Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Europa na progu rewolucji. Magazyny energii mogą wreszcie

Niektóre kraje wspierają technologię akumulatorowych magazynów energii w dużym stopniu w perspektywie krótkoterminowej. Prognozuje się, że do 2030 r. Wielka …

Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej

elektrownie szczytowo-pompowe – ich działanie opiera się na przepompowaniu zasobów wody do dużego zbiornika w okresie niskich cen energii i późniejszym wykorzystaniu tej wody do napędzenia pracy turbin elektrowni w sytuacji, kiedy wystąpi zapotrzebowanie na energię; właśnie w taki sposób działają elektrownie regulacyjne;

Fotowoltaika i magazyny energii na świecie

Fotowoltaika jest obecnie kluczową technologią w pozyskiwaniu energii z odnawialnego źródła. Kraje o intensywnym nasłonecznieniu, takie jak Australia, Chiny, Indie, …

Elektrownie wodne w Polsce – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Rodzaj elektrowni wodnych wybierany jest na podstawie lokalizacji, dostępności zasobów wodnych i celu produkcji energii. Każdy rodzaj elektrowni ma swoje własne zalety i ograniczenia. Największe elektrownie wodne w Polsce. W Polsce istnieje wiele elektrowni wodnych, z których niektóre są znacząco większe niż inne. Oto lista kilku ...

Odpady mogą produkować tyle energii, ile potrzebują miejskie …

Blisko 55 proc. energii elektrycznej produkowanej w Ekospalarni uznaje się za energię odnawialną. „Można powiedzieć, że Ekospalarnia produkuje tyle prądu, ile rocznie potrzebowałaby cała krakowska sieć tramwajowa. Poza tym odpowiada ok. 10 proc. zapotrzebowaniu Krakowa w energię cieplną." – wymienia korzyści KHK. Ostatnie ...

World Energy Outlook 2023

Energia słoneczna stała się ważnym globalnym przemysłem i ma przekształcić rynki energii elektrycznej nawet w STEPS. Istnieje jednak znaczne pole do dalszego wzrostu, biorąc pod uwagę plany produkcyjne i konkurencyjność technologii. Do końca dekady świat może mieć zdolność produkcyjną dla ponad 1 200 GW paneli rocznie. Jednak ...

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Obecnie elektrownie szczytowo-pompowe posiadają koncesję na magazynowane energii elektrycznej, natomiast szczytowo-pompowe z dopływem naturalnym oba rodzaje koncesji. Jednostki nowe, które pojawią się w wyniku aukcji głównych na lata 2027– 2028, to magazyny …

Fotowoltaika i magazyny energii na świecie

Obecnie magazynuje się już 30 GW energii, w tym 21,6 GW w energii wodnej, 1,8 GW w energii słonecznej i 6,6 GW w akumulatorach. W samym 2021 roku pojemność tych ostatnich wzrosła o 4,6 GW, a łączna moc osiągnęła właśnie 6,6 GW. Uruchomiono aż 106 systemów magazynujących energię na skalę przemysłową.

Ile energii produkuje elektrownia atomowa?

W zależności od typu elektrowni wykorzystuje się różne paliwa jądrowe, takie jak uran czy pluton. Najpopularniejszym procesem zachodzącym w elektrowniach atomowych jest rozszczepienie jąder atomowych. Podczas …

Magazynowanie energii

Jeśli trzeba odzyskać energię w ciągu kilku sekund lub nawet milisekund, najlepszą do tego metodą będzie koło zamachowe (bezwładniki), które magazynuje energię w postaci kinetycznej. Urządzenie takie rozpędzamy w przypadku nadmiaru energii, a przy zwiększonym zapotrzebowaniu wyhamowujemy, odzyskując ją. Energia elektryczna pochodzi z …

Ile elektrowni atomowych powstanie w Polsce?

Do końca roku będzie wiadomo, ile elektrowni atomowych i o jakiej mocy powstanie w Polsce; w drugiej połowie 2010 roku program atomowy zostanie przedstawiony rządowi, a wskazania lokalizacyjne będą gotowe w 2012 roku - powiedziała pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej, wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska. Pierwsza elektrownia w Polsce ma powstać w …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – kiedy się sprawdzi?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz pionowy, czy poziomy model elektrowni wiatrowej, zasada jej działania jest taka sama. Podmuchy powietrza (energia kinetyczna) wprawiają łopaty wirnika w ruch obrotowy (energia mechaniczna), co skutkuje poruszeniem turbiny i przekształcaniem energii mechanicznej w energię elektryczną za pomocą generatora.

