niższa niż ta w kontrakcie terminowym lub znacznie wyższa. Każda ze stron transakcji wycenia więc liczne ryzyka, wynikające z trudnych do przewidzenia, zwłaszcza w sytuacji kryzysowej, wielu zmiennych, które wpływają na …

Nowe otwarcie w energii i klimacie. Jak zaplanować ...

Kontekst. Zaległości w przygotowaniu dokumentów strategicznych są duże. Obecnie obowiązująca Polityka energetyczna Polski do 2040 r. (PEP) była przestarzała już w momencie jej publikacji trzy lata temu, ponieważ nie uwzględniała realiów ekonomicznych i technologicznych w energetyce oraz palących potrzeb inwestycyjnych.

ANALIZA: Scenariuszowa prognoza cen energii elektrycznej na …

Niezależnie od scenariusza nie można w całości uniknąć wpływu ostatnich lat na ceny paliw, a tym samym energii elektrycznej. Modelowane przez scenariusze wskazują co prawda na spadek hurtowych cen spot energii elektrycznej w Polsce w 2023 r. względem 2022 r., niemniej jednak ceny te pozostają znacznie powyżej poziomów z lat 2018-2021.

Klastry energii w Polsce. Doświadczenia Ciechanowskiego Klastra Energii ...

W przypadku Ciechanowskiego Klastra Energii Gmina Miejska Ciechanów nie może kupić energii elektrycznej od Elektrociepłowni Ciechanów powołując się na porozumienie klastra i ideę bilansowania się lokalnie. Musi ogłosić przetarg zgodnie z prawem zamówień publicznych. Elektrociepłownia Ciechanów nawet mając koncesję na obrót energią …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …

Dystrybucja i przesył energii elektrycznej w nowym ...

Te oraz wiele innych kompleksowych danych można znaleźć w raporcie „Energetyka Dystrybucja Przesył", który corocznie wydawany jest przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, we współpracy ze stowarzyszonymi w nim spółkami. Poza liczbami, wskaźnikami i wykresami, sporo miejsca zajmuje prezentacja inwestycji, …

Jak systemy magazynowania energii pomogą nam żyć w przyszłości

W przyszłości będziemy generować więcej naszej energii elektrycznej z zeroemisyjnych źródeł energii słonecznej i energii wiatrowej, a także będziemy magazynować tę energię elektryczną …

PSME: magazyny energii znikną z aukcji mocy? – Nowa Energia

57,58% – taki poziom korekcyjnego współczynnika dyspozycyjności (KWD) dla magazynów energii elektrycznej przewiduje projekt rozporządzenia w sprawie parametrów aukcji głównej rynku mocy dla roku dostaw 2029. Ustalenie tak niskiego poziomu KWD dla magazynów energii podważa zasadność ich udziału w aukcjach mocy. Docelowo może też negatywnie …

Dystrybucja i przesył energii elektrycznej w nowym ...

Przesył", który wydawany jest przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, we współpracy z największymi operatorami elektroenergetycznymi. W raporcie sporo miejsca zajmuje prezentacja kluczowych działań podejmowanych przez spółki: Enea Operator, Energa-Operator, Stoen Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, PGE …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju …

O ciepłownictwie na Konferencji EuroPOWER & OZE POWER

– Wniosek jest taki, że droga nie jest łatwa, bo te systemy są bardzo skomplikowane, składają się z bardzo wielu elementów i bardzo zaawansowanych systemów informatycznych, robiących predykcje i decydujących czy magazynować ciepło czy je zużywać. Natomiast pokazuje to, że taka droga jest możliwa i można zmodernizować system …

Jak magazynować nadwyżki energii z OZE? Pomóc może zielony …

Eksperci zwracają jednak uwagę, że zielony wodór może stać się niezbędnym czynnikiem dla stabilizacji sieci energetycznej, której nie gwarantują wiatraki czy fotowoltaika. Odnawialne źródła wyprodukowały 17,7 proc. całej energii elektrycznej w Polsce w 2020 r. – wynika z raportu ENERGIA [OD]NOWA autorstwa ILF Polska. Co więcej ...

