Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Hybrydyzacja sprężonego powietrza, magazynowanie energii cieplnej w ...

Naukowcy w Polsce opracowali technologię magazynowania energii w sprężonym powietrzu z wykorzystaniem systemu magazynowania energii cieplnej (TES) wbudowanego w nieczynny szyb kopalniany. System pracuje bez zewnętrznych źródeł ciepła i wykorzystuje sprężarkę powietrza, zbiornik sprężonego powietrza z wbudowanym układem …

System magazynowania energii: kamień węgielny …

Chociaż potrzeby w zakresie magazynowania energii różnią się w zależności od zastosowania, skuteczny system magazynowania energii zazwyczaj posiada następujące cechy: system przechowuje jak najwięcej energii, co widać po wysokiej gęstości magazynowania ciepła lub energii przechowywanej na jednostkę objętości. Klienci preferują akumulatory …

W nieczynnych kopalniach powstaną wielkie magazyny energii

W związku z transformacją energetyczną i procesem wygaszania kopalń województwo śląskie stoi przed wyzwaniem dotyczącym zagospodarowania pogórniczych terenów. Pojawił się pomysł, jak je zagospodarować.

Kopalnia zmieni się w… magazyn energii! Pozwoli na …

Pyhäsalmi to najgłębsza kopalnia metali nieszlachetnych w Europie. Leży w środkowej części Finlandii, około 450 km od stolicy kraju, Helsinek. Do sierpnia 2022 roku wydobywano tam miedź i cynk, ale teraz …

Możliwości wykorzystania zasobów wodnych i energetycznych w …

energii w kopalniach. W rezultacie podjęcie takich działań w pewnym stopniu przyczyniło- by się do osiągnięcia celów wytyczonych na rok 2030 przez dokument, pt. Zrównoważona Energia dla Wszystkich (Strategia… 2010; Sustainable… 2012). Za niezwykle obiecującą perspektywę, zarówno z poznawczego, merytorycznego, jak i praktycznego punktu widzenia, Autorzy …

Grawitacyjny magazyn energii powstanie w szybie najgłębszej w …

Szyb w najgłębszej kopalni w Europie wkrótce zostanie przekształcony w grawitacyjny magazyn energii. To wszystko za sprawą innowacyjnego projektu rewitalizacji …

Magazyny energii w starych kopalniach węgla? (BG 7-9/2021)

W Europie dominuje obecnie magazynowanie energii oparte na elektrowniach szczytowo-pompowych. Ocenia się jednak, że wraz ze spadkiem cen pojawiają się projekty akumulowania energii bazujące na nowych technologiach. Według szacunków, zapewnienie codziennej elastyczności systemów elektroenergetycznych w UE będzie wymagało do 108 GW ...

Magazynowanie energii

Z powodu wyczerpywania się kopalnych źródeł energii, a także wzrostu świadomości społeczeństwa i wprowadzania zasad zrównoważonego rozwoju, pojawiła się potrzeba zahamowania intensywnej eksploatacji zasobów kopalnych. Produkcja energii elektrycznej na świecie zmierza w stronę zwiększania udziału źródeł odnawialnych. W Europie realizowane …

MKiŚ: Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych …

Nasz udział w krajowym rynku elektrowni szczytowo - pompowych wynosi około 90 proc. Elektrownie szczytowo – pompowe, oprócz funkcji stabilizowania energii w sieci, są przede wszystkim dojrzałą technologią wielkoskalowego magazynowania energii elektrycznej, niezbędną do wspierania rozwoju źródeł OZE w Polsce – wyjaśnia Paweł Śliwa, wiceprezes …

Górnictwo w Polsce. Kopalnie węgla mają stać się magazynami energii

Coraz bliżej do projektu zamieniającego szyby górnicze w magazyny energii. Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele Instytutu Techniki Górniczej KOMAG w …

Konferencja KOMTECH: innowacje w magazynowaniu energii i …

Hybrydowe i grawitacyjne magazyny energii odnawialnej, magazynowanie energii w sprężonych gazach w nieczynnych kopalniach oraz innowacyjne technologie akumulatorów i systemów ładowania ...

Elektrownia przyszłości. Grawitacyjny magazyn energii w starej …

W przypadku grawitacyjnych magazynów energii rolę wielkiego akumulatora pełnią ogromne obciążniki, które są wciągane na znaczną wysokość (czyli – w przypadku kopalni – unoszone w górę szybu), a w razie potrzeby, mogą zostać w kontrolowany sposób opuszczone, zasilając dzięki sile grawitacji generatory produkujące prąd.

