Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Politechnika Śląska | Energetyka
Przedmiotem studiów na specjalności są nowoczesne technologie generacji energii elektrycznej i ciepła w tym głównie takie, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Przedstawiana jest …
Chemia i inżynieria materiałów
Chemia i inżynieria materiałów zajmuje się metodami wytwarzania materiałów, badaniem ich struktury, właściwości oraz zastosowaniem praktycznym w nowoczesnych gałęziach przemysłu takich jak: elektronika, fotonika, nowoczesne polimery, metalurgia, czy też biotechnologia. Studenci uczą się innowacyjnych metod wytwarzania, modyfikowania i badania …
chemia i inżynieria materiałów / Wydział Chemiczny
Chemia i inżynieria materiałów. Od roku akademickiego 2019/2020 rekrutujemy na kierunek Chemia i inżynieria materiałów, który zastąpił dotychczasowy kierunek Inżynieria materiałowa. Opis kierunku . Inżynieria Materiałowa to kierunek, na którym student zdobywa wiedzę z zakresu nauk podstawowych (fizyki i chemii), a także nauki o materiałach ceramicznych, polimerowych ...
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …
Streszczenie. W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych.
Technologia Chemiczna AGH
Specjalność w języku angielskim w inżynierii chemicznej łącząca zagadnienia przetwarzania konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii. Obejmuje zagadnienia dotyczące przejścia z …
Inżynieria i technologie nośników energii
Studenci kierunku Inżynieria i technologie nośników energii poznają zagadnienia z zakresu technologii chemicznej i inżynierii chemicznej wykorzystywane w przemyśle chemicznym, w tym technologii rafineryjno-petrochemicznej. Uzyskują wiedzę na temat wytwarzania, magazynowania oraz przesyłu mediów i energii. Uczą się projektować instalacje przemysłowe, wykonywać …
Energetyka
Studiując specjalność Efektywność energetyczna, uzyskasz aktualną wiedzę na temat: systemów magazynowania energii, projektowania systemów energetycznych, gospodarki energetycznej i …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Zwiększenie magazynowania energii elektrycznej pozwoliłoby na skompensowanie wahań generacji niestabilnej oraz krzywej poboru energii z systemu elektroenergetycznego, ułatwiłoby zapewnienie rezerw mocy czynnej poprzez przeniesienie tej funkcji do magazynów. Dzięki temu mógłby wzrosnąć czas wykorzystania mocy dyspozycyjnej obecnych w systemie dużych …
Wkrótce magazyny energii mogą być wykonywane z betonu
W porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi, np. akumulatorami Tesli, betonowe magazyny powinny być tańsze i z niższym poziomem kosztów magazynowania energii elektrycznej – rzędu 0,05 USD/kWh, przy 0,25 USD/kWh do 0,35 USD/kWh w przypadku akumulatorów jonowo-litowych. Dodatkowo szwajcarska konstrukcja ma mieć straty energii na …
Inżynieria chemiczna i procesowa – II stopień
W prowadzeniu badań doświadczalnych w różnych gałęziach przemysłu, ponieważ absolwenci tej specjalności są również przygotowani do rozwiązywania problemów z obszaru ochrony środowiska, zaawansowanych materiałów, inżynierii procesów biotechnologicznych oraz pozyskiwania energii odnawialnej.
Inżynieria chemiczna i procesowa
Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Rzeszowskiej im.Ignacego Łukasiewicza prowadzony jest na Wydziale Chemicznym.Możesz go studiować stacjonarnie na studiach I stopnia (inżynierskich), które trwają 7 …
Technologia chemiczna – II stopień – Studiuj na Wydziale …
Specjalność kształci w zakresie podstaw zarządzania w przemyśle chemicznym, planowania strategicznego w zakładzie przemysłu chemicznego, działalności innowacyjnej w przemyśle chemicznym, marketingu wyrobów przemysłu chemicznego, sterowania jakością komunikacji zarządczej oraz prawa gospodarczego.
