Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Poradnik projektanta elektryka : podstawy zasilania budynków ...

nieprzemysłowych w energię elektryczną. T. 1 / Julian Wiatr, Marcin Orzechowski. – Wydanie VI - uaktualnione i rozszerzone. – Warszawa, 2021 Spis treści Wstęp 15 1. Projekt budowlany i zasady jego uzgadniania 17 1.1 Przepisy ogólne i wymagania podstawowe 17 1.2 Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanych. Zakres i forma projektu budowlanego 20 1.3 …

Jak dobrać i podłączyć magazyn energii do fotowoltaiki?

Dodatkowe wskazówki dotyczące instalacji. Instalując magazyn energii do istniejącej instalacji fotowoltaicznej, warto zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty takie jak ubezpieczenie systemu magazynującego energię i falowników przed przepięciami. Ważne są również regularne przeglądy techniczne dla zachowania maksymalnej efektywności.

Jak zainstalować wentylator sufitowy

Instrukcja montażu wentylatora sufitowego krok po kroku. Poniżej znajduje się podsumowanie głównych kroków, które należy wykonać, aby w prosty sposób zamontować wentylator sufitowy: Krok 1: Zebranie narzędzi i materiałów. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że mamy pod ręką wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do instalacji. Bardzo ważne jest, …

Jak wybrać termowentylator: rodzaje, które są lepsze i dlaczego

Tworzenie nagrzewnicy wodnej własnymi rękami warunkowo należy podzielić na cztery etapy: utworzenie obudowy, w zależności od rozstawu łopatek wentylatora, utworzenie wymiennika ciepła, którego wymiary będą zależeć od wielkości obudowy, montaż w wybranym miejscu i podłączenie do instalacji grzewczej.

Instalacja, instalacja i podłączenie cewki wentylatora: schemat …

Rodzaje instalacji klimakonwektora. Schemat cewki wentylatora zapewnia: obecność rurociągu, który transportuje ciepłą lub zimną wodę w zależności od zadań w określonym czasie - zima, lato; obecność agregatu chłodniczego, który przygotowuje pożądaną temperaturę wody i wytwarza strumień świeżego powietrza pobieranego z ulicy;

Jak zrobić wentylację w kuchni bez komina?

Jest to proste i skuteczne rozwiązanie, które nie wymaga instalacji specjalnego systemu wentylacji. Używanie kuchennego wentylatora ściennego: Możesz również zainstalować wentylator ścienny w kuchni, aby usunąć dym i zapachy. Wentylator ten pochłania powietrze i kieruje je na zewnątrz, co zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Instalacja odgromowa

Piorun nie uderza dokładnie w środek zewnętrznej instalacji odgromowej, tak aby prąd podzielił się i rozpłynął równo, lecz jakaś część instalacji przejmuje większe części prądu pioruna. W takiej sytuacji …

Godzinowa metoda obliczania zapotrzebowania na energię w

W artykule przedstawiono analizę możliwości, jakie oferuje godzinowa metoda obliczania systemów wentylacji i klimatyzacji. Założenia metody oparte są na schemacie energetycznym budynku tożsamym z układem elektrycznym 6R1C (rozwinięcie schematu 5R1C …

Wentylatory w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Podstawą doboru wentylatora do projektowanej instalacji jest jego charakterystyka sporządzona przez producenta. Prawidłowo dobrany punkt pracy wentylatora powinien znajdować się w obszarze jego maksymalnej sprawności. Na wykresie na rysunku 1 pokazano przykładową charakterystykę wentylatora promieniowego wg nieistniejącej już BN-72/1388-04 (jest to …

Projektowanie instalacji off-grid

Dobór instalacji na podstawie danych o nasłonecznieniu Według Zeszytów dla elektryków cz.13, autorstwa Tomasza Sarniaka, moc generatora PV w instalacji off-grid można wyznaczyć z założenia, że całkowita moc generatora nie przekracza dobowego zapotrzebowania na energię w budynku z uwzględnieniem sprawności systemu.