Pierwszy na świecie magazyn energii z dwutlenku węgla działa …

Magazynowanie energii za pomocą dwutlenku węgla . Na rynku pojawia się coraz więcej technologii umożliwiających magazynowanie energii, a teraz na jej gromadzenie pozwala także wykorzystywanie zmian stanu skupienia dwutlenku węgla.Tytułowa „kopuła" (ang. Energy Dome) to nadmuchiwany pojemnik na gaz atmosferyczny wypełniony CO2 w postaci gazowej.

Sprawdzą czy w odkrywkach mogą powstać magazyny energii

21 i 22 lutego w Głównym Instytucie Górnictwa - Państwowym Instytucie Badawczym odbyło się spotkanie konsorcjum oraz warsztaty robocze organizowane w ramach projektu ATLANTIS - An interdisciplinary feasibility study on hybrid pumped-hydro power storage of excess energy in open-pit coal mines (Interdyscyplinarne studium wykonalności dotyczące …

Rewitalizacja Śląska. Nieczynne kopalnie węgla kamiennego …

Śląski System Magazynowania Energii. Umowa dotycząca powołania Śląskiego Systemu Magazynowania Energii została zawarta 29 lipca ub.r w siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych. Jej sygnatariuszami byli Instytut Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach, Spółka Restrukturyzacji Kopalń SA oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Markowski: Nie będzie magazynów energii w kopalniach

Pod koniec ubiegłego tygodnia Instytut Badawczy KOMAG, Spółka Restrukturyzacji Kopalń oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczną podpisały porozumienie o budowie śląskiego systemu magazynowania energii. – To nic innego jak próba czyszczenia własnego sumienia takimi projektami energetycznymi, które są nieopłacalne i które finalnie nie …

Kopalnie Węgla Kamiennego w Czechach: Historia, …

Kopalnie węgla kamiennego w Czechach, długo opierające swoją działalność na tradycyjnych źródłach energii, muszą podjąć środki w celu zredukowania swojego wpływu na środowisko naturalne. Jednym z kluczowych aspektów tej transformacji jest redukcja emisji CO2 poprzez modernizację i unowocześnienie procesów wydobywczych oraz produkcji energii.

Zatrudnienie w górnictwie węgla kamiennego

Wykres zatrudnienia w polskim sektorze górnictwa węgla kamiennego od roku 2007 na wszystkich rodzajach etatów. Przejdź do treści. Produkcja energii elektr. wg ENTSO-e; Zapotrzebowanie (obciążenie) systemu elektroenerg. Produkcja energii ze źródeł emisyjnych i bezemisyjnych (OZE) Produkcja energii elektrycznej wg ARE; Zainstalowana moc źródeł …

Zamknięte kopalnie. Szansa na nowatorski system ogrzewania

Raube podkreśla jednak, że do osiągnięcia neutralnej dla klimatu produkcji energii cieplnej do 2045 roku potrzebne są również inne technologie. Dostrzega on dalszy potencjał w głębokiej ...

Kopalnie zamienią na baterie. Polscy naukowcy mają …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). W jednej z kopalni …

Magazyny energii w kopalniach. Mamy polski projekt …

Inicjatywa stworzenia systemu magazynowania energii na terenach pogórniczych powstała w Instytucie Techniki Górniczej Komag w Gliwicach. Uczestniczący w …

Strona główna

Korzystanie z zielonej energii w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla jest obowiązkiem każdego z nas. Hoenergy koncentruje się na czystej energii i magazynowaniu energii słonecznej, poświęcając się przyspieszeniu działań ekologicznych i realizacji zrównoważonego rozwoju. Oferty naszych blogów; Najnowsze stanowiska oraz aktualizacje. Lorem ipsum dolor sit amet, …

ATLANTIS

Zadanie dofinansowane z budżetu państwa w ramach programu pod nazwą: Projekty Międzynarodowe Współfinansowane. Tytuł zadania: „Interdyscyplinarne studium wykonalności dla hybrydowego układu magazynowania nadwyżek energii w elektrowni szczytowo - pompowej w odkrywkowych kopalniach węgla Wartość dofinansowania: 653 384 zł, całkowita wartość …