Monitoring obowiązku zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o …

Ze względu na fakt, że w latach 2020-2021 zmagaliśmy się w kraju z sytuacją pandemiczną, która powodowała istotne ograniczenia zużycia energii, jako podstawę do obliczeń oszczędności energii elektrycznej w grudniu 2022 r. określono średniomiesięczne zużycie energii elektrycznej w latach 2018-2019.

Magazyny energii – ważny element transformacji ...

Magazyny energii są szczególnie przydatne dla instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Energia odnawialna jest zależna od pory dnia oraz pogody, co powoduje dużą zmienność w jej generacji. Dlatego właśnie magazyny energii są stosowane do stabilizacji tychże wahań, co umożliwia rozwój stabilnych i wydajnych modeli wytwarzania i …

Wsparcie produkcji energii elektrycznej i ciepła w ...

Wsparcie produkcji energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu: wytwórcy po raz kolejny nie są zainteresowani premią kogeneracyjną indywidualną (Combined Heat and Power, CHP) 2023-10-04. 2023-10-04. Podziel się. Facebook X Pinterest LinkedIn. W drugim w tym roku naborze na premię kogeneracyjną indywidualną żaden podmiot nie złożył oferty. Do …

Fotowoltaika: dlaczego panele wyłączają się w słoneczne dni?

URE podpowiada, jak sobie poradzić, kiedy domowa instalacja fotowoltaiczna nie działa prawidłowo. 21 marca to idealny moment, by podjąć temat związany z wytwarzaniem energii ze słońca. Wraz z nadejściem wiosny i bardziej słonecznych dni, mikroinstalacje fotowoltaiczne mają coraz lepsze warunki do produkcji energii elektrycznej.

Spadek średniej ceny energii elektrycznej na rynku …

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki opublikował informację w sprawie średniej ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym w II kwartale 2023 r. W stosunku do pierwszego kwartału br., średnia cena energii spadła o ponad 15 proc. i wyniosła 751,44 zł/MWh. W drugim kwartale 2023 r. nastąpiło przełamanie obserwowanego od dłuższego …

Magazyny energii w Polsce – Nowa Energia

Na podstawie tymczasowych ram pomocy państwa Polska zgłosiła Komisji program pomocy o wartości 1,2 mld euro, za pomocą którego zamierza wspierać nowo …

Wodór – nowe cudowne rozwiązanie wszystkich ...

Nadwyżki energii odnawialnej mogą służyć dla produkcji wodoru – zwykle w procesie elektrolizy, a następnie wodór może być składowany, transportowany aby w końcu być użyty energetycznie (produkcja energii w szczycie lub przy brakach pogodowych wpływających na mniejszą produkcję z wiatraków). Wraz z coraz bardziej ekspotencjalnym wzrostem produkcji …

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii

Technologie ogniw litowych są najdynamiczniej rozwijającym się obszarem związanym z magazynowaniem energii elektrycznej. Przewiduje się gwałtowny wzrost rynku ogniw litowych sięgający 1000% w ciągu najbliższych 10 lat. (rys. 1). Samochody elektryczne będą siłą napędową popytu na baterie litowe. Według najnowszej analizy Bloomberga, do …

Komunikaty

Komunikaty. Data ostatniej aktualizacji: 2024-10-15. 2023-12-22. Szanowni Państwo, po dniu 31 grudnia 2023 roku będą mogły być realizowane wyłącznie umowy sprzedaży energii elektrycznej zawarte przez Państwa ze sprzedawcami, z którymi Nowa Energia Dystrybucja Sp. z o.o. ma zawarte Generalne Umowy Dystrybucyjne. Realizacja umów …

Rewolucja w magazynowaniu energii? [KOMENTARZ]

"Długotrwałe magazynowanie energii, takie jak ten akumulator żelazowo-przepływowy, jest kluczem do dodania większej ilości odnawialnych źródeł energii do sieci" - …