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Wybór odpowiedniego magazynu energii może być kluczowy dla sukcesu inwestycji. Istnieje kilka istotnych czynników, na które warto zwrócić uwagę. Zaliczamy do nich …

Elektrownia wodna: wykorzystanie energii wody • Zielony

Kraj ten obfituje w liczne rzeki i strumienie, które dostarczają stałe źródło wody potrzebne do produkcji energii elektrycznej. Elektrownie wodne w Polsce są ważnym składnikiem miksu energetycznego, dostarczając około 10% energii elektrycznej zużywanej w kraju. To ekologiczne źródło energii, które ma niewielki wpływ na środowisko. Budowa elektrowni …

Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej

Większość elektrowni wodnych w Polsce kwalifikuje się do tak zwanych małych elektrowni wodnych, które wytwarzają do 5 MW mocy. Ich budowa zaspokaja zapotrzebowanie indywidualnych gospodarstw domowych i zazwyczaj są to prywatne inwestycje. Wybudowanie własnej niewielkiej hydroelektrowni możliwe jest nawet na rzece cechującej się niewielkim …

Raport o cenach prądu 2021 – ile zapłacimy za energię?

O ile więcej Polacy płacą za energię elektryczną w 2021 roku? Otóż w przypadku każdego z czterech sprzedawców energii elektrycznej (Enea, PGE Obrót, Tauron i Energa Obrót) ceny samego prądu w przypadku odbiorców indywidualnych o przeciętnym zużyciu energii elektrycznej ( taryfa G11 ) wzrosły w 2021 roku średnio ok. 3,5%, a więc o ok. 1,5 zł …

Fotowoltaika i magazyny energii na świecie oraz w Europie. Które …

Podsumowując 2022 rok analitycy z EUPD Research przewidują około 220 000 tysięcy (na dokładne dane trzeba jeszcze poczekać) nowych systemów magazynowania …

W Polsce powstaną trzy nowe elektrownie magazynujące energię

Budowa trzech nowych elektrowni magazynujących energię przyniesie liczne korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Zmniejszy emisję gazów cieplarnianych, poprawi jakość …

Polska potrzebuje elektrowni jądrowych. Jest przynajmniej 8 …

W październiku 2020 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie aktualizacji Programu polskiej energetyki jądrowej, który zakłada budowę elektrowni jądrowych o łącznej mocy od ok. 6 do ok. 9 GW. Udział energetyki jądrowej w transformacji energetycznej gwarantuje niższy koszt przejścia do energetyki zeroemisyjnej i zapewnia skokowy przyrost stabilnej i …

Przydomowa elektrownia wiatrowa

Ile kosztuje przydomowa elektrownia wiatrowa? Przydomowa elektrownia wiatrowa o mocy 3 kW można zbudować za około 20 00 zł. Dwukrotnie droższa jest natomiast zdecydowanie wydajniejsza instalacja o …

Magazynowanie energii

Cel wyznaczony w strategii: 800 MW. do 2030. Dzięki magazynom energii oraz elektrowniom szczytowo-pompowym, które również są magazynami energii elektrycznej, będzie możliwe …

Elektrownie jądrowe w Polsce. „Powstają" od lat, ale ...

17 stycznia 2024 r. wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz i wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bronna zapowiedzieli próbę zmiany lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni atomowej, która ma powstać na Pomorzu, z gminy Choczewo na okolice Żarnowca (gdzie budowę nieukończonej elektrowni rozpoczęto w latach 70.

Przydomowa elektrownia wiatrowa – cennik i wymagania na rok …

W tym przypadku przydaje się mapa warunków wiatrowych Polski, która jasno obrazuje energię wiatru na konkretnym obszarze i może pomóc w wyborze przydomowej elektrowni. Z ogólnodostępnych informacji można wywnioskować, że najlepsze warunki do inwestycji w przydomowe turbiny wiatrowe mają mieszkańcy wybrzeża Morza Bałtyckiego oraz …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

poprawa powiązań między różnymi nośnikami energii (np. elektrycznością, ciepłem oraz paliwami gazowymi i płynnymi) – magazynowanie energii stanowi skuteczny sposób na ustanowienie …

Kiedy budowa elektrowni atomowej w Polsce? Czy jest bezpieczna? Ile ...

Odnosząc się do wybuchu w Czarnobylu, mówił o historii polskich prób budowy elektrowni jądrowej. I choć dla PiS atom stał się tematem ważnym i pilnym, prezydent plącze w tej sprawie fakty.