Grawitacyjne magazynowanie energii w szybie. Kopalnia węgla …

Kopalnia zamieniona w magazyn energii. Australijski startup Green Gravity postanowił wykorzystać transformację energetyczną do rozwijania swojej technologii grawitacyjnego magazynowania energii.Systemy grawitacyjnego magazynowania energii wykorzystują siłę grawitacji i energię kinetyczną do przechowywania oraz wysyłania energii np. …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny magazyn …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii – RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). Pilotażowy, …

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych

Nasz udział w krajowym rynku elektrowni szczytowo – pompowych wynosi około 90 proc. Elektrownie szczytowo – pompowe, oprócz funkcji stabilizowania energii w sieci, są przede wszystkim dojrzałą technologią wielkoskalowego magazynowania energii elektrycznej, niezbędną do wspierania rozwoju źródeł OZE w Polsce – wyjaśnia Paweł Śliwa, wiceprezes …

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych …

Elementem przetwarzającym zmagazynowaną energię potencjalną na prąd elektryczny jest zespół generatora z przemiennikiem częstotliwości. Pilotażowy małoskalowy …

MAGAZYNOWANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ

wyrobiska w kopalniach mogą być dolnymi zbiornikami wody dla elektrowni pompowej (rys. 2). Na korzyść posadowienia elektrowni pompowej w kopalni przemawiają duże różnice wysokości pompowania, dostępna infrastruktura elektroenergetyczna oraz sprawność magazynowania energii, szacowana na poziomie (70÷75)% Wykorzystanie istniejącej instalacji do odwadniania …

Konferencja KOMTECH: innowacje w magazynowaniu energii i …

Postawiliśmy tezę, że część pokopalnianych wyrobisk podziemnych może być z powodzeniem zaadaptowana dla magazynowania gazów pełniących rolę nośników energii - …

Naukowcy badają wykorzystanie magazynów ...

W ramach projektu "GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe), które zostaną szczegółowo …

Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu

Proces magazynowania energii w skroplonym powietrzu obejmuje trzy fazy: 1. Ładowania zbiornika skroplonym powietrzem, 2. Magazynowania ciekłego powietrza, 3. Rozładowania magazynu energii. Faza ...

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny magazyn energii ...

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii – RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). Pilotażowy, grawitacyjny magazyn energii powstanie w Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Jak wyjaśnia prof. Przemysław Moczko, pozwoli to określić potencjał możliwości magazynowania energii na ...

SolaX Power Przyspiesza Transformację Energetyczną Polski …

Dotacja ta z Funduszu Modernizacji o całkowitej wartości 10 mld zł (2,2 mld Euro) stanowi największą alokację zasobów w historii Polski na przyspieszenie wdrażania technologii magazynowania energii. SolaX Power, światowy lider w dziedzinie rozwiązań w zakresie magazynowania energii, jest gotowy wspierać transformację energetyczną ...

Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i magazynowania wodoru w ...

Read Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i magazynowania wodoru w Polsce by Max Kochański on Issuu and browse thousands of other publica...

C-GEN: W Polsce powstaje przełomowa technologia magazynowania energii ...

W dniu 8 czerwca 2016 roku w gmachu Stowarzyszenia Techników Polskich, odbyła się konferencja naukowa pt. "C-GEN – Przemysłowe Magazynowanie Energii". Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, oraz firma Clean World Energy Systems. Patronem wydarzenia było Polskie Towarzystwo …

Konferencja KOMTECH: innowacje w magazynowaniu energii i …

Hybrydowe i grawitacyjne magazyny energii odnawialnej, magazynowanie energii w sprężonych gazach w nieczynnych kopalniach oraz innowacyjne technologie akumulatorów i systemów ładowania pojazdów górniczych - to niektóre z najciekawszych projektów zaprezentowanych podczas dorocznej konferencji naukowo-technicznej KOMTECH …

Zagadnienia logistyczne i ekonomiczne transportu węgla brunatnego w ...

W wielu ciągach transportu węgla w polskich kopalniach wykorzystywane są przenośniki o stałej prędkości taśmy. Moce silników w stacjach napędowych przenośników nadkładowych i węglowych zawierają się w granicach 250 kW - 1,2 MW, w ilości 1 - 4, zależnie od długości przenośnika i szerokości taśmy. Górnicza sieć zasilania ...