Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Instytut Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej | FTiMS ...

Nagroda, ustanowiona wspólnie przez Instytut Energetyki – Państwowy Instytut Badawczy oraz Politechnikę Warszawską, to indywidualne wyróżnienie przyznawane za znaczące osiągnięcia naukowe, techniczne i praktyczne związane z procesami elektrochemicznymi. Za osiągnięcia naukowe...

Inżynieria materiałów do magazynowania i konwersji energii

Uczestniczenie w wykładzie zapewni studentowi zapoznanie się z najbardziej aktualnymi aspektami inżynierii materiałowej w technologiach konwersji i magazynowania energii ze …

Magazyny energii

Magazyny energii można podzielić na kilka głównych rodzajów, z których każdy ma swoje unikalne cechy i zastosowania. Najpopularniejsze obecnie rodzaje magazynów energii do fotowoltaiki składają się z baterii litowo-jonowe, żelowe czy przepływowe, które są wykorzystywane zarówno w systemach domowych, jak i przemysłowych.

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych (oddział w Opolu)

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych - Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu od 60 lat współtworzy opolskie zaplecze badawczo-naukowe. Znaczące osiągnięcia naukowe i wdrożeniowe naszej instytucji oparte na kilkudziesięcioletnich doświadczeniach znakomitej kadry specjalistów, stanowią podstawę ...

Zakład Badań Mechanicznych i Inżynierii Materiałowej

Uprawnienia rzeczoznawcy WUG do spraw ruchu zakładu górniczego w grupie XIX – zagrożenie tąpaniami w zakresie: określania klasy stropu i spągu złoża rud miedzi w podziemnych zakładach wydobywających rudy miedzi, dla celów związanych z zaliczeniem złoża do odpowiedniego stopnia zagrożenia tąpaniami i określania aktualnego i przewidywanego stanu zagrożenia …

Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych …

Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych /Institute of Ceramics & Building Materials | 2055 obserwujących na LinkedIn. R&D for industry of building materials, ceramics, biomaterials, glass, refractory, environmental, sustanbility. | We research and develop innovative technologies for industry in the field of building materials, refractory materials, glass, ceramics …

Sieć Badawcza Łukasiewicz

Instytut IMPiB jest jedynym krajowym Instytutem Badawczym o tak interdyscyplinarnym charakterze oferującym skuteczne rozwiązania w dziedzinie inżynierii materiałów polimerowych, a w tym głównie modyfikacji i przetwórstwa termoplastów, żywic chemoutwardzalnych, kauczuków i elastomerów, farb i lakierów oraz projektowania i budowy maszyn i urządzeń do przetwórstwa …

Urządzenia do konwersji i magazynowania energii

przedstawione dwa rodzaje urządzeń służące do konwersji i magazynowania energii elektrycznej: ogniwa galwaniczne i kondensatory elektrochemiczne. W monografii opisano zasadę ich działania oraz porównano ich wady i zalety kładąc szczególny nacisk na możliwość ich komercyjnego zastosowania. Wymieniono i opisano najważniejsze rodzaje akumulatorów oraz rozróżniono …

Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników

Od pomysłu do przemysłu | Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników z siedzibą w Toruniu stanowi kontynuację działalności Instytutu ...

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Strzałka prowadzi do bloku drugiego; magazynowanie energii cieplnej trafia do magazynów energii cieplnej i blok trzeci informuje o tym, że energia jest wykorzystywana w czasie szczytów zapotrzebowania na energię cieplną, z pompą ciepła do ogrzewania, w wentylacji i klimatyzacji do odladzania i odśnieżania. Poniżej przedstawiono kolejny schemat przedstawiający sposoby …

Strona główna

W ramach działalności konsorcjum Uniwersytet Jagielloński jest odpowiedzialny za koordynowanie prac związanych z integracją rozwiązań i rozwoju produktów w obszarze …

Claio

BADANIA W AKREDYTOWANYM LABORATORIUM. Od ponad 20 lat Laboratorium Badań Chemicznych Źródeł Prądu jest akredytowaną jednostką badawczą Instytutu. Posiadamy …

