Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej – PAŻP

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej – PAŻP, zapewnia bezpieczeństwo i kontrolę ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej, pełniąc swą misję z Warszawy i z ośrodków terenowych znajdujących się na terenie całej Polski.

Polska ma już ponad 9 GW magazynów energii. Na razie na …

Na koniec warto przypomnieć, że w projekcie aktualizacji Polityki Energetycznej Polski do 2040 r., której uchwalenie zarzucił powoli żegnający się z władzą rząd Zjednoczonej Prawicy, założono powstanie ok. 5 GW mocy w prosumenckich i wielkoskalowych magazynach energii. Z kolei moc elektrowni szczytowo-pompowych miałaby wzrosnąć z ...

Enea. Polityki klimatyczna Grupy Enea. Po co taki dokument ...

Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi nasz kraj, jest transformacja systemu energetycznego i ciepłowniczego. Wspomniany dokument będzie stanowić podstawę i wytyczne dla zarządzania działalnością Grupy Enea w zakresie oddziaływania na środowisko.. Grupa Enea stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii oraz technologii magazynowania …

10 postulatów dla polskiej energetyki

Dokument stanowi zbiór wniosków po konferencji „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii ... Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii; Pro Vento Energia Sp. z o.o. Pro-MAC Sp. z o.o. Qair Polska S.A. Solartech Sp. z o.o. Sunkraft Sp. z o.o. Weidmueller Polska; ZPUE S.A. – Sektor energetyczny w Polsce wymaga wielu systemowych …

Magazyny energii

Magazyny energii elektrycznej mogą być wykorzystywane jako niewielkie instalacje przydomowe stanowiące dla właściciela zapasowe źródło energii lub element instalacji prosumenckiej …

Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu

Dokument integruje bardzo szeroki zakres zagadnień – od zużycia surowców i energii oraz emisji gazów cieplarnianych w poszczególnych sektorach gospodarki, po skutki makroekonomiczne. …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Sektor magazynowania energii mierzy się z wieloma wyzwaniami. Pozytywne zmiany legislacyjne to dopiero początek rozwoju rynku w Polsce. Rynku, który musi nadrobić stratę do krajów zachodnich. Mówi o tym Barbara …

Możliwości magazynowania gazu ziemnego i energii w utworach …

Możliwości magazynowania gazu ziemnego i energii w utworach solnych na terenie Polski Wacław ANDRUSIKIEWICZ1) Abstrakt Bezpieczeństwo energetyczne państwa to m . zabezpieczenie potrzeb odbiorców w zakresie paliw i energii. Jednym z elementów polityki energetycznej jest infrastruktura magazynowa, która umożliwia przechowywanie zapasów …

Kontakt – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Link do Polityki Prywatnośći. Δ . Dane rejestracyjne: Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii. Ul. Michała Kajki 41/43/6. 04-634 Warszawa NIP 9522208514 REGON 386776626. KRS 0000855007. mBank numer konta 30114020040000350280695268. Polityka prywatności Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Polskie Stowarzyszenie Magazynowania …

Krajowe ramy polityKi rozwoju infrastruKtury paliw ... · paliwa ...

MINISTERSTWOENERGII. 6 wrzesień 2016. krajowe ramy polityki rozwojuinfrastruktury paliw alternatywnych. 12. Punkt ładowania o normalnej mocy tzw. normalne ładowanie – oznacza punkt ładowania o mocy mniejszej lub równej 22 kw, który umożliwia dostarczanie energii elektrycznej do pojazdu elektrycz-nego, z wyłączeniem urządzeń o mocy mniejszej lub równej 3,7 kw, które …

Mała aktualizacja Polityki Energetycznej Polski – post mortem

Dokument Polityki energetycznej Polski musi więc poczekać na szersze i kompleksowe odświeżenie, ... Proponowana aktualizacja PEP kilkukrotnie wskazuje na konieczność „intensyfikacji rozwoju magazynowania, nowych nośników energii czy narzędzi elastyczności". To słuszny kierunek, ale w 2023 r. taka analiza powinna już być znacznie …

