Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Urządzenie i zasada działania kuchenek gazowych

Pomimo tego, że wielu już wielokrotnie używało tego urządzenia do gotowania, przydatne będzie zapoznanie się z zasadami działania jednostki gazowej, a także zasadami jej działania. Ta wiedza pomoże Ci szczególnie w przypadku naprawy pieca lub konieczności samodzielnej instalacji sprzętu. Wszystkie powyższe niuanse zostaną szczegółowo omówione w tym artykule.

Układ oddechowy

Nos umożliwia przedostawanie się powietrza do organizmu. Przegroda nosowa to struktura, która dzieli wnętrze nosa na dwie jamy nosowe. Nos również filtruje i oczyszcza powietrze dostające się do organizmu oraz usuwa cząsteczki i alergeny. Lepki śluz wyściela dwie jamy nosowe, wyłapując cząsteczki i alergeny. Śluz ten zatrzymuje cząsteczki kurzu, bakterie i …

Silniki Hydrauliczne: Schematy Działania i Zastosowanie w Praktyce

Zasada działania silnika hydraulicznego, schemat przepływu. Silnik hydrauliczny to urządzenie, które zamienia energię płynu hydraulicznego na ruch obrotowy lub liniowy. W sercu każdego silnika hydraulicznego leży schemat przepływu płynu, który jest kluczem do zrozumienia jego zasady działania. Płyn hydrauliczny, najczęściej olej ...

Zasady wykonywania przeglądów w instalacjach chłodniczych

Zasada działania dwustopniowej instalacji chłodniczej: 1. Czynnik chłodniczy (np. amoniak) wypływa ze sprężarki niskiego stopnia i trafia do chłodnicy międzystopniowej. 2. Sprężarka wysokiego stopnia zasysa pary (chłodnica międzystopniowa utrzymuje w tym czasie ciśnienie pośrednie). 3. Część amoniaku płynie przez skraplacz do

Budowa i zasada działania komina słonecznego

Grafika to schemat blokowy, przedstawiający układ źródło‑odbiorca z magazynem energii i jej konwersją. Widoczne są bloki, które przedstawiają poszczególne elementy. Pierwszy z lewej …

(PDF) Magazyn energii do instalacji fotowoltaicznej dla …

PDF | Celem projektu jest zaprojektowanie magazynu energii odpowiadającej zapotrzebowaniu indywidualnego prosumenta z instalacją fotowoltaiczną.... | Find, read and cite all the research you ...

Magazynowanie energii elektrycznej – Wikipedia, wolna …

Magazynowanie energii elektrycznej – przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie ponowne jej przetworzenie na energię elektryczną. ...

Pompa ciepła

W celu sprężenia i wytworzenia wysokiej temp. musimy doprowadzić energię elektryczną do sprężarki pompy ciepła. Jest to właśnie to miejsce w obiegu termodynamicznym pompy ciepła gdzie doprowadzając energie elektryczną przenosimy energię geotermalną (z gruntu) lub aerotermalną (z powietrza) do instalacji grzewczej budynku. 2.

Pompa ciepła – schemat i zasada działania. Jak działa pompa?

Pompa ciepła – schemat instalacji. Zasada działania pompy ciepła oparta jest na reakcjach fizycznych. Zachodzą one dzięki głównym elementom pompy ciepła: parownikowi, sprężarce, skraplaczowi, rozprężarce. Poniżej znajdziesz schemat działania pompy ciepła. Pompa ciepła – opis i schemat działania

Kompresor śrubowy

Zasada działania bloku śrubowego. Jak działa śrubowa sprężarka olejowa? Powietrze przechodzi przez filtr na wlocie [1], następnie przez zawór ssący [2] i blok śrubowy, gdzie następuje sprężane [3]. Blok śrubowy kompresora jest napędzany silnikiem elektrycznym [4]. Olej jest wprowadzany podczas procesu sprężania do bloku śrubowego. Pełni on wiele funkcji w sprężarce ...