Wentylator kominkowy

Wentylator kominkowy to urządzenie, którego zadaniem jest zwiększenie obiegu ciepła w pomieszczeniu. Jego działanie polega na wykorzystaniu energii elektrycznej z pieca, która następnie obraca łopatki wentylatora i wymusza cyrkulację rozgrzanego powietrza. Wentylator kominkowy zwiększa wydajność pieca, ponieważ pozwala na bardziej równomierne …

Obliczenia energii pomocniczej w systemach HVAC z …

Porównanie rocznego zapotrzebowania na energię pomocniczą do pompy obiegowej na potrzeby c.o. zapotrzebowanie na energię elektryczną pompy obiegowej instalacji c.o. dla domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m2[kWh/(m2rok)] Metodyka Obciążenie cieplne Brakregulacji Tryb stało - ciśnieniowy Tryb proporcj. Brak regulacji Tryb proporcj.

Powietrzne pompy ciepła – jak działa pompa ciepła powietrzna?

Proces produkcji ciepła zaczyna się od powietrza atmosferycznego, które pobierane jest z otoczenia za pomocą specjalnego wentylatora. Ciepło z powietrza ogrzewa ciekły czynnik chłodniczy, który paruje. Para trafia do sprężarki, w której kumulowane jest ciepło. Pod wysokim ciśnieniem oddaje ono swoją moc do instalacji ogrzewania ...

E‑book – Instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne

W pomieszczeniach stosuje się dwa rodzaje wentylacji – grawitacyjną (naturalną) oraz mechaniczną. Wentylacja grawitacyjna to tradycyjny sposób wymiany powietrza w …

Kryteria doboru wentylatorów do urządzeń i instalacji …

Jeśli stajesz przed wyborem właściwego wentylatora do zastosowania w swoim urządzeniu lub instalacji, pewnie zastanawiasz się od czego zacząć. Szczegółowy dobór właściwego wentylatora obejmuje szereg …

Jak podłączyć wentylator z timerem • Codzienny Ekspert

Podłączanie wentylatora z timerem – Bezpieczeństwo i Komfort. Zainstalowanie wentylatora z timerem to nie tylko kwestia komfortu, ale również dbałości o efektywne zużycie energii. Zastosowanie się do naszych wskazówek pozwoli Ci cieszyć się przyjemnym chłodzeniem pomieszczenia, jednocześnie oszczędzając energię elektryczną.

Zasada działania instalacji wentylacyjnej

Wentylacja. jest to wymiana powietrza w pomieszczeniach, polegająca na usuwaniu powietrza zanieczyszczonego lub gorącego i doprowadzeniu powietrza świeżego lub chłodnego. …

Rekuperacja – co to jest i jak działa? Ile kosztuje instalacja ...

Rekuperator to element instalacji wentylacyjnej, którego zadaniem jest odzyskiwanie ciepła z powietrza odprowadzanego przez wentylację poza budynek. Dzięki zatrzymaniu ciepła wewnątrz zmniejsza się potrzeba ogrzewania budynku, a zatem spadają również ponoszone na nie koszty. Jest to zatem niezwykle pożyteczne urządzenie, którego nie …

Odzysk energii

Główne metody odzysku ciepła i energii w systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych przedstawiono w tabeli. Główne korzyści wynikające ze stosowania odzysku …

Rozliczenie VAT za sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki

Ustawa z dnia 20 lutego 2015 roku o odnawialnych źródłach energii reguluje zasady używania instalacji OZE. Z kolei 1 kwietnia 2022 roku ustawodawca wprowadził istotną nowelizację, która modyfikuje sposób rozliczania prosumentów, wprowadzając rozliczenie w formie net billingu.

Zasada działania instalacji wentylacyjnej

Zadaniem wentylacji jest usuwanie z pomieszczeń zamkniętych (biurowych, mieszkalnych, produkcyjnych i innych) powietrza zanieczyszczonego, aa. dostarczenie powietrza świeżego, czystego o określonej temperaturze, tzn. jego oczyszczenie i podgrzanie do wymaganej …

GODZINOWA METODA OBLICZANIA ZAPOTRZEBOWANIA NA ENERGIĘ

GODZINOWA METODA OBLICZANIA ZAPOTRZEBOWANIA NA ENERGIĘ W SYSTEMACH WENTYLACJI I KLIMATYZACJI Maciej MIJAKOWSKI*, Jerzy SOWA**, Piotr NAROWSKI*** Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska, Zakład Klimatyzacji i Ogrzewnictwa ul. Nowowiejska 20, 00-653 Warszawa *e-mail: [email protected] .pl **e-mail: …

Instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne. Energooszczędność

Jakie są wymogi przepisów krajowych i unijnych odnośnie energooszczędności instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych? Jakie rodzaje central wentylacyjno-klimatyzacyjnych …

Sposoby sterowania pracą wentylatora w systemach cyfrowych

Metoda ta znacząco skraca jednak żywotność wentylatora (ciągła praca z maksymalną prędkością przyspiesza zużycie elementu), jest również całkowicie nieefektywna energetycznie – system chłodzenia zużywa energię elektryczną nawet wtedy, gdy nie jest to wymagane, a temperatura chłodzonego obiektu jest wystarczająco niska. Ciągła praca …

Materiały do montażu instalacji wentylacyjnych. Sprzęt i …

1) Metoda doboru zmiennej prędkości przepływu – polega na ustaleniu prędkości – największej w działce przy wentylatorze, malejącej stopniowo w miarę oddalania się od niego i zbliżania do …

Magazynowanie energii

Aktualnie w wielu ośrodkach prowadzone są badania nad wykorzystaniem wodoru do zamiany energii elektrycznej wytworzonej z instalacji fotowoltaicznych na energię chemiczną. Umożliwi to ekonomiczne przechowywanie i wykorzystanie zmagazynowanej energii w dłuższym okresie i większej ilości. Akumulator wodorowy wykorzystuje nadmiar pobranej energii, działając na …

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne. Energooszczędność

Jak projektować energooszczędne instalacje? Zadaniem instalacji wentylacyjnej jest utrzymanie właściwego stanu powietrza w pomieszczeniu w wyniku nawiewania do niego …

Symulacje CFD Metoda weryfikacji poprawności pracy wentylacji …

Przeprowadzane badanie polegało na pomiarze prędkości powietrza w siatce punktów pomiarowych, oddalonych od siebie odpowiednio o 60 cm (w pobliżu wentylatora) oraz 120 cm (w większej odległości od wentylatora). W wyniku prac badawczych wyznaczono profil prędkości na różnych wysokościach hali, uzyskując w ten sposób trójwymiarowy obraz rozkładu …

Zapotrzebowanie na energię do wentylacji w sezonie grzewczym.

Wysokość dofinansowania zależy od uzyskanego wskaźnika rocznego jednostkowego zapotrzebowania na energię użytkową do celów ogrzewania i wentylacji (EUco), obliczanego zgodnie z wytycznymi NFOŚiGW, oraz od spełnienia innych warunków, w tym dotyczących sprawności instalacji grzewczej i przygotowania c.w.u.

SPRĘŻ WENTYLATORA stosunek ciśnienia statycznego …

1 DEFINICJE OGÓLNE I WIELKOŚCI CHARAKTERYSTYCZNE WENTYLATORA WENTYLATOR maszyna wirnikowa, która otrzymuje energię mechaniczną za pomocą jednego wirnika lub kilku wirników zaopatrzonych w łopatki, użytkuje ją do otrzymania przepływu czynnika, przy czym wartość przekazywanej pracy na jednostkę masy nie przekracza wartości …

Top 5 najlepszych programów do sterowania wentylatorami PC …

Tak więc zautomatyzowana metoda jest łatwa do uzyskania większej kontroli nad wentylatorem komputera. Tutaj omówiłem najlepsze oprogramowanie do sterowania prędkością wentylatora komputera dla systemu Windows, które pozwala zmienić prędkość wentylatora komputera w zależności od wymagań komputera.

Kolektory słoneczne: często zadawane pytania

Kolektory słoneczne służą do zamiany energii promieniowania słonecznego na energię cieplną magazynowaną w postaci ciepłej wody. Taka metoda przetwarzania energii solarnej jest uznawana za szczególnie wydajną i funkcjonalną. Kolektor odbiera energię słoneczną i przekazuje ją poprzez tzw. czynnik grzewczy i wymiennik ciepła ...

Magazynowanie ciepła

Podobne pytanie można postawić w przypadku instalacji fotowoltaicznej w zakładzie przemysłowym lub nawet domu jednorodzinnym: ... konwersja ciepła na energię elektryczn ą posiada wiele ograniczeń, wynikających z ograniczeń obiegu w siłowni cieplnej. W praktyce sprawności te rzadko przekraczają 45%. Zatem magazynowanie energii w postaci ciepła …