UWARUNKOWANIA TWORZENIA SYSTEMU OBRONY POWIETRZNEJ POLSKI

UWARUNKOWANIA TWORZENIA SYSTEMU OBRONY POWIETRZNEJ POLSKI 7 UWARUNKOWANIA TWORZENIA SYSTEMU OBRONY POWIETRZNEJ POLSKI gen. dyw. pil. dr Leszek CWOJDZIŃSKI szef Departamentu Polityki Zbrojeniowej Ministerstwa Obrony Narodowej Abstract A presentation by the Director of the Armament Policy Department, the …

Choisissez la langue de votre document

wzywa państwa członkowskie do poprawy dostępu do kapitału dla wszystkich projektów magazynowania energii, z naciskiem na modernizację istniejącej infrastruktury; …

Program Nowe technologie w zakresie energii

Program „Nowe technologie w zakresie energii" z założenia jest zgodny ze strategicznymi celami polskiej polityki energetycznej i klimatycznej. Według projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. i przesłanego przez polski rząd do KE „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030" oraz zgodnie

Magazyny energii w Polsce

Dzięki temu programowi o wartości 1,2 mld euro Polska może zwiększyć zdolności magazynowania energii elektrycznej. Program ułatwi integrację odnawialnych źródeł energii z systemem elektroenergetycznym, przez co polski koszyk energetyczny stanie się bardziej ekologiczny. Zgodnie z unijnymi celami w dziedzinie klimatu i energii ...

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla Polski

Globalne inicjatywy magazynowania energii w kawernach. Warto zwrócić uwagę na innowacyjne projekty magazynowania energii w kawernach na świecie, które również przyciągają uwagę. W tym kontekście wyjątkowe są podejścia takie jak realizowane w stanie Utah w USA oraz we francuskim Etrez. Obydwa projekty w różny sposób ...

WYBRANE ASPEKTY REALIZACYJNE POLITYKI ENERGETYCZNEJ POLSKI …

Po 12 latach od ustanowienia poprzedniej polityki przyjęto nowy dokument strategiczny, wyznaczający kierunki rozwoju tego sek - tora. PEP 2040 jest wizją strategii Polski w zakresie transformacji energetycznej, będąc równocześnie podstawą dla programowania wydatkowania środków unijnych w sektorze energii oraz realizacji

Polityka energetyczna Polski do 2030 roku

pokole ń, w tym rozwoju infrastruktury do przesyłu, dystrybucji oraz magazynowania paliw i energii. 1.3. Narz ędzia realizacji polityki energetycznej Do głównych narz ędzi realizacji polityki energetycznej nale Ŝy zaliczy ć: • Regulacje prawne okre ślaj ące zasady działania sektora paliwowo-energetycznego

Możliwości magazynowania gazu ziemnego i energii w utworach …

Możliwości magazynowania gazu ziemnego i energii w utworach solnych na terenie Polski Wacław ANDRUSIKIEWICZ1) ... Ustawowym celem polityki energetycznej państwa (PEP) jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego rozumianego jako stan gospodarki, który umożliwia pokrycie bieżącego i perspekty - wicznego zapotrzebowania odbiorców na paliwa i energię w …

Polityka energetyczna Polski do 2040 – PEP2040

Polityka energetyczna Polski do 2040 (PEP 2040) stanowi wkład w realizację zarówno Porozumienia Paryskiego, zawartego w grudniu 2015 r., podczas 21. konferencji stron Ramowej konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP21), jak i polityki klimatyczno-energetycznej UE (której wymagania i dynamika istotnie wzrosły w ostatnim …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie …

Ramy i bariery prawne magazynowania energii wobec rosnącego ...