Technologia chemiczna | Politechnika Warszawska
Możesz zgłębiać wiedzę z zakresu chemii medycznej, nanomateriałów i nanotechnologii, materiałów polimerowych i wysokoenergetycznych, analityki i fizykochemii, technologii …
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI
magazynowania energii, budownictwa pasywnego i energooszczędnego oraz. zagadnień związanych z audytami i certyfikatami w tym zakresie. Absolwent zna . rynek OZE w Polsce i Unii Europejskiej i uwarunkowania związane z inwestycjami w. odnawialne źródła energii. Specjalność OZE przygotowuje specjalistów do. zarządzania zadaniami dotyczącymi wszelkich systemów …
Magazynowanie energii
Systemy magazynowania energii można klasyfikować na podstawie różnych kategorii, jak np. maksymalny czas przechowywania energii, możliwość zastosowanie w konkretnych dziedzinach (np. transporcie), bądź też forma przechowywanej energii (np. elektryczna, mechaniczna… Koohi-Fayegh i Rosen, 2020). Krótkoterminowe magazynowanie …
Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii
Dzięki tym studium rozwiniesz umiejętności w zakresie magazynowania energii oraz zwiększenia efektywności systemów OZE. Zdobędziesz kompetencje, które pozwolą zarządzać projektami i prowadzić własny zespół inżynierów podczas realizacji procesów projektowych, budów oraz monitorowania instalacji odnawialnych źródeł energii.
Elektrochemiczne Źródła Energii: Budowa, Rodzaje i Działanie ...
Ogniwa elektrochemiczne i baterie. Elektrochemiczne źródła energii obejmują różne rodzaje ogniw galwanicznych, które przekształcają energię chemiczną w elektryczną. Jednym z przykładów jest ogniwo Daniella, w którym zachodzi reakcja między cynkiem a miedzią:. Zn(s) + Cu²⁺(aq) → Zn²⁺(aq) + Cu(s) W tym procesie energia jest przekazywana do …
Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …
1 Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej wraz z układami sterowania 25 37.5 50 Brawo! Atlas interaktywny z działu „Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej wraz z układami sterowania" nie jest ci obcy.
Technologia chemiczna/Chemical Technology | Politechnika …
Po angielsku prowadzona jest jedna specjalność:KOMPOZYTY I NANOMATERIAŁY (Composites and Nanomaterials) to wiedza z zakresu syntezy, charakterystyki, przetwarzania i …
Inżynieria materiałów do magazynowania i konwersji energii
Przekazanie wiedzy na temat wykorzystania inżynierii materiałowej oraz chemii i chemii ciała stałego w projektowaniu materiałów stosowanych w nowoczesnych technologiach związanych …
Katalog ECTS
Cele: Celem studiów jest przekazanie wiedzy ogólnej, koniecznej do wykonywania zawodu inżyniera oraz wiedzy z zakresu energetyki, a także wykształcenie umiejętności, …
Kierunki i specjalności OLD – Wydział Instalacji Budowlanych ...
Specjalność: Inżynieria Sanitarna i Wodna (ISiW) ... magazynowania i użytkowania energii, w tym energii ze źródeł odnawialnych oraz metod konwersji energii. Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie aplikacji GIS, symulacji, optymalizacji, hydrauliki sieci oraz zarządzania ryzykiem w sieciach płynowych. Potrafi projektować sieci przesyłowe i dystrybucyjne gazu oraz sieci ...
Inżynieria odnawialnych źródeł energii
Inżynieria odnawialnych źródeł energii studia Lublin 2024 | woj. lubelskie. Studia na kierunku Inżynieria odnawialnych źródeł energii w Lublinie to studia inżynierskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).
Energetyka / Wydział Mechaniczno-Energetyczny
W ramach przedmiotów specjalnościowych Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu różnych technologii wytwarzania, konwersji i magazynowania energii (w tym mikroelektrownie …
Technologia Chemiczna AGH
Kierunek TECHNOLOGIA CHEMICZNA AGH. Kierunek TECHNOLOGIA CHEMICZNA należy do obszaru studiów technicznych. Jego odniesienie praktyczne w gospodarce związane jest z zagadnieniami inżynierii i technologii chemicznej Celem studiów jest przekazanie wiedzy ogólnej, koniecznej do wykonywania zawodu inżyniera oraz wiedzy z zakresu technologii chemicznej …
Magazyny energii i technologia magazynowania energii – Szkolenie
Magazyny energii odgrywają kluczową rolę, kiedy myślimy o przyszłości energetyki. To właśnie one pozwalają na efektywne wykorzystanie zasobów i stabilizację sieci energetycznych. Nasze szkolenie wprowadzi Cię w świat technologii magazynowania energii, prezentując najnowsze osiągnięcia oraz praktyki stosowane na świecie.
INŻYNIERIA I TECHNOLOGIE NOŚNIKÓW ENERGII
Studia II stopnia - 2024/2025 na kierunku inżynieria i technologie nośników energii. Tu dowiesz się gdzie studiować, jakie zdawać przedmioty na maturze, jaką wybrać uczelnię oraz jaka praca po studiach.