Energia jądrowa: najwięksi producenci na świecie – ranking

10% energii elektrycznej na świecie pochodzi z 440 reaktorów jądrowych w 30 krajach. Pierwsze komercyjne elektrownie jądrowe zaczęły działać w latach 50. XX w. Dziś to drugie źródło niskoemisyjne (około 29%). Najwięcej w ten sektor inwestuje się w Azji, ale lider produkcji jest spoza tego kont...

Elektrownia geotermalna – jak działa? Budowa, wady i zalety

Nasz kraj ma spory potencjał, jeśli chodzi o rozwój energetyki geotermalnej, jak na razie energię tą wykorzystuje się na przykład na Podhalu. Energia geotermalna może być świetnym sposobem na ogrzanie domków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Zobacz też: Cena zielonych certyfikatów. W jaki sposób działa elektrownia geotermalna? Elektrownie …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić

Autokonsumpcja a instalacja Off-Grid; W tym systemie instalacji energia jest gromadzona w akumulatorach magazynu energii. Takie rozwiązanie daje Ci niezależność od zewnętrznych dystrybutorów prądu.. Jeżeli wybierasz …

Dołożenie magazynu energii do istniejącej instalacji PV

Coraz więcej prosumentów zastanawia się nad zmianą statusu na fleksumenta. Nic dziwnego, w dzisiejszych czasach magazyn energii to naprawdę rozsądna inwestycja. Jakie kroki można wykonać samemu by sprawdzić możliwości rozszerzenia swojej mikroinstalacji fotowoltaicznej o magazyn energii? Na to pytanie w trakcie ostatniej Webinarowej Środy z …

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z …

Atom w Polsce. Co może zrobić przyszły rząd ws. elektrowni?

Przed wyborami posłowie opozycji (zajmujący się w parlamencie kwestiami energetyki) krytykowali politykę rządu ws. atomu, jednak zgodnie potwierdzali, że kwestia ta powinna iść naprzód ...

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

Najważniejsze parametry magazynów energii. Bez względu na to, jaki system magazynowania wybierze firma, czy też prywatny użytkownik, istnieje wiele parametrów, którymi urządzenia, czy instalacje będą się od siebie różnić.Warto poznać choćby podstawowy zakres tych zmiennych, aby móc wybrać najlepszy, a więc najbardziej wydajny i opłacalny system …

Elektrownia wiatrowa budowa domowym sposobem

Posiadanie własnej elektrowni wiatrowej to marzenie wielu osób, które chcą uniezależnić się energetycznie i produkować własną energię elektryczną w sposób ekologiczny. Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na budowę przydomowej elektrowni wiatrowej. Jak zbudować wiatrak domowymi sposobami? Jak działa i ile kosztuje przydomowa …

Produkcja energii elektrycznej Raport roczny

Produkcja energii elektrycznej w latach 2018-2023. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych produkcja energii elektrycznej w Polsce w 2023 r. wyniosła 163 629 GWh, czyli o 13% mniej niż w poprzednim roku. Krajowe zużycie było …

Ile energii wytwarza rocznie elektrownia we Włocławku i dlaczego …

Elektrownia Wodna we Włocławku to największa elektrownia przepływowa w Polsce.R oczna produkcja w Elektrowni Wodnej Włocławek – w zależności od bieżącej sytuacji – może być równoważna od 25 do 40 procent średniego zapotrzebowania gospodarstw domowych w woj. kujawsko-pomorskim na energię elektryczną. Pamiętać jednak należy, że energia z …

Elektrownia wiatrowa – jak działa i ile energii może wytworzyć?

Jak produkuje się energię z wiatru? Ile prądu wytwarza elektrownia wiatrowa? Jakie są wady i zalety elektrowni wiatrowej? Czym charakteryzują się elektrownie wiatrowe w Polsce? Energetyka wiatrowa na świecie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów OZE. Czemu zawdzięcza swój sukces? W jaki sposób wytwarzana jest energia z wiatraków? Nowoczesne …

Przydomowa elektrownia wiatrowa 5kW

Podobnie jest w sytuacji przydomowej elektrowni wiatrowej, z tą różnicą, że wytworzoną energię można przechowywać w magazynach energii lub przetwarzać ją na energię cieplną np. do grzania wody. Elektrownie wiatrowe pracują wyspowo, czyli zasilają odbiorniki w gospodarstwie zamiast prądu z sieci. Jedynie wtedy kiedy pobór prądu ...

2023 przełomem w dziedzinie budowy w Polsce elektrowni …

2023 przełomem w dziedzinie budowy w Polsce elektrowni atomowych. Pierwsza ma powstać do 2033 roku Rozwój energetyki atomowej w Polsce niesie ze sobą szereg korzyści, które obejmują bezpieczeństwo energetyczne, redukcję emisji gazów cieplarnianych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz rozwój technologiczny.