Ramy i bariery prawne magazynowania energii wobec rosnącego wykorzystania magazynów energii elektrycznej na świecie

Kolejny krok w stronę rozwoju magazynowania energii w

Magazynowanie energii jest jednym z kluczowych obszarów transformacji energetycznej i chyba już nikt nie ma wątpliwości, że ta dziedzina musi się rozwijać. Niedawno pisaliśmy, że największa w Europie fabryka magazynów energii w Gdańsku jest już gotowa. Dziś czas na kolejną istotną informację związaną z magazynowaniem energii. Został podpisany list …

Nowa dyrektywa bateryjna UE a rynek baterii i magazynów energii

Dokument obejmuje baterie przenośne, do pojazdów elektrycznych i baterie przemysłowe, w także stacjonarne systemy magazynowania energii. Nowa dyrektywa bateryjna weszła w życie 18 sierpnia 2023 roku, a od 18 lutego 2024 roku obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich UE. Pełną treść rozporządzenia można znaleźć

Polityka energetyczna Polski do 2040 r.: Biuletyn Informacji …

2 lutego 2021 r. Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r." (PEP2040). Dokument został opracowany na podstawie art. 15a ust. 1 ustawy - Prawo …

Polityka energetyczna Polski 2040 | energia .pl

Ministerstwo Energii przedłożyło do konsultacji projekt Polityki energetycznej Polski do 2040 r. (PEP2040). W Polityce przedstawiono 8 kierunków rozwoju polskiej energetyki. W artykule przedstawiono krótkie omówienie wybranych zagadnień przedstawionych ramach każdego z tych kierunków.

Dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki …

Przedstawiciele redakcji e-magazyny.pl osobiście złożyli dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki w czterech instytucjach, do których od początku był …

Nietypowe metody magazynowania energii

Przykłady wykorzystania grawitacyjnego magazynowania energii opisywaliśmy w artykułach Demonstrator grawitacyjnego magazynu energii oraz Drapacze chmur jako magazyny energii. Istnienie opisanych wyżej technologii, jak i wielu innych innowacyjnych sposobów magazynowania energii prognozuje, że w najbliższej przyszłości będziemy obserwować dalszy …

(PDF) Odnawialne źródła energii a bezpieczeństwo …

Wykres 1. Udział energii z odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii brutto w latach 2008-2018 w Polsce wraz z krajowym celem na rok 2020 i średnią dla UE-28 (w %)

Polityka energetyczna UE a magazyny energii

Posłowie Parlamentu Europejskiego pracowali nad sformułowaniem raportu na temat roli magazynowania w bezemisyjnym, sprawiedliwym i bezpiecznym systemie energetycznym. Stwierdzono, że …

Polityka energetyczna Polski do 2040 r.

PEP2040 wprowadzi Polskę na ścieżkę dążenia do gospodarki niskoemisyjnej, poprzez realizację sprawiedliwej transformacji energetycznej, rozwój OZE, poprawę …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku …

Zważywszy na skromne informacje statystyczne podsumowujące polski rynek magazynów energii, brakuje danych dotyczących marek magazynów energii, jakie w 2022 roku były najchętniej wybierane przez …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

1. wzywa państwa członkowskie, aby w pełni przeanalizowały swoje zdolności do magazynowania energii; 2. wzywa Komisję do opracowania kompleksowej strategii w dziedzinie magazynowania energii w celu umożliwienia

PEP 2040 – nowa strategia energetyczna

2 lutego Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r.". „To nowa ważna data dla polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Po 12 latach od ustanowienia poprzedniej polityki przyjęto nowy dokument strategiczny, wyznaczający kierunki rozwoju tego sektora"1 – podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Historia magazynowania energii

Rola magazynowania energii w rewolucji przemysłowej. Zmiany w technologiach wytwarzania, jakie następowały w drugiej połowie XVIII i na początku XIX w., spowodowały wzrost znaczenia magazynowania energii. Maszyna parowa, niezbędna w wielu gałęziach rozwijającego się przemysłu, wykorzystywała koło zamachowe do krótkotrwałego ...