Nowatorskie wytwarzanie i magazynowanie energii

Jednak komercjalizacja urządzeń służących do wytwarzania i magazynowania czystej energii to tylko jedno z wyzwań. Poza tym konieczne jest jeszcze opracowanie nowych materiałów i zaawansowanych procesów produkcji energii. Oznacza to, że inżynieria nanostruktur i architektura urządzeń ma potężny wpływ na proces wytwarzania i magazynowania czystej …

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air Energy Storage). Omówimy zalety, wady i zastosowania każdej z technologii, a także przedstawimy najnowsze osiągnięcia i trendy w ich rozwoju. W tej rozszerzonej wersji artykułu …

Materiały dla energetyki / Obszary badawcze / Badania i nauka / …

Istotną rolę w tej transformacji odgrywają nowe materiały i technologie materiałowe. W tym obszarze prace badawcze prowadzone na wydziale koncentrują się na opracowaniu …

Nowa dyrektywa bateryjna UE a rynek baterii i magazynów energii

Rozporządzenie UE 2023/1542, czyli „nowa dyrektywa bateryjna", to akt prawny, który ma na celu zwiększenie konkurencyjności i zrównoważenia europejskiego rynku baterii oraz magazynów energii. Dokument obejmuje baterie przenośne, do pojazdów elektrycznych i baterie przemysłowe, w także stacjonarne systemy magazynowania energii ...

Instytut Badawczy Dróg i Mostów

Element konstrukcji drugiego mostu pod Cytadelą (1905–1908) eksponowany w Pontiseum na terenie IBDiM. Instytut jest jednostką naukową kategorii „A" nadaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zajmuje się problematyką infrastruktury komunikacyjnej trudnia ok. 200 pracowników. Dyrektorem Naczelnym Instytutu Badawczego Dróg i Mostów od 2024 roku jest …

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?

Typowe rodzaje baterii stosowanych do magazynowania energii z fotowoltaiki to baterie litowo-jonowe, które są wydajne, mają długą żywotność i są łatwe w zarządzaniu. • Systemy hybrydowe – magazynowanie energii z paneli fotowoltaicznych może obejmować zastosowanie systemów hybrydowych. Łączą one panele fotowoltaiczne z innymi źródłami …

Jak wytwarzać i magazynować energię na PW

W przypadku magazynów wykorzystujących baterie litowo-jonowe wykonane w dwóch różnych technologiach (katody typu NMC i LFP) program badawczy obejmie m . …

Magazynowanie energii

Baterią nazywamy system, składający się z dwóch i więcej ogniw, czyli urządzeń generujących prąd elektryczny w wyniku przekształcenia energii chemicznej na elektryczną. Każde takie ogniwo, składa się z . dwóch elektrod (katody i anody), czyli metalowych płytek zanurzonych w roztworze ; oraz elektrolitu, czyli cieczy zdolnej do przewodzenia prądu, …

Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej

Do tego celu nadają się systemy baterii akumulatorów oraz niektóre elektrownie wykorzystujące sprężone powietrze i elektrownie szczytowo-pompowe, a także niektóre akumulatory ciepła. Formy magazynowania chemicznego, takie jak wodór lub syntetyczny metan, są bardziej odpowiednie do długotrwałego magazynowania energii przez kilka ...

Branżowe Targi Baterii i Technologii Magazynowania Energii i …

Technologie magazynowania energii baterie (litowe, na bazie ołowiu, o przepływie redoks) inne technologie akumulatorowe; kondensatory (ultra) Wodór/Power-to-Gas (ogniwa paliwowe, elektrolizery, magazynowanie wodoru, monitorowanie i testowanie; bezpieczeństwa gazowego, sprzęt/materiały do produkcji H2) inne technologie przechowywania ...

Akumulator do Magazynowania Energii

Akumulator do magazynowania energii Powerwall 5 kWh Domowy system inwerterów słonecznych 48 V Li-ion. Rodzaj inwerter fotowoltaiczny. Produkt: Akumulator do magazynowania energii Powerwall 5 kWh Domowy system …

Instytut Energii – energetyka i gospodarka odpadami

Automatyka przemysłowa, instalacje elektryczne, modernizacja maszyn i urządzeń. Odwadnianie osadów, suszarnie osadów ściekowych, kompaktowa stacja higienizacji osadów. Stabilizacja odpadów komunalnych, biostabilizacja oraz biosuszenia w reaktorach żelbetowych. Projektowanie sterowników mikroprocesorowych, wizualizacja przebiegu procesów przemysłowych. …

Projekt „Mazowiecka platforma technologii materiałowych i …

Powstająca infrastruktura w ramach projektu będzie wykorzystywana do realizacji projektów badawczych, prac rozwojowych z zakresu technologii materiałowych i sensorycznych, …

Priorytetowy Obszar Badawczy Politechniki Warszawskiej …

konwersji i magazynowania energii, trzeba mieć na uwadze, że Politechnika Warszawska obrała aktywność badawczą w tym obszarze za jeden z priorytetów. Mam wielką przyjemność oddać …

Grupa Badawcza Syntezy Zaawansowanych Materiałów

Jego głównym zainteresowaniem badawczym jest inżynieria materiałów do zastosowania w fotonice, w tym: materiały ciekłokrystaliczne, kryształy fotoniczne, barwniki, polimery, ciecze …

Akumulatorowe systemy magazynowania energii: wydajność i …

Instalacja zdolna do poboru energii elektrycznej, magazynowania jej przez określony czas i wyzwalania energii elektrycznej, do czego może być niezbędny proces przetwarzania energii. (9) (9) Uwaga: System EES może być używany także do określania aktywności urządzenia opisanego w definicji podczas wykonywania jego funkcji.

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Przykładem zastosowania materiałów PCM do magazynowania energii w domach jednorodzinnych mogą być pilotażowe rozwiązania w Austrii, na Cyprze i w Hiszpanii, w których zainstalowano, opracowany przy współudziale SGGW, system typu TESSe2b [9]. Rys. 5. Temperatury przemian fazowych wybranych substancji stosowanych komercyjnie do …

Marlena Maślanka, Ph.D, MBA – Dyrektor Instytutu

Dyrektor Instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz- Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników · Od 01 stycznia 2018 roku jestem Dyrektorem Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników z siedzibą w Toruniu, który od ponad 5 lat jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz. <br>Moja zawodowa droga w Instytucie sięga 2008 roku, czyli od …

Centrum Badań nad Klimatem i Odnawialnymi Źródłami Energii (CKOZE)

Centrum Badań nad Klimatem i Odnawialnymi Źródłami Energii (CKOZE), prowadzi interdyscyplinarne prace badawcze, analityczne, studialne i pomiarowe związane z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych, w tym wykorzystania technologii CCS i CCU oraz ochrony powietrza atmosferycznego i wyeliminowania źródeł niskiej emisji.Tematyka badawcza obejmuje …

Instytut Inżynierii Materiałowej

Instytut Inżynierii Materiałowej Recenzja rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Magdaleny Rzeszotarskiej pt. „Mechanosynteza, struktura i właściwości kompleksowego wodorku typu Mg 2 Fe(X)H 6 wytwarzanego z proszkowych substratów MgH 2 i 316L" (podstawa opracowania: pismo Pana Dziekana Wydziału Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej im. …

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów energii?

Prof. Janina Molenda: Strategicznym celem dla Polski w dobie transformacji energetycznej powinna być możliwość wytwarzania własnych baterii i wytworzenia własnych …

Dr hab. Marek Lipiński, Prof. PAN :: Instytut Metalurgii i Inżynierii ...

Projektowanie i wytwarzanie funkcjonalnych materiałów gradientowych (Projekt PBZ-KBN 100/TO8-2003): Temat 1: Projektowanie i opracowanie technologii wytwarzania funkcjonalnych materiałów gradientowych do zastosowań w fotonice i ogniwach paliwowych, Zadanie 2: Opracowanie technologii nanoszenia gradientowych warstw antyrefleksyjnych, IMIM PAN, …

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ

Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jest jedyną w Polsce jednostką naukowo-badawczą i wdrożeniową pokrywającą swoim obszarem działania wszystkie dziedziny nauki i przemysłu związane z przetwórstwem surowców niemetalicznych, technologią produkcji materiałów ceramicznych i szkła, materiałów ogniotrwałych, mineralnych materiałów …