Chłodnica samochodowa – Wikipedia, wolna encyklopedia

Chłodnica samochodowa: u góry po prawej wlew, po lewej dopływ wody gorącej, u dołu odpływ wody schłodzonej Atrapa chłodnicy, charakterystyczna dla aut marki Mercedes-Benz z lat 50. i 60. XX wieku. Chłodnica samochodowa – wymiennik ciepła stosowany do chłodzenia silnika spalinowego w samochodach.. Najczęściej stosowanym sposobem chłodzenia silników w …

Kocioł kondensacyjny

Woda jest też jednym ze składników każdego paliwa oraz powietrza, które dociera do palnika kotła.W rezultacie spaliny z kotłów w dużej części składają się z pary wodnej. W warunkach, jakie występują w układzie spalinowym (skład mieszaniny gazu, ciśnienie), łatwo ulega ona kondensacji, czyli przechodzi ze stanu gazowego w ciekły. Wystarczy, by spaliny …

Budowa i zasady działania agregatu chłodniczego | Daikin

Agregat chłodniczy ma więc wiele zastosowań, dlatego warto dokładniej przyjrzeć się z jakich elementów się składa oraz jaka jest zasada jego działania. Czym jest agregat chłodniczy? …

Magazynowanie energii

Praca całego układu TES dzieli się na trzy fazy: ładowanie magazynu, przechowywanie ciepła oraz rozładowywanie magazynu (lub zamiana ciepła na chłód). W zależności od czasu trwania …

Chłodnica samochodowa – budowa i działanie | Knauf Automotive

Zasada działania chłodnicy samochodowej jest stosunkowo prosta. Podczas jazdy pęd powietrza ochładza poszczególne kanaliki, czego skutkiem jest oddawanie ciepła przez rozgrzany płyn chłodniczy. W efekcie następuje wyrównanie temperatur – ciecz chłodząca staje się chłodniejsza, podczas gdy przestrzeń wokół chłodnicy się nagrzewa. Bardzo ważnym …

Instalacje chłodnicze

Wyróżniamy dwa sposoby chłodzenia: chłodzenie bezpośrednie poprzez parowanie czynnika chłodzącego oraz pośrednie – z wykorzystaniem nośnika ciepła. W przypadku pierwszej …

Schemat urządzenia i zasada działania czajnika elektrycznego

Zasada czajnika elektrycznego . Trudno wyobrazić sobie współczesne życie bez czajników elektrycznych. Wysoka szybkość ogrzewania, atrakcyjny wygląd i mała ilość zużytej energii sprawiły, że jest niezbędnym urządzeniem w każdej kuchni, zarówno w domu, jak iw biurze.

Schemat i zasada działania różnych lodówek

Pod wpływem gorącego powietrza wilgoć z piasku paruje. Parowanie wody prowadzi do obniżenia temperatury wewnątrz naczyń. Pozwala to przechowywać żywność w gorącym klimacie przez długi czas bez użycia prądu. Znajomość urządzenia i zasada działania lodówki pozwoli ci wykonać prostą naprawę urządzenia własnymi rękami ...

Wieża chłodnicza: funkcja i sposób działania

Chłodnie wyparne lub wieże chłodnicze są urządzeniami wykorzystującymi naturalną zasadę, która jest tak prosta, jak skuteczna: wymuszone odparowanie minimalnej ilości wody, w …

Schemat organizacyjny

Schemat organizacyjny jest to graficzna prezentacja struktury organizacyjnej danej organizacji lub struktury międzyorganizacyjnej w przypadku współdziałania ze sobą kilku organizacji. Schemat organizacyjny w szczególności obrazuje zależności pomiędzy komórkami funkcjonalnymi organizacji, którymi mogą być na przykład pojedyncze stanowiska pracy lub grupy stanowisk …

Gruntowa i powietrzna pompa ciepła: schemat działania, …

Pompa ciepła: schemat działania. Zacznijmy od zasady funkcjonowania pompy ciepła: zarówno urządzenia powietrze woda, powietrze powietrze, jak i gruntowe pompy ciepła nie wytwarzają energii cieplnej, ale są jej przekaźnikiem. Pompy ciepła dosłownie przepompowują energię cieplną z dolnego źródła ciepła do instalacji centralnego ...

Wentylatorowe chłodnie wody – zasady działania | SBart.pl

Dzieje się to przy wykorzystaniu ciepła przemiany fazowej (ciepła parowania), jako skutek konwekcyjnego przekazywania ciepła z wody do powietrza (transport ciepła). Wyróżniamy 2 podstawowe rodzaje chłodni wentylatorowych, których zasady działania są bardzo zbliżone są to: mokre chłodnie oraz wentylatory kanałowe. Z tą różnicą ...