Kierunek Inżynieria materiałowa na Wydziale …
W zależności od wybranej ścieżki dyplomowania absolwenci uzyskują poszerzoną wiedzę w zakresie materiałów nieorganicznych oraz organicznych, z ukierunkowaniem na ich zastosowanie w technologiach biomedycznych, …
Inżynieria rolnicza i leśna
Wydział: Inżynierii Produkcji Stopień: I Rodzaj studiów: stacjonarne i niestacjonarne Typ studiów: inżynierskie Czas trwania: 7 semestrów (3,5 roku) – stacjonarne, 8 semestrów (4 lata) – niestacjonarne; Specjalność: inżynieria żywności (s, n), odnawialne źródła energii i ekoenergetyka (s, n), systemy komputerowe w inżynierii produkcji (s, n), technika motoryzacyjna i ...
Inżynieria odnawialnych źródeł energii | FTiMS
Studia stacjonarne pierwszego stopnia trwają 7 semestrów. W czasie studiów na specjalności Inżynieria odnawialnych źródeł energii poznasz zagadnienia z zakresu: konwersji i sposobów magazynowania energii, odnawialnych źródeł energii, podstaw fizyki jądrowej, podstaw energetyki wodorowej, wiatrowej i wodnej,
Studia I
Studia stacjonarne na kierunku Odnawialne Źródła Energii pozwalają na kształcenie specjalistów w zakresie fotowoltaiki, kolektorów słonecznych, energetyki wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz termicznego przetwarzania biomasy, a także systemów i układów wykorzystujących ciepło odpadowe oraz pompy ciepła. Zasadniczym celem kształcenia na tym kierunku jest …
Kierunek Technologia chemiczna
Zasady przyjęć na studia drugiego stopnia – kierunek technologia chemiczna na Wydziale Chemicznym PW. Wydział Chemiczny prowadzi stacjonarne studia II stopnia na kierunku technologia chemiczna:. 3-semestralne – dla kandydatów z tytułem zawodowym inżyniera uzyskanym na kierunku technologia chemiczna oraz inżynieria chemiczna i procesowa, …
Inżynieria chemiczna i procesowa
Inżynieria chemiczna i procesowa odpowiada m . na pytania w jakich aparatach oraz z jaką wydajnością i sprawnością poprowadzić procesy chemiczne i fizyczne. Dlatego priorytetową wiedzą przekazywaną podczas studiów są zagadnienia z inżynierii reaktorów chemicznych, inżynierii bioprocesowej, procesów adsorpcyjnych i suszarniczych, odnawialnych źródeł energii …
Czym jest inżynieria chemiczna i co robią inżynierowie chemicy
Co to jest inżynieria chemiczna? Inżynieria chemiczna to chemia stosowana.Jest to gałąź inżynierii zajmująca się projektowaniem, budową i eksploatacją maszyn i urządzeń, które przeprowadzają reakcje chemiczne w celu rozwiązania praktycznych problemów lub wytwarzania użytecznych produktów. Rozpoczyna się w laboratorium, podobnie jak w nauce, ale postępuje …
Tematyka Badawcza
Intensywnie prowadzone badania dotyczą rozwoju i wykorzystania teorii funkcjonałów gęstości (DFT), wykorzystania teorii informacji w rozwoju aparatu pojęciowego teorii struktury elektronowej i reaktywności układów molekularnych, opracowania oryginalnej metody opisu wiązania chemicznego opartej o tzw. orbitale naturalne dla wartościowości chemicznej (NOCV) oraz …
Superkondensatory – przyszłość magazynowania energii
pozyskiwanie energii wiatrowej i słonecznej w celu wyrównania nieregularności profilu zasilania. Jednak ich zastosowanie może wykraczać znacznie dalej, a w ramach inicjatywy Green Energy Drive są one coraz częściej postrzegane jako zastępstwo akumulatorów w systemach pozyskiwania energii i w pojazdach elektrycznych.
Politechnika Śląska | Energetyka
Wykaz specjalności prowadzonych na kierunku ENERGETYKA. Studia stacjonarne I stopnia: Energetyka gazowa i rozproszona. Specjalność Energetyka gazowa i rozproszona kształci specjalistów z zakresu technologii układów konwersji energii oraz gazownictwa obejmującego pozyskiwanie, transport i dystrybucję paliw gazowych.
Energetyka
Specjalność „Energetyka rozproszona" na kierunku Energetyka na Wydziale Mechaniczno- Energetycznym Politechniki Wrocławskiej skupia się ona na projektowaniu, budowie i utrzymaniu ruchu rozproszonych układów wytwarzania, dystrybucji i magazynowania energii. Studenci na tej specjalności zdobywają wiedzę z dziedzin takich jak mechanika płynów, termodynamika, …