Zrozumieć technologię: Zasada działania i schemat pompy ciepła

I. Wprowadzenie do pompy ciepła A. Definicja pompy ciepła Pompa ciepła to urządzenie, które przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego, zazwyczaj z zewnątrz do środka budynku, aby zapewnić ogrzewanie. Pompy ciepła są często używane jako alternatywa dla tradycyjnych systemów ogrzewania, takich jak kotły gazowe lub elektryczne, ponieważ są …

Jak działa klimatyzacja – zasady działania klimatyzacji

Przez miedziane rury, z jednej jednostki do drugiej, przepływa ciekły czynnik chłodniczy, który pobiera energię w jednej jednostce i oddaje ją w drugiej. Schemat działania klimatyzacji krok po kroku. Krok 1. Proces klimatyzacji wnętrza, rozpoczyna się od pobrania nagrzanego powietrza i przekazania go przez czynnik chłodniczy do ...

Jak działa chłodnica freonowa?

Urządzeniem, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie znacznie niższej temperatury sprężonego powietrza w instalacjach jest chłodnica freonowa.To sprzęt, który może funkcjonować zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi systemami, chociażby osuszaczami chłodniczymi lub adsorbcyjnymi. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych efektów w zakresie …

Jak działa klimatyzacja i klimatyzator? Zasady i schemat działania ...

Jak wygląda działanie klimatyzacji w praktyce? W parowniku (część chłodząca) dochodzi do odparowania czynnika chłodniczego – do tego wykorzystuje się ciepło pozyskane z pomieszczenia. Para przechodzi do sprężarki i w wyniku sprężenia rośnie ciśnienie i temperatura (od 60 do 100 stopni Celsjusza).

MAGAZYNOWANIE ENERGII ZA POŚREDNICTWEM …

istnieje również potrzeba aby utrzymać temperaturę powietrza dostarczanego do kawerny na odpowiednio niskim poziomie (przy użyciu chłodnicy przed kawerną). Podobnie jak w przy …

Jak działa klimatyzacja? Schemat działania klimatyzacji

Klimatyzacja to dość prosty system pod względem sposobu działania. Jego funkcjonowanie można w skrócie porównać do pracy domowej lodówki. W uproszczeniu wygląda to tak, że czynnik chłodniczy przepływający rurami pobiera energię z jednej jednostki klimatyzatora, aby następnie przekazać ją drugiej jednostce tego urządzenia. Poniżej bardziej szczegółowy …

Zasada działania układu chłodniczego i schemat

Działanie układu chłodniczego sprowadza się w uproszeniu do pobrania energii w jednym miejscu i oddania jej w innym. Proces ten zachodzi jednak w złożonym systemie …

Zasada działania silników cieplnych

Zasada działania silnika parowego. Silnik parowy jest to silnik cieplny, który zamienia energię pary wodnej na energię mechaniczną. Silnik parowy tłokowy dokonuje zamiany energii cieplnej pary na pracę mechaniczną przez bezpośrednie działanie pary na tłok silnika umieszczony w cylindrze. Prostoli-niowy ruch tłoka zamieniany jest na ruch obrotowy wału za pośrednictwem mechani …

Wprowadzenie do chłodnictwa, klimatyzacji, część 5.

Podstawowy sprężarkowy układ chłodniczy – wizualizacja, schemat, obieg na wykresie ciśnienie-entalpia. Układ chłodniczy na rysunku składa się z następujących elementów: 3 sprężarki …

Zasada działania i budowa obiegów chłodniczych

Zasada działania sprężarki tłokowej Praca sprężarki opiera się na ruchu posuwisto-zwrotnym tłoka. Podczas ruchu tłoka w dół, w cylindrze wytwarza się podciśnienie. Pod wpływem różnicy …

Powietrzna pompa ciepła typu split. Budowa, schemat działania ...

Autor: LG Pompa ciepła powietrze-woda typu split - LG Therma V ze zintegrowanym zbiornikiem na ciepłą wodę użytkową. Rozwiązanie wszystko w jednym. Jednostka wewnętrzna ze zintegrowanym zbiornikiem c.w.u. może być instalowana w pomieszczeniu gospodarczym, pralni, garażu, ale też np. kuchni ze względu na estetyczny …

Nawilżacze powietrza

Zasady bezpiecznego użytkowania nawilżaczy powietrza. Czy nawilżacze powietrza są bezpieczne dla naszego zdrowia? Tak – pod warunkiem, że używamy ich prawidłowo. Warto podkreślić, że każdy z